Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання Ігорю Коломойському щодо зміни запобіжного захисту у справі про привласнення коштів. Про це повідомляє «Суспільне».
Коломойського знову залишили під вартою

►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
Сторона захисту Коломойського заявила про неточності в матеріалах справи та відсутність доказів збитків. Адвокати заперечували його причетність до злочину й вимагали змінити запобіжний захід.
Прокурор навів докази обвинувачення, зазначивши, що готівки не було, а експертиза підтвердила необґрунтоване збільшення активів. Слідство вважає, що роботи, на які виділяли кошти «Укрнафти», не проводилися, а гроші переказувалися на рахунок підозрюваного. Прокурор також заявив, що ВАКС не має повноважень контролювати це провадження.
Читайте також: Кінець нафтової імперії Ігоря Коломойського
Крім того, Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання щодо строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для Ігоря Коломойського до 9 квітня, повідомляє «Суспільне».
Суд продовжив запобіжний захід у справі про організацію замовного вбивства юриста Сергія Карпенка у 2003 році. Прокурор долучив до справи 5 томів з допитами свідків і висновками.
Нагадаємо
2 вересня 2024 року СБУ, БЕП та Офіс генпрокурора вручили Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Згодом Коломойський отримав ще 2 підозри: про виведення з Приватбанку загалом 15 млрд грн.
15 вересня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському, який отримав нову підозру за трьома статтями — у справі про заволодіння 5,8 млрд гривень. Суддя змінив запобіжний захід у частині застави, встановивши її розмір 3 млрд 891 млн гривень.
7 вересня Коломойський отримав підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень Приватбанку.
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура після оголошення підозри Ігорю Коломойському вжили заходи щодо арешту його активів.
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 5
Ни в коем случае не защищаю, явно были мутные дела у бизнесмена, но то что творят политики которых выбрал якобы народ, которые должны действовать в интересах народа, как им все сходит с рук, небо и земля…
Саме в розрізі цього злочину, про звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності, відповідно до 49 ККУ напевно не чули…бо особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули п’ятнадцять років — у разі вчинення особливо тяжкого злочину…а раз це було в 2003, навіть якби починали все це в 2020 році, все одно вже все минуло, але як завжди в Україні все «по закону» та «по Конституції»)00
Тут швидше Коломойський хоче сидіти, а не його тримають, бо він міг би легко заплатити і поїхати собі, якби сильно хотів, але видно, йому тут зараз краще, з будь-яких мотивів)