Загалом за 1000 днів повномасштабного вторгнення через випуск ОВДП до державного бюджету залучено 1,36 трлн грн ($36,8 млрд) в еквіваленті. Про це йдеться у повідомленні міністерства фінансів.
1000 днів повномасштабної війни: Обсяг інвестицій фізосіб в ОВДП зріс у 2,8 рази
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Попит на ОВДП
За цей період інтерес громадян до держоблігацій значно зріс. Інвестиції від фізичних осіб збільшились у 2,8 рази — з 25,5 млрд грн в обігу на 24 лютого 2022 року до 72,61 млрд грн на 19 листопада 2024 року.
З початку 2014 року, за час війни росії проти України, обсяг інвестицій громадян в облігації внутрішньої державної позики зросли більш ніж у 600 разів.
Сьогодні на фізичних осіб припадає понад 4% портфеля ОВДП порівняно з 2,5% на початку повномасштабного вторгнення.
Інвестори
Інвестори в державні облігації відіграють важливу роль у фінансуванні пріоритетних військових видатків України. Кошти спрямовуються на забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану, у тому числі на видатки сектору безпеки й оборони.
ОВДП залишаються найпривабливішим фінансовим інструментом на ринку із ринковою дохідністю та 100% гарантією погашення від держави. Середньозважена дохідність ОВДП за перші 10 місяців 2024 року склала 16,05%.
Водночас українські державні облігації купують не лише в Україні, а й у 25 інших країнах. З вересня 2023 року ринок ОВДП став доступним для іноземних фізичних осіб дистанційно.
Найбільша кількість іноземних роздрібних інвесторів в українські ОВДП припадає на Японію, Німеччину та США.
Сьогодні кожен може долучитися до купівлі військових облігацій та підтримати Збройні Сили України.
Коментарі - 6
Більшість приватних благодійних організацій, повідомляють про суттєве зниження донатів цього року. Сергій Притула говорить, що пожертвування зменшилися на п’яту частину, а інші організації відчувають ще гіршу ситуацію — деякі зазнали навіть десятикратного зменшення внесків. Найбільша благодійна організація «Повернись живим» зафіксувала зменшення внесків на 15%. Інша неурядова організація Reactive Post повідомила агентству Bloomberg, що пожертви цього року скоротилися більш ніж на 40% порівняно з аналогічним періодом 2023 року.
Деякі волонтери вважають, що українці просто «звикли» до війни, сприймаючи її як далеку від повсякденного життя. Чимало людей допомагають напряму своїм рідним на фронті, замість того, щоб робити внески через організації.
Зменшення донатів, яке спостерігається порівняно з початковими етапами війни, можна пояснити цілою низкою факторів. Серед них вирізняються емоційне виснаження, яке стає наслідком тривалої війни, економічні труднощі в суспільстві, а також зміни в акцентах суспільних настроїв, які зосереджені на повсякденних викликах. Окрім того, суспільна довіра падає через корупційні скандали.