У 2024 році українці стали менш активно купувати та продавати нерухомість, особливо це стосується житла. Про це свідчать дані Міністерства юстиції, які оприлюднив Опендатабот.
Українці втрачають інтерес до купівлі житла: фокус зміщується на землю

► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
Загалом, протягом 2024 року було засвідчено 452 217 договорів купівлі-продажу нерухомості. Цей показник на 12% перевищує рівень 2023 року, проте він все ще на 28% нижчий, ніж у довоєнному 2021 році.
Цікавим фактом є те, що більшість угод (60%) стосувалася земельних ділянок. Українці віддають перевагу інвестиціям у землю, ніж у житло. Кількість угод щодо купівлі-продажу землі зросла на 18% за рік, досягнувши 273 тисяч. Проте, цей показник також не досягає довоєнного рівня 2021 року, коли було укладено 306 тисяч подібних договорів.
Деталі
Ситуація з купівлею-продажем житла є менш оптимістичною. За рік кількість таких угод зросла лише на 3%. Наразі цей показник майже вдвічі нижчий, ніж до початку повномасштабного вторгнення росії.
Водночас українці почали частіше користуватися іпотечними програмами для придбання житла. Кількість іпотечних договорів за рік зросла на 14%, сягнувши майже 13 тисяч.
Значний вплив на відновлення попиту на іпотечне житло мала державна програма «єОселя». Завдяки їй у 2024 році було оформлено 70% іпотек на житло, що становить 8,5 тисяч угод.
Страхування житла від наслідків «прильоту»
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 13
Народ не спішить продавати хороші варіанти бо треба ж потім мати в що толкове вкласти кошти…
А менш толкове нікому не потрібне — поки що:)
Автор статті просто не в темі…
Є багато забудовників які будують на продаж приватні будинки: американки, дуплекси. Ціна за квадратний метр — в районі 550−600 доларів, що значно дешевше ніж квартири. Продають ці будинки не введеними в експлуатацію. Тобто продають по документах як земельну ділянку під забудову, і декларація про початок будівництва. А по факту — на ділянці уже збудований будинок, який новому власнику тільки залишилося ввести в експлуатацію. Це для того щоб не платити податки з продажу будинку.
Ціна 550−600 доларі - це я написав ціну в околицях Луцька. Такі села як Боратин, Рованці, Струмівка, Великий Омеляник…
Якщо живеш в Україні, то треба або мати своє житло, або орендувати… Мені перший варіант більше подобається…
А собственная квартира, я вот свою в Днепре закрыла, и стоит пустая. Сдавать боюсь, продавать нет смысла.
Сейчас снимаем
Деякі жінки по 3 роки за кордоном , це багато часу , вже вивчили мову ,діти в школу ,дуже шкода але відкриють кордони і чоловіки поїдуть до своїх сімей. Але багато і повернуться ,особливо з Німеччини,бо зараз там тупо сидять на виплатах біженцям .
Але я не думаю що ціни на квартири в Україні впадуть .
мабуть треба зараз купувати .
у кого яка думка ?