Нацбанк ухвалив рішення не продовжувати дію регуляторних обмежень у розмірі 150 000 грн на місяць для вихідних переказів (також відомих як P2P, C2С) за всіма рахунками клієнтів — фізичних осіб, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб. Про це йдеться у повідомленні регулятора.
НБУ скасував обмеження в розмірі 150 тисяч гривень на місяць для p2p-переказів

► Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Деталі
Зазначені обмеження стимулювали напрацювання комплексних спільних рішень, спрямованих на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності, як за рахунок законодавчих змін, так і через саморегулювання ринку, шляхом підписання відповідного Меморандуму.
За час дії регуляторних обмежень:
- був ухвалений та почав діяти Закон України від
08.10.2024 № 3994-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій Національного банку України з державного регулювання ринків фінансових послуг» на основі законопроєкту № 11043, яким передбачене збільшення суми штрафів до порушників платіжного законодавства; - був розроблений та підписаний за координації банківських асоціацій Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг, до якого приєдналася абсолютна більшість банків, які обслуговують роздрібних клієнтів, та надавачі платіжних послуг, які мають ліцензію на ведення розрахункових рахунків роздрібних клієнтів;
- банки та небанківські надавачі платіжних послуг продовжують поліпшувати роботу систем моніторингу платіжних операцій відповідно до вимог і рекомендацій НБУ;
- з боку правоохоронних органів ведеться активна робота щодо виявлення та припинення злочинних схем. До прикладу, Бюро економічної безпеки нещодавно викрило мережу, яка нараховувала понад чотири тисячі осіб-дропів;
- Національний банк напрацював концепцію реєстру осіб, що потребують посиленого контролю платіжних операцій. Пропозиція буде надіслана відповідному комітету Верховної Ради України для подальшого розгляду у квітні.
Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму. Короткострокова тенденція до стрімкого зростання кількості відкритих платіжних карток, яка фіксувалася у вересні-жовтні минулого року, також припинилася.
Національний банк і далі моніторитиме ситуацію та працюватиме над іншими ініціативами, які посилять ефективність боротьби зі злочинними схемами за участю дропів, а також за потреби вживатиме додаткових заходів відповідно до свого регуляторного мандата.
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 48
З іншого боку — значить не допомогло боротись з дропами, а просто так моніторити обмеження накладно.
Так була ж статистика, що не допомогло. Швидко відреагували.
В марте у меня из 150к грн осталось аж 2 грн на переводы
демпінгували короче кажучи)))
Хоча ні — НБУ не пухнастий — тепер в будь-якому випадку банк радить звертатися в НБУ…
Сьогодні у банку заявили саме це.
Меморандум замінив все.
У нас вже закони не діють.
Діють меморандуми.
Тобто НБУ у сговорі з деякими Банками створили прецедент.
Думаю що це ще не кінець.
Пусть скажут спасибо, что вообще всё не отобрали… пока что.
Как бы они не хотели отличаться, но этой ненавистью все больше напоминают соседей из рашки.
У тех тоже, кто не с нами тот против нас.
Схiднякi прекрасно разговаривали на двух, трёх как минимум языках.
Воспитанный человек говорит, по возможности, на языке собеседника.
И как бы «патриоты» не орали, но к их большому разочарованию, старшее поколение (50+) в ЕС знает русский (в школе учили, в туризме работали), и совсем не понимает украинский.
Русский, конечно, не английский, но довольно распространен
Тема русского языка, с двух сторон, просто отвлечение от реальных причин войны. Имхо
Тема русского языка, с двух сторон, просто отвлечение от реальных причин войны.
Не только войны. У нас отвлечение от всего — экономических проблем, от того что кто-то особо много украл или собирается, сейчас примут или приняли непопулярный закон или решение правительства, или еще что-то резонансное… идеальный вариант перебить скандал — столкнуть народ лбами. А тема языка всегда работала безотказно, каждый раз ведутся как л@хи…
Вибачаюсь, то я Zimbabwe хотів написати, у вас дуже аватарки схожі. Там 100500 постів в перший же день реєстрації.
купою законі: про відмивання грошей, про незаконну підприємнцьку діяльність, про несплату податків
дропи відмивають бабло, оптимізація може бути тільки у легального бізнеса яким дропи не можуть бути за визначенням бо є фізичними особами
піди в свій уявний німецький банк розкажи що дропи це добре
Та же история, которая была в 2015, когда наёмных оформляли ФОПами.
Яким боком ФОПи до дропів, чудо? Ти хоч розумієш про що мова йде?
Мабуть краще ЗМІ на тему фінансів для пересічних.
Получается то, что люди во главе НБУ и всех приближенных не знают, с чем имеют дело, не находятся на шаг впереди и у них не хватает мозгов на какие-то правильные решения, которые будут работать и не будут задевать людей не имеющих ничего общего с дропами. Це перемога. Иногда кажется, что тут на минфине 90% людей умнее тех, что руководят финансовым сектором нашей страны. Там же темный лес, наивные и далекие от реальности клоуны.