Норвегія вже відмовила у тимчасовому захисті кільком українцям, які або походять з «безпечних» регіонів, або не проживали в Україні на момент повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Про це повідомляє NRK, пише Європейська правда.
Норвегія почала відмовляти у захисті деяким категоріям українців
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Уряд Норвегії оголосив про низку заходів жорсткої економії як для українців, так і для біженців з інших країн.
Міністерка юстиції Емілія Енгер Мель заявила, що Норвегія зіткнулася з кризою біженців.
«Ми повинні повернутися до конкретних заходів. Але немає сумнівів, що може бути посилення (економії)», — заявила Мель.
Навесні норвезький уряд оголосив про посилення заходів щодо біженців з України, зокрема через те, що так багато з них прибули до країни з початку великої війни в лютому 2022 року.
«У нас понад 80 тисяч українців у Норвегії. Це більше ніж у всій провінції Фіннмарк. Ми повинні вжити заходів, які дозволять нам надати захист тим, хто його найбільше потребує», — сказала вона.
Кільком українським біженцям вже було відмовлено у наданні притулку, підтвердила Мель в інтерв'ю NRK.
Примусово не висилають
При цьому нікого поки не висилають примусово. Декільком не надають місця проживання.
У травні стало відомо, що уряд запровадив індивідуальний підхід до розгляду заяв від українців. Це стосувалося, зокрема, українців, які не були на батьківщині, коли почалася війна.
Читайте також: Україна та Норвегія продовжили дію «транспортного безвізу»
Тоді головне правило колективного захисту для всіх українців, яке було запроваджене на початку війни, перестало діяти. Це означає, що ті, хто не відповідає вимогам колективного захисту, не отримають посвідку на проживання.
Це стосується, зокрема, тих, хто має подвійне громадянство або проживав в іншій країні до приїзду сюди.
Але також і ті, хто приїхав з регіону, який, на думку норвезької влади, є безпечним, можуть отримати відмову у наданні дозволу. На початку вересня був розширений список регіонів, які вважають безпечними: Львів і Львівська область, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська області.
«Це власна оцінка міграційного відомства, але я думаю, що вона правильна в тій ситуації, в якій ми зараз перебуваємо. Україна має фронт у війні, яка є жорстокою і жахливою, але є також частини країни, де воєнні дії відбуваються не так часто», — зазначила Мель.
Українці з інших областей все ще мають право на колективний захист. Але Мель не відповіла, чи буде це правило діяти наступного року.
«Ми весь час говорили, що це тимчасовий захист для українців. Наразі він триває, тому що війна все ще триває», — сказала вона.
Коментарі - 35
Я в Киеве живу и все хорошо вижу сам. Если дома и были разрушены, то КМДА оперативно делает ремонт или платит компенсации.
Яка кількість постраждалих від ДТП у Києві за той самий період?
1. Обеспечите жильем и хватит ли его на всех?
2. Какую финансовую помошь предоставит государство, 2000 грн в месяц для ВПО?
3. Будет ли работа для трудоспособного населения?
4. Что с инфраструктурой, дедскими садами, школами для такого большоно количества людей на 4 небольших областных города? Германия миллион человек расселила по всей територии, а вы хотите больше 6 млн в 4−5 города. Или вы с одного из жтих городов и квартиры своим хотите сдавать по 30 к в месяц…
Ответьте по каждому пункту пожалуйста.
1. Мова була про тих, хто жив у Чернівцях, Ужгороді, Тернополі, Івано-Франківську і поїхав обісцявшись за кордон, хоча в них і з відключеннями краще за більшість областей і ракетні удари набагто рідше ніж у прифронтових містах.
2. Яким впо? івано-франківцю платити за те, що він житиме в Івано-Франківську?)) Люди на західній Україні прекрасно здають по завищеним цінам житло, а ринок нерухомості там давно перегрітий і інвестори туди дуже неохоче вже заходять. ВПО — це коли людина з прифронтових областей їде подалі від лінії фронту, а якщо львів`янин в мокрих трусах їде до Польщі - то він не ВПО, йому до лінії фронту дуже і дуже далеко, і на фоні такого львів`янина є ті, хто реально потребує допомоги і захисту, це очевидно, щоб цього не розуміти.
3. Роботи в Україні повно, добрий вечір якби…)0)0)) Кадровий голод є в будь-якій сфері, бо багато хто поїхав. Тому вакансій на будь-який смак.
4. Дистанційно в школах і університетах досі займаються, ти що закордоном живеш і не знаєш яка зараз обстановка нині чи що? Зараз все навчання дистанційно.
І логічно, що країни Європи розуміють, на відміну від таких як ти, що умовному запорожцю, херсонцю або харків`янину допомога потрібна більше, ніж засмаглому рівнянину або львів`янину.
Я живу сейчас в США, и вижу все наяву — если человек не работает — заканчивает свою жизнь бомжом в канаве, и это вполне справедливо. В нашем районе постоянно зимой кто-то ночью замерзает насмерть и труповозка приезжает. Чтобы жить, нужно крутиться, а если крутиться не получается, то и жить особо незачем, никто никому помогать не обязан просто так. Тут всем глубоко плевать что ты беженец, логика простая: потерял жилье — зарабатывай на новое, твои проблемы, но ныть тут не надо, никому твоя душераздирающая история в стиле «потерял все» нафиг не вср@лась. Вот именно США меня научили правильному подходу к этой жизни — социальный дарвинизм, т.е. выживает сильнейший.
для тих хто любить чіплятися за слова, «з більш безпечних регіонів, ніж прифронтові області».
закордонні «патріоти» та люди з західної часто й рвуть на собі майку з криками «до останнього українця» або «до кордонів 91го», бо це не теж саме, що в Покровську відбувається, де поліцаї виїжджають картежами поперед населення, бо орки наступають