На початку четвертого року війни приблизно 5 мільйонів українців стикаються з нестачею продовольства, і найбільші потреби спостерігаються у прифронтових районах. Про це йдеться в релізі Всесвітньої продовольчої програми ООН.
ООН: 5 мільйонів українців стикаються з нестачею їжі. Найгірша ситуація — у прифронтових областях

► Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Нестача продовольства
За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, мільйони людей змушені скорочувати споживання їжі, відмовлятися від власних прийомів їжі на користь дітей або брати кошти в борг, щоб прогодувати сім'ю.
ВПП ООН продовжує щомісяця надавати продовольчу та грошову допомогу майже 1,5 мільйонам українців, переважно в прифронтових областях.
Попри це, 54% жителів Херсонщини зіштовхуються з помірною або важкою формою нестачі продовольства. У Запорізькій області цей показник становить 43%, а в Донецькій — 39%.
На противагу, Київська, Львівська та Рівненська області мають найнижчий показник, де менше ніж 7% населення потребують допомоги у сфері продовольчої безпеки.
«Сім'ї в прифронтових областях України змушені щодня думати про те, як забезпечити себе», — сказав Річард Рейган, директор ВПП ООН в Україні.
«Вони борються за те, аби щодня мати їжу на столі. Поки ми сподіваємося на сталий мир у країні, яку називають житницею світу, ми маємо реальність, у якій гуманітарна допомога є порятунком для мільйонів людей».
Згідно з моніторинговими даними ВПП, 72% тих, хто отримує продовольчу допомогу, зазначили, що їм довелося скоротити кількість їжі, пропускати прийоми їжі або купувати менш поживну їжу.
Нагадаємо
Поблизу лінії фронту, комерційні ланцюги постачання порушені, інфраструктура часто пошкоджена або знищена, а робочих місць та можливостей заробітку значно бракує. Там, де магазини працюють та мають достатню кількість продуктів, велика частина населення не може дозволити собі придбати поживну їжу через зростання цін.
Минулого року вартість основних продуктів зросла на 25 відсотків, а деякі основні овочі подорожчали більш ніж удвічі.
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 6
Зокрема, зазначається, що 24 лютого на засіданні парламентського комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України планується розгляд проекту постанови «Про заяву народного депутата України Ірини Кормишкіної про складення депутатських повноважень».
Кормишкіна входить до складу фракції «Слуга народу» і обиралася до парламенту по списку одноіменної партії під номером 116. Також вона є членом комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.
23 січня 2025 року НАБУ і САП повідомили чоловікові чинної народної депутатки України Ірини Кормишкіної про підозру у легалізації майна, яке його дружина набула у незаконний спосіб, а також у недекларуванні такого майна.
В НАБУ зазначили, що, за даними слідства, у 2021−2022 рр. нардепка набула у власність кошти на суму понад 20 млн грн, які суттєво перевищували її законні доходи. У подальшому вона передала їх у позику своєму чоловікові, який за них придбав домоволодіння на Одещині, де подружжя наразі і проживає.
Також зазначалося, що ані народний депутат, ані її чоловік у декларації за 2023 рік не зазначили про згаданий будинок й дві земельні ділянки, які перебували у них в користуванні.