Українці заборгували 14,53 млрд грн мікрофінансовим організаціям цьогоріч. Від початку року сума боргу зросла у 1,5 рази. Про це свідчать дані Опендатабот.
27 вересня 2024, 11:17
Борги українців за мікрокредитами зросли у півтора рази з початку року
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Цьогоріч українці взяли в мікрозайм 26,7 млрд грн — це 3,9 млн кредитних договорів.
Кількість договорів майже не змінилась, але помітно зросла сума позик: у 1,4 рази порівняно з минулим роком, до 6776 грн.
Так, у першому кварталі українці позичали у МФО, в середньому, 6875 грн, втім у другому кварталі сума позики зменшилась.
62% кредитів видаються строком від 3 місяців до року. На короткострокові позики до місяця припадає лише 17% кредитів. У 8% мікропозики беруться на 3+ років.
96% мікропозик цьогоріч беруться онлайн.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 12
Так ото ж, тому й не може бути стільки боржників. 3,9 млн це від 20 млн дорослого населення, якому може бути треба той кредитик на 5000 грн, — це мав би бути кожен пятий. Кожен пятий чи кожен десятий дорослий на вулиці, серед знайомих — боржник? Брехня. Тут явні схеми якісь. Не може бути ніяких 3,9 млн людей за рік з невіданними мікрокредитами. І навіть половини таких теж не може бути. Реально довкола аби хтось один з 50-ти щось таке позичав. Тому або брешуть «статистикою» або це схеми якісь «роздроблення» чи вигаданих кредитів. Тим часом на «Громадське» вийшов репортаж про ТРЦ «Гулівер» у Києві - 14 млрд боргу перед державними банками за «легкими позиками». Цікаво скільки таких «Гуліверів» по Україні і на фоні «боргів по мікрокредитам» нереальністичної цифри займачів тут говорити нічого.