Мінфін - Курси валют України

Встановити
5 жовтня 2024, 10:10

«Нова пошта» скасувала комісію за повернення посилки

«Нова пошта» скасувала оплату за повернення та комісію 0,5% від оголошеної вартості посилки для відправника у разі відмови від отримання. Повернути посилку можна буде безкоштовно, йдеться у повідомленні компанії.

«Нова пошта» скасувала оплату за повернення та комісію 0,5% від оголошеної вартості посилки для відправника у разі відмови від отримання.
Фото: vctr.media

► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини

Що відомо

«Нова пошта» вже забезпечує безкоштовне повернення посилок клієнтів відправнику, якщо їх не забрали.

«А тепер ми ще й відмовились від комісії за оголошену вартість, аби за повернення не потрібно було платити нічого — ні отримувачу посилки, ні відправнику», — зазначив директор з маркетингу та продажів «Нової пошти» Павло Даніман.

У компанії пояснили рішення тим, що велика частка клієнтів «Нової пошти» — це люди, які замовляють товари в інтернет-магазинах. Вони часто повертають посилки відправнику, якщо щось не підійшло, або відмовляються їх забирати.

Читайте: Нова пошта збільшила тарифи на доставку посилок

За розрахунками групи, кожного місяця клієнти «Нової пошти» повертають близько 1,3 млн посилок, а витрати бізнесу на це складають 9,4 млн грн.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 9

+
+6
Три літри
Три літри
5 жовтня 2024, 10:42
#
Де всі зрадуни? Як з цим у Укрпошти, розкажіть.
+
+30
Mini Mi
Mini Mi
5 жовтня 2024, 15:22
#
Главное что на Укрпочте можно открытку отправить за 18грн, повестку получить ну и купить тушонку и туалетную бумагу. Посылки это не про Укрпочту
+
+15
torn
torn
5 жовтня 2024, 13:47
#
За зарахування безготівкової оплати за товар ціною 3000 грн Нова пошта утримує комісію 130 грн, тоді як комісія банку за переказ аналогічної суми оплати через наданий термінал становить 39 грн, за зарахування 5000 грн комісія Новапей — 203 грн, проти 65 грн через термінал банку. Різниця у понад 3 рази. Чому державні органи обмежили розмір цих комісій для банків, а Нова пошта може ставити які завгодно?
+
0
Три літри
Три літри
5 жовтня 2024, 15:02
#
Чому державні органи обмежили розмір цих комісій для банків, а Нова пошта може ставити які завгодно?

Не обмежували державні органи розмір комісії для банків.

за зарахування 5000 грн комісія Новапей — 203 грн, проти 65 грн через термінал банку.

В Укрпошті це буде коштувати 110₴ — комісія складає 2% + 10₴

До слова поповнення власної банківської картки через термінал Укрпошти буде коштувати 85₴.
+
+15
torn
torn
5 жовтня 2024, 16:14
#
Поточна узгоджена АМКУ та НБУ комісія interchange 0,7% на період воєнного стану, вона є базою для комісії безготівкових платежів і вона врегульована. З вашого прикладу видно, що сума комісій Укрпошта майже в 2 рази нижче, але ж Укрпошта на відміну від Новапей не має банківської ліцензії і не проводить кошти через свої термінали, отримуючи до того ж частку від зазначеного interchange, а винаймає термінали і платить банкам комісії за перекази.
+
0
Три літри
Три літри
5 жовтня 2024, 21:20
#
Поточна узгоджена АМКУ та НБУ комісія interchange 0,7%

Яким боком комісія інтерчендж яка береться банками з операцій оплат покупок до комісій переказу коштів або наприклад до комісій зняття готівки в банкоматі, або наприклад до комісії перегляду баланку рахунку?
+
0
Три літри
Три літри
5 жовтня 2024, 21:26
#
. https://rro-info.com.ua/shho-take-stavka-interchange/

Чи стикались ви з ситуацією, коли, бажаючи розрахуватись за покупку карткою, торговець оголошував додаткові 2% до зазначеної вартості товару?! Якщо так, ми впевнені, вас це обурювало. Чому це відбулося, а іноді й досі трапляється — зараз пояснимо.
Отже, коли компанії приймають оплату картками від клієнтів, вони платять банкам комісію за еквайринг. В Україні донедавна вона становила від 1,6%-1,8% до 2−3% з оплати карткою. Більшу частину цього збору становить ставка інтерчейндж.
Інтерчейндж — це комісія, яку банк, що обслуговує підприємство чи ФОП, перераховує банку, карткою якого відбулась оплата покупки. Іншими словами, це міжбанківська комісія: банк, що підключив (встановив) у магазині (салоні краси або кав’ярні тощо) свій платіжний термінал, тобто банк-еквайр, має заплатити комісію банку, карткою якого покупець (клієнт) платить, тобто банку-емітенту.
Раніше ці майже 2% «вішались» на кінцевого клієнта. Тепер комісію за еквайринг торговець закладає у вартість товарів та послуг. І саме висока ставка за оплату картками стримує багатьох роздрібних торговців встановлювати POS-термінали.
+
0
paulball
paulball
5 жовтня 2024, 18:47
#
Навіщо піднімали тарифи?
+
+15
bonv
bonv
5 жовтня 2024, 23:01
#
На одне піднімають, а на щось треба зосередити увагу:))
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися