Міністерство фінансів затвердило Порядок формування та оприлюднення переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Про це йдеться у повідомленні міністерства.
«Клуб білого бізнесу»: Мінфін запровадив перелік доброчесних платників податків
► Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що це значить
Це є важливим кроком до реформування податкової системи України та покращення бізнес-клімату, що сприятиме підвищенню довіри як з боку бізнесу, так і суспільства.
До переліку платників з високим рівнем дотримання законодавства буде включено юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, резидентів «Дія.Сіty», які відповідатимуть низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування (зокрема, вимогам до рівня сплати податків, рівня нарахування заробітної плати тощо).
Читайте: В Україні з’явилася нова каста платників податків: хто вони і що отримають
Які переваги отримає бізнес
Включення у такий перелік стане стимулом для усіх платників податків дотримуватися вимог податкового законодавства, оскільки такі платники отримуватимуть певні переваги у податковому адмініструванні на час воєнного стану:
- мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів;
- скорочення строків камеральної та документальної перевірок з метою бюджетного відшкодування;
- скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій;
- за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема, із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції.
Перелік платників буде оприлюднено на офіційному вебсайті Державної податкової служби України на 15 робочий день з дня його затвердження. Формування та затвердження Переліку платників здійснюватиметься ДПС не пізніше останнього робочого дня березня, травня, серпня та листопада. Якщо платник податку подав повідомлення про відмову в оприлюдненні даних, ДПС може не оприлюднювати в переліку інформацію про нього.
Читайте: Рада дала добро на створення в Україні «клубу білого бізнесу»
Платника податків буде виключено з вказаного переліку, якщо контролюючий орган виявить факт наявності: громадянства держави рф у платника податків або його учасників, кінцевих бенефіціарних власників платника податків осіб, місцем проживання яких є рф, рішень про застосування спеціальних економічних санкцій тощо.
Нагадаємо
1 жовтня набрав чинності закон (№ 11084), який передбачає створення та ведення переліку підприємств із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Цей перелік неофіційно називають «клубом білого бізнесу».
Коментарі - 2
конечных бенефициарных собственников налогоплательщика лиц, местом жительства которых является рф
Это Обман и чистая Ложь. Все эти господа имеют гражданства ЕвроСоюза. И Наши «честные органы» просто не видят в этом ничего… Ну мало ли что он Михаил Сергеевич, по паспорту он ЧЕХ или …
Вранье и обман…