Multi від Мінфін
(8,9K+)
Оформи кредит — виграй iPhone 16 Pro Max!
Встановити
30 травня 2026, 10:05

В Україні немає житла для масового повернення біженців з-за кордону — депутат

Україна наразі не має комплексної інфраструктурної готовності та чіткої стратегії для прийняття мільйонів громадян, які виїхали за кордон через повномасштабне вторгнення. Про це в ефірі телеканалу «День.LIVE» заявив народний депутат від фракції «Слуга народу» Сергій Козир.

В Україні немає житла для масового повернення біженців з-за кордону — депутат
Фото: magnific

► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини

За його словами, держава спершу має розв'язати житлові проблеми тих внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які вже перебувають у відносно безпечних регіонах країни. Без підготовки належного житлового фонду масове повернення людей призведе до гуманітарної кризи.

Куди селити людей

За словами Козира, соціологічні заміри європейських партнерів свідчать, що із приблизно 8 мільйонів українських біженців близько 50%, тобто умовно 4 мільйони людей, мають намір повернутися додому за умови настання безпекового фактора. Проте держава до такого сценарію абсолютно не готова.

«Чи готова наша держава прийняти ще умовно плюс-мінус 4 мільйони людей? З них половина будуть точно ті люди, яким немає куди повернутися. Вони зi зруйнованих міст, зі зруйнованої інфраструктури. Куди ми їх поселимо? Гуртожитки, спортзали, школи? Куди ми їх знову будемо селити? Тобто для цього потрібно готуватися. А щоб готуватися їх прийняти, потрібно спершу розібратися з тими ВПО, які зараз знаходяться в Україні, та задовольнити їхні потреби», — підкреслив народний депутат.

Формула повернення

На думку Козира, держава має компенсувати людям втрачений час та допомогти відновити життя, яке в мирних умовах людина будує роками від самого дитинства. Щоб спонукати біженців повернутися, влада зобов'язана комплексно «зшити» державну програму та надати чіткі відповіді у трьох ключових сферах:

  • Житло
  • Робота
  • Соціальний пакет

При цьому він відкинув тезу, що українці не повернуться суто через фінансовий чинник, порівнюючи зарплату в Україні та за кордоном. За його словами, життя за кордоном для багатьох не є простим, і прагнення повернутися додому залишається високим, але людям потрібні гарантії базових умов для життя.

Читайте також: Середня зарплата в Україні зросла на 0,5%, але в IT впала майже на 8 тисяч — Держстат

План для тих, хто вирішить залишитися

Для тієї частини громадян, яка все ж таки вирішить остаточно асимілюватися в ЄС, держава також повинна мати стратегію. Завдання України — не втратити з ними зв'язок, а системно компонувати їх в українські діаспори за кордоном. Це дозволить зберегти національну ідентичність і сформувати потужне лобі, яке підтримуватиме Україну з-за кордону в майбутньому.

Нагадаємо

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга на засіданні Верховної Ради 29 травня заявив, що за кордоном наразі перебувають близько 8 мільйонів українців. Влада працює над заходами, які мають стимулювати повернення українців додому.

За його словами, на сьогодні понад 61% усіх консульських послуг припадають на оформлення паспортів. І вже найближчим часом отримати паспорт за кордоном стане простіше.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 72

+
0
stas12345
stas12345
30 травня 2026, 10:11
#
Тих, хто повернеться, треба забезпечити місцем на зоні, в тюрязі за те що кинули країну у важкі часи
+
+168
Tido oss
Tido oss
30 травня 2026, 10:14
#
Ти вже там ?)
+
+15
fae
fae
31 травня 2026, 9:02
#
А украина ответить за брошенных людей на оккупированных территориях не хочет?
+
+15
IrishRepublican
IrishRepublican
31 травня 2026, 21:07
#
Класека!
диржавонька нічого не винна людям, яких кинула напризволяще та не захистила, пиляла бюджет, жерла просекко в Лугано в три горлянки та відправляла двушки на москву, зате людці щось ще цим піджачним гнидам винні (в хворій уяві подібної поцреотні, звичайно) =)
+
+123
BigBend
BigBend
30 травня 2026, 10:40
#
Все добре, ніхто повертатись і не збирається.
+
+28
zephyr
zephyr
30 травня 2026, 15:14
#
Ленивых и глупых- вышлют и так.
+
+18
BigBend
BigBend
30 травня 2026, 15:34
#
Ти за себе сильно хвилюєшся, виходить?
+
+15
zephyr
zephyr
30 травня 2026, 22:36
#
С каких пор, немцы своих граждан из страны высылают? И да- не переживаю за своих наёмных, коих с Украины много. Они исправно платят налоги, курсы языковые посещают, и имеют ВНЖ.
А вот всяких безработных и кто за 4 года не смог выучить на базовом уровне немецкий- тех да, надо высылать обратно, пусть украинскую социалку сосут, а не немецкую.
+
0
fae
fae
31 травня 2026, 9:02
#
Стать гражданином очень не просто. Большинство живёт с ВНЖ.
+
0
zephyr
zephyr
1 червня 2026, 16:16
#
Так и тех кто с ВНЖ- высылать не будут, ведь работающие и платящие налоги- всем нужны.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
1 червня 2026, 16:22
#
zephyr
«тех кто с ВНЖ- высылать не будут»

А по факту — выслают.


Официальная статистика МВД Германии не выделяет украинцев в отдельную категорию при публикации данных о депортациях за правонарушения. Общая статистика показывает, что в 2025 году из Германии было выслано около 23000 мигрантов.

По данным польских баз данных, в списках нежелательных лиц находится около 5900 украинцев, а в результате масштабных спецопераций задерживают и готовят к депортации до 91 человека за один этап.

+
0
zephyr
zephyr
1 червня 2026, 16:36
#
Если нарушают законы- то высылают. Но, это же надо быть совсем не здоровым человеком, чтобы жить на птичьих правах, и в уголовку влезать. За административку со штрафом- не высылают, пару пьянчуг уже так забирал из участка. Но если есть административки- то ВНЖ продлевать сложнее становится.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
31 травня 2026, 11:08
#
zephyr

Эмиграция немцев из Германии — это устойчивый процесс,
в рамках которого страну ежегодно покидают около 210,000 граждан.


В основном уезжают молодые, высокообразованные специалисты трудоспособного возраста (так называемая «утечка мозгов»), а также пенсионеры и лица, недовольные текущей политической или экономической ситуацией.

Хоть иногда читайте местную немецкую прессу,
а не только тексты на сайте украинского Минфина.
+
0
Три літри
Три літри
31 травня 2026, 11:26
#
До слова він же сам для німців «індус». Бо поїхав туди не як нативний німець, а як втікач від слідства після того як його криша поїхала на Ростов чалитись.
+
0
zephyr
zephyr
1 червня 2026, 16:17
#
Влажные истории от чела, который начал рассказывать байки, как он на нуле служит в ЗСУ. Балаболка :D
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
1 червня 2026, 16:38
#
Zephyr

в данных момент несёшь пургу из Германии только ты, зефирчик.
Наверное сирийцы с индусами достали до глубины души — ведь ты платишь налоги, чтобы Германия содержала всех этих бездельников
с ближнего востока, а им даже лень немецкий выучить.
+
0
zephyr
zephyr
1 червня 2026, 22:39
#
В моей земле- около 6 тысяч понаехавших с ближнего востока, и около 170к из Украины. Я- вполне себе нормально отношусь к тому, чтобы помощь выплачивали детям, инвалидам и пенсионерам. Но, очень плохо отношусь к тем, кто претендует на выплаты, хотя физически может идти работать. Кстати, рядом есть супермаркет, там работают на кассе 2 девочки из Афганистана, получая минималку. Украинки же- предпочитают получать на 100 евро меньше, но при этом- выплаты. И вот их как раз начали уменьшать при отказе от работы. Так что, дело то не в понаехавших, а в нормальных людях и отношении к тем, кто тебе помог. И да- барышни А2 волне себе сдали, хотя многие украинцы- скипают языковые курсы, мол- прорвёмся.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
1 червня 2026, 16:24
#
Зато теперь он активный боец невидимого фронта форума Минфин.
+
0
zephyr
zephyr
1 червня 2026, 16:20
#
«According to the Federal Statistical Office, a total of 269,986 German citizens emigrated in 2024. This part of Kettner’s statement is correct but it is important to note that 189,107 Germans moved back to Germany in the same year. Only about 31% of German emigrants leave Germany for good. The majority (61%) emigrate for a limited period of time and then return. Looking at Kettner’s figure in context, there was only a net loss of 80,879 German citizens to other countries in 2024.»
В то же время: «The number of immigrants residing in Germany grew by about 300,000 between 2024 and 2025, a rise of 1.7%»
С другой стороны, я хотя бы начал понимать, как люди как ты, сначала за дурачка-пецю проголосовали, а потом за зелика. На пол шишечки тебе в ухо зашло и на этом всё.
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
1 червня 2026, 16:42
#

zephyr

с третьей стороны мне абсолютно пофиг
на мнение бывшего украинского гражданина,
прозябающего в Германии. Я понимаю, что
ностальгия тебя не отпускает и поэтому
даже в рабочее время не способен оторваться
от украинского форума.
+
0
zephyr
zephyr
1 червня 2026, 22:41
#
«с третьей стороны мне абсолютно пофиг
на мнение бывшего украинского гражданина,
прозябающего в Германии" — у тебя был железный аргумент, которым тебе провелись по губам СМИ, которые пытаются рассказать что в ЕС всё плохо. А потом, тебе ещё раз провелись по губам, но уже полными данными. Если ты услышал что-то, но не проверил и поверил, то кто в этом виноват? И потом такой: айайай, пофиг пофиг. Фигляр.
+
+25
Daos
Daos
30 травня 2026, 11:17
#
Хорошо, что для индусов есть.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
30 травня 2026, 12:59
#
Интересно, где же все выехавшие жили до 24.02.22 г.
+
+25
financialGenius
financialGenius
30 травня 2026, 13:08
#
Интересно сколько жилья разрушили …
+
0
Три літри
Три літри
30 травня 2026, 15:44
#
Явно не 100% від числа тих хто виїхав
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
31 травня 2026, 11:11
#
Намного меньше, чем выехавших.

Также интересно, откуда в Европе так много свободного жилья,
если миллионы украинцев не живут в палатках.
+
0
zephyr
zephyr
4 червня 2026, 15:12
#
Лучше бы поинтересовался, если в 92ом в Украине было 52 ляма и не было почти бомжей, то как вышло, что население в 2 раза уменьшилось, а квартир больше не стало, с учётом того, что строят сейчас очень много
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
5 червня 2026, 8:05
#
zephyr
«Лучше бы поинтересовался»


Останній перепис населення в УРСР проводився 12 січня 1989 року.
За даними перепису в республіці проживало 51 452 034 осіб.
52 млн у 1992 році існувало тільки у вашій уяві.

Перший всеукраїнський перепис населення відбувся 5 грудня 2001 року.
За даними перепису в Україні проживало 48 457 000 осіб.
+
+15
BigBend
BigBend
30 травня 2026, 13:31
#
Чому тебе це цікавить?
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
31 травня 2026, 11:25
#
Може тому, що у них було своє житло,
особливо хто виїхав з Київа та західних областей.
+
+25
BigBend
BigBend
31 травня 2026, 17:35
#
І що з того, що було? Тебе чуже житло цікавити не має.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
1 червня 2026, 16:26
#
BigBend

Мене цікавить відверта брехня про відсутність житла в Україні,
особливо коли ви самі здаєте в оренду житло і одночасно брешете
що житла немає.
+
0
BigBend
BigBend
1 червня 2026, 20:20
#
Де я казав, що житла немає? Кидай пити.
+
+15
Loginnnnn
Loginnnnn
30 травня 2026, 14:10
#
Про ваучери на житло замість зруйнованого/окупованого шановний депутат не чув
+
0
IrishRepublican
IrishRepublican
31 травня 2026, 21:10
#
Воно з’явиться через інтенсивний перегляд марахвону та зходження божественної зеленої благодаті?
+
+23
TattiReuven
TattiReuven
30 травня 2026, 14:54
#
Не в тему
Хотя, тоже о жизни беженцев в ЕС Поищите и расскажите об истории со строительной компанией КУБ в Варне
Компания из Одессы, работали украинцы, дома купили украинцы
Теперь все сносят
Очень интересная и может поучительная история
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
31 травня 2026, 11:35
#
Убрали конкурента и повысили стоимость квадратного метра в своих новостройках,
а какой для этого нашли повод — не самое главное.
+
0
TattiReuven
TattiReuven
31 травня 2026, 12:48
#
Нет.
Там детектив и политика замешана.
Все центральные местные новости с темы незаконной застройки УКРАИНСКОЙ компанией
Много людей из Украины купили и теперь в неведении что дальше
104 коттеджа
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
31 травня 2026, 13:27
#
«Там детектив и политика замешана.»

Где замешана политика — так или иначе, вопрос о деньгах.
+
0
zephyr
zephyr
30 травня 2026, 15:13
#
Так у них и за бугром, нет жилья. Тоже мне, новость.
+
0
Три літри
Три літри
30 травня 2026, 15:44
#
Якісь сферічні коні в вакуумі.

Далеко не всім хто повертається — потрібно нове житло. Люди виїжджали не лише тому що житла вже немає.
+
+15
Три літри
Три літри
30 травня 2026, 15:49
#
На думку Козира, держава має компенсувати людям втрачений час та допомогти відновити життя

Ну то пан Козир може все це компенсувати з власного кармана. А у держави грошей немає, в неї є лише мої податки, а я не згоден щоб за мої податки інші люди облаштовували своє життя — мені тоді краще витратити їх на себе бо в мене теж є потреба відновити життя.
+
+55
BigBend
BigBend
30 травня 2026, 16:52
#
Тебе ж ніхто не питає, що їм робити з твоїми податками. Твоя справа — платити податки справно, не забувай.
+
0
zephyr
zephyr
30 травня 2026, 22:39
#
Ой, индусов навезут, проведут ИНДУСтриализацию, и дадут им право голоса, и кого ты там выбирать будешь?
+
0
Три літри
Три літри
30 травня 2026, 23:41
#
К вам навезли, але ти все одно вважаєш що Німеччина з індусами, турками та сирійцями краща ніж Україна де ніяких індусів немає і ніхто їх сюди везти не планує крім рашиків які вербують індусів на СТО.

ДО СЛОВА!!!
Тут неподалік одного забаранили минулого тижня, чув, ні?
https://www.pravda.com.ua/rus/news/2026/05/17/8035079/
Индия заявила о гибели и ранениях своих граждан из-за атаки дронов на Московскую область
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
31 травня 2026, 11:23
#
zephyr
«Ой, индусов навезут…»

До вас у германію вже навезли близько 1,3 мільйона вихідців із Сирії.

Близько 18% сирійців вже мають німецький паспорт.
З 2015 року громадянство Німеччини отримали до 250 000 сирійських біженців.

А ви продовжуете нести дурню виключно про Україну.
Кількість дозволів іноземцям на роботу в Україні:
2021 — 21тис

2024 — 6тис
2025 — 9тис

Протягом першого кварталу 2026 року роботодавці
оформили майже 2тис нових дозволів та продовжили понад 500.

Меньше 10тис мігрантів на рік нічого не вирішують — скільки
 б на цю тему не спамили на Мінфіні.
+
0
zephyr
zephyr
4 червня 2026, 16:01
#
Германия: выбирает лучшее из того что есть. Украина: надо везти самое дно, которое будет работать за копейки и надеется на то, что они уж как-то ассимилируются. И да- я поддерживаю ИНДУСтриализацию Украины, ведь это создаёт отличные условия для того, чтобы вменяемые украинцы с навыками, как только забор чуть-чуть приподнимут- смогли уехать и жить в ЕС.
+
0
Три літри
Три літри
4 червня 2026, 17:45
#
Це «лучше що є» регулярно вбиває та гвалтує германців, ага. І на відміну від українців про яких ти весь час розповідаєш маячню, це — переважно сидить на соціалці і буде доїти бюджет Німеччини довгі роки.
+
0
zephyr
zephyr
8 червня 2026, 23:43
#
Ох уж эти жертвы рабсеянских новостей. Айайай.
+
0
Три літри
Три літри
9 червня 2026, 5:36
#
Чувак, крім тебе тут ніхто рабсіянськи новини не дивиться. Що там розповідають про нацистів — ми не знаємо.
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
31 травня 2026, 11:53
#
zephyr
«Ой, индусов навезут…»


К сведению, в сегодняшней Германии проживает около 300 тысяч человек индийского происхождения. В это число входят как граждане Индии, приехавшие по работе или учебе, так и лица индийского происхождения, получившие немецкое гражданство.


+
0
zephyr
zephyr
4 червня 2026, 16:02
#
Завозить IT из нормальных каст- не то что завозить неприкасаемых. Ну, вам ещё это предстоит прочувствовать на себе, с чем я вас и поздравляю.
+
0
Три літри
Три літри
4 червня 2026, 17:48
#
Забавно читати твої казки про ввезення в Німеччину правильних каст як і казки про ввезення в Україну неправильних. 🤣
+
0
zephyr
zephyr
8 червня 2026, 23:45
#
Ты не знаешь разницы?
+
0
Три літри
Три літри
9 червня 2026, 5:37
#
Пхах, так тупо перевів тему що я аж зернув від скуки.

Ми за твоїми словами інформацію із рабсіянських новин беремо. А ти про неправильних індусів звісно прочитав не у кацапів, а в українських новинах. 🤣 І лише ми тут не читаємо українські новини і на вулиці не виходимо тому не знаємо скільки індусів нам завезли. А ти все знаєш.
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
31 травня 2026, 11:59
#
Zephyr

По данным Немецкой исламской конференции, в Германии проживают
около 5,5 миллиона мусульман, из них около трех миллионов человек
имеют гражданство Германии .

Я понимаю, что бывшего гражданина Украины, а ныне немецкого гражданина немного раздражает большое количество мусульман, сирийцев, индусов и других имигрантов в Германии, но это не повод нести всякую пургу об Украине.
+
0
zephyr
zephyr
4 червня 2026, 16:05
#
Ещё раз: меня не раздражает любая религия и нация, только безработные и глупые раздражают. Германия, за 10 лет, выслала около 12 лямов мусорных единиц, оставляя себе вменяемые. Это рационально. В Украине же- высылают вменяемых, заменяя их мусорными единицами. Вот это вы заживёте, классно так.
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
9 червня 2026, 18:16
#
Zephyr
«меня не раздражает любая религия и нация,
только безработные и глупые раздражают»

Тоді чому тебе так бентежать індуси в Україні,
яких по факту ще треба знайти.
+
0
Три літри
Три літри
31 травня 2026, 11:05
#
Я їх виборець — мене питають. А ти ще не виборець — тебе не питають. Їж кашку, слухай мамашку.
+
0
BigBend
BigBend
31 травня 2026, 17:33
#
Помрій, але мрій тільки в одну руку, не забувай. Виборець смаку мівіни.
+
+30
Qwerty1999
Qwerty1999
31 травня 2026, 11:14
#
«Тебе ж ніхто не питає»

Це тимчасово — поки військовий стан та відсутність виборів.
+
+15
BigBend
BigBend
31 травня 2026, 17:34
#
Та ні, саме таких як ви з трилітровим ніхто не питає. Ваша справа — слухняно платити податки, і все.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
1 червня 2026, 7:53
#
Дійсно, сплата податків є прямим конституційним обов’язком
кожного громадянина України. Він закріплений у Статті 67:
«Кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори
в порядку і розмірах, встановлених законом».


Деякі форумні балаболи завжди згадують тільки про свої конституційні
права і завжди забувають про існування конституційних обов’язків,
але права від обов’язків неможливо відокремити.
+
+15
BigBend
BigBend
1 червня 2026, 11:51
#
Це хто вирішив, що право від обов’язків «неможливо відокремити»? Не пам’ятаю, щоб клоунів питали їх думку в області юриспруденції.

І раз за Конституцію заговорив — почитай 33 статтю, коли навчишся читати. Там про свободу переміщення, наприклад.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
1 червня 2026, 12:40
#
BigBend
«Це хто вирішив, що право від обов’язків „неможливо відокремити“»


Звісно, що не один BigBend читає вибірково тільки ті статті Конституції України, де прописані його права і робить вигляд, що інші статті Конституції України або не існують або його чомусь не стосуються.

До відома вибірково читающих тільки деякі статті Конституції України :
Воєнний стан дозволяє тимчасово обмежувати низку конституційних прав і свобод людини, передбачених статтями 30−34, 38, 39, 41−44 та 53 Конституції України. Це визначено статтею 64 Конституції України та детально регламентовано Законом України «Про правовий режим воєнного стану»
+
+15
financialGenius
financialGenius
1 червня 2026, 13:19
#
Простой вопрос. Вы знаете хоть одну страну которая ограничила свободное перемещение в военное время ? Я знаю точно страны которые этого не делали — Сирия , Иран , Балканы в 90х , Афганистан , Грузия , Ирак .
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
1 червня 2026, 16:04
#
financialGenius
«Простой вопрос.»


Простой ответ гражданину Украины, пишущему из Швейцарии.

Старики, женщины, дети и инвалиды имеют полное
право выезжать из Украины куда глаза глядят.

Ограничение действует только на здоровых
мужчин в возрасте от 25 до 60 лет
.
Статью Конституции об их обязанности принимать
участие в защите Украины от внешнего агрессора
никто не приостанавливал.

Кстати, это касается и вас — вы не инвалид
и вам меньше 60 лет, но понятно, что сидя
с Швейцарии вас хватит только на ёрничание
на форуме Минфин да и швейцарская жена
может не отпустить.
+
+15
financialGenius
financialGenius
1 червня 2026, 16:37
#
Так назовете страну которая ограничила выезд мужчинам с 25 до 60 лет? Почему идет гендерное разделение вообще? Наверное вместо ответа вы мне приводите конституцию Украины, но там есть и права тоже. Такой простой вопрос и вы начали расписывать мне тут про конституцию… Или не одна страна в мире не ограничила выезд мужчинам во время войныс 25 до 60 все-таки ???
+
0
BigBend
BigBend
1 червня 2026, 20:18
#
То на воєнний час я обмежив сплату податків.
+
0
BigBend
BigBend
1 червня 2026, 20:19
#
«участие в защите Украины от внешнего агрессора никто не приостанавливал» А для жінок захист України від агресора не обов’язковий, все вірно?
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
9 червня 2026, 18:22
#
BigBend

Жінки — не військовозобов'язані згідно законодавства України,
але вони мають раво добровільно стати на захист України.
Станом на 2025 рік у лавах ЗСУ служить ~100 тисяч жінок.
Сьогодні жінки становлять близько 15%-20% від загальної
чисельності ЗСУ.
+
0
IrishRepublican
IrishRepublican
31 травня 2026, 21:10
#
Житло буде найменшою проблемою в низці інших, значно серйозніших, при прийнятті рішення, будьте певні =)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися