План профінансувати зростання видатків держбюджету-2024 на 216 млрд грн за рахунок ринку облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) видається малоймовірним, тому що це потребуватиме дуже різкого зростання обсягу продажу на первинних аукціонах, проте в запасі є доходи від можливого 50%-го податку на прибуток банків.
Голова Бюджетного комітету розповіла, чому сумнівається у виконанні збільшеного плану розміщень ОВДП
Таку думку висловила голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».
Деталі
«Ми порахували, що для його (плану — ред) виконання Мінфіну треба на кожному аукціоні до кінця року розміщуватися на 27 млрд грн. Я думаю, це малоймовірно, тому що середній показник за всіма аукціонами, згідно з моїми підрахунками, становить 10,3 млрд грн, проте на останніх чотирьох аукціонах було залучено 20,5 млрд грн, 20,3 млрд грн, 13,8 і 17,8 млрд грн відповідно», — сказала вона.
Підласа нагадала, що після ухвалення закону № 11417 про збільшення видатків держбюджету-2024 майже на 500 млрд грн на безпеку й оборону план внутрішніх запозичень збільшено до 742 млрд грн.
Водночас голова комітету зазначила, що Національний банк України допоміг у цьому питанні завдяки його останнім рішенням щодо підвищення нормативу обов'язкового резервування та ліміту покриття резервів держоблігаціями.
«Плюс Мінфін постійно проводить консультації з банками і фактично просить їх купувати ОВДП. Це все допомагає, але, знову ж таки, я не вважаю, що план буде виконано на 100%», — резюмувала вона.
Водночас Підласа уточнила, що ухвалену в першому читанні в законопроєкті № 11416-д норму про збільшення податку на прибуток банків цьогоріч із 25% до 50% не врахували під час розрахунку доходів у правках до держбюджету-2024.
За її словами, 28 млрд грн додаткових надходжень від такого підвищення можуть стати компенсатором недовиконання плану розміщень ОВДП.
Голова бюджетного комітету також погодилася з думкою Мінфіну, що ресурс ринку ОВДП для подальшого фінансування держбюджету після завершення 2024 року практично вичерпано, і основним джерелом залишається зовнішнє фінансування.
Нагадаємо
Ухвалені в середині вересня правки до держбюджету-2024 передбачають додаткове фінансування дефіциту до кінця року на 216 млрд грн коштом ринку ОВДП: обсяг залучення збільшено до 742,02 млрд грн за обсягу погашень 386,01 млрд грн.
Урядовий проєкт держбюджету-2025 передбачає розміщення ОВДП на 579,22 млрд грн за обсягу погашення на 561,98 млрд грн.
Коментарі - 28
Льоня Альона, шо ти мелеш?
«Тех физычных власныков не настолько много»
От і влада так думає, тому ці всі мільярди фізиків в один момент почнуть реструктуризувати, або націоналізують вчергове щось і так далі, наче це вперше робиться, раз фізиків не так вже і багато, на твою «думку», то і влада так само на це подивиться, бо кинути «не велику» кількість фізиків, це ж не кинути всю країну))
Наче держава вперше на щось кидала фізиків))0) ти з Місяця впав чи десь в Болгарнії сидиш і співаєш про те, як в Україні все «добре» і «потужно»?))0)
Наша держава це не «дах», на жаль, бо влада розіграє свою карту і на тебе як на фізика, котрий вважає себе «під захистом держави» під таким «дахом» — їм насрати)
«То выгодно ли государству самому себя топить? Аж ни разу нет. Потому и людям под такой „крышей“ отказ по выплатам по ОВГЗ не светит.»
Держава тебе за твої сплачені податки вже в 2014му і 2022му «потужно» захистила від всього від чого могла, а потім попросила тебе з автоматом в зубах забути про те, що ти якби податки пів життя платив, щоб держава в тому числі тебе захищала, і піти воювати, продовжуючи сплачувати податки.
«страна продолжает сопротивляться агрессору»
ти якийсь прикормлений чи так?) супротив увесь йде від українців, а влада на українців поклала давно і пилить бабло на тендерах, розплющ очі і для початку вмикай мізки, а потім кажи щось, зайди на проззоро і подивися, як «потужно» супротив чинить держава :)
ти вибірково якось читаєш чи що?
ну добре, не «мої», а всіх, в тому числі і таких як ти.
Якщо брати лише Конституцію, то з урахуванням всього чим кишить інтернет заповнений відео від самих же українців, це порушення ст. ст. 24, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 43, 47, 55, 56, 58, 60, 62.
Те що ти неуч не знаєш своїх прав, не означає, що ніхто в Україні не порушував ніяких прав людини.
Але таким як ти ні ці статті, ні сама Конституція явно нічого не скаже, бо в тебе і в тебе подібних максимум це форсити срач :)
десятков автомобилей, припаркованных возле многоэтажек.
Как вариант, пусть лучше автомобиль принесёт пользу на передовой,
чем тупо сгорит при очередном обстреле.
Аналогично и с деньгами…
Прошу не распространять методы работы
одесских торгашей на Привозе
и одесских таксистов на всю Украину…
Кстати, одесский Приватбанк — уникальное
явление среди всех остальных региональных
структур Приватбанка…
ну так, легкові цивільні авто це «патужна», правда одна черга з калаша дуже руйнує цивільний седанчик.)