Multi від Мінфін
(8,9K+)
Оформи кредит — виграй iPhone 16 Pro Max!
Встановити
23 червня 2026, 11:02

Україна отримає 3,2 млрд євро від ЄС на конференції у Гданську 25-26 червня

Перший транш із 90-мільярдного кредиту ЄС надійде до України вже цього тижня — під час Конференції з відновлення у Гданську. Про це повідомив «Європейській правді» поінформований європейський посадовець на умовах анонімності.

► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини

Сума першого траншу складає 3,2 млрд євро. Це бюджетна частина макрофінансової допомоги. Рішення про виплату було ухвалене ще минулого тижня, але символічно вирішили приурочити його до конференції 25−26 червня.

Наступний транш на суму 5,9 млрд євро, призначений для підтримки української армії, — також очікується до кінця червня.

Читайте також: Україна отримала від ЄС черговий транш на 2,8 мільярда євро: куди підуть гроші?

Автор:
Ярослава  Крамаренко
Ярослава Крамаренко
Пише на теми: цифрові технології, блокчейн, AI, криптовалюти та регулювання на фінансових ринках.

Коментарі - 1

+
0
The Корупціонер Потужненко
The Корупціонер Потужненко
23 червня 2026, 11:30
#
Якщо чесно, то якось вже не видно особливої радості в українців від всіх цих траншів, позик і кредитів, бо часто з них потім податками витискатимуть з українців (не транші пов`язані з використанням кацапських грошей), і загалом є просте розуміння того, що це просто будуть чергові корупційні скандали з міністрами, суддями, депутатами, прокурорами, тцкунами, всі вони стають мільйонерами-мільярдерами, а набу що є, що немає, ну і це ж продовження війнушки, а точніше бусифікації тих хто має від`ємну мотивацію взагалі, при всіх цих траншах мільярдних, регулярно є новини про те, що невистачає грошей на зарплати військовим, а для чого тоді бусифікують? просто щоб було чи класичне українське «не з`їм, так понадкушую»?

Всі хто наближений до влади і силовиків — рублять капусту як не в собі, що не декларація чинуші - то мільйонер, хоча зарплата там не дозволяє мати стільки готівки, заощаджень і майна і це навіть першокласники розуміють.

Тому від таких новин ну якось радості нуль, бо поки гроші дають — війнушка буде тривати, буде робитися вигляд потужної бурної діяльності, посилювати бусифікацію, бо простіше викрасти з вулиці і запихати на фронт, щоб потім позначити як сзч чи безвісти зниклий, а те що мало йти на зп солдатам і на еквіп та озброєння — ці гроші йдуть на династії і корупційні схемки з тендерами, всі все знають — але зробити нічого не можуть, бо поліцаї і тцкуни і жінок, і пенсіонерів спокійно б`ють і розбивають носи, штовхають на землю, це вже весь інет бачив якби.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
сторінку переглядають 4 назареєстрованого відвідувача.