Міністерство цифрової трансформації за кілька днів запустить проєкт «Е-резидент», що дає змогу іноземцям відкривати рахунки і вести бізнес в Україні. Про це заявив віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Федоров: Мінцифри запустить е-резидентство за кілька днів
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«За кілька днів запустимо електронне резидентство, як в Естонії, але з кращими умовами. Виходимо на ще один рівень конкуренції з країнами, на ІТ-арені будемо презентувати», — сказав він на форумі «Диригенти змін» у середу.
Федоров додав, що це навіть не послуга, а окрема екосистема, яка дає змогу підприємцям із різних країн відкривати власну справу онлайн в Україні, а також платити податки.
За його словами, держава також працює над організацією пілотного проєкту зі статичного інтернету та розвитку 5G в Україні.
Що дозволить проєкт
Запуск проєкту е-резидентства дозволить іноземцям:
- у кілька кліків ставати підприємцями в Україні;
- дистанційно управляти своєю справою за допомогою сучасних технологій;
- підписувати документи електронним підписом;
- дистанційно відкривати банківські рахунки та керувати ними;
- сплачувати податки на пільгових умовах.
Хто не зможе отримати статус е-резидента
- Громадяни країни-агресора РФ;
- внесені в «чорний список» FATF (організація, яка бореться з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму);
- особи, які мають дохід в Україні (окрім пасивного).
Нагадаємо
«Мінфін» писав, що з 1 квітня 2023 року в Україні набув чинності закон про е-резидентство, який дозволить іноземцям, зокрема, IT-спеціалістам, в онлайн-форматі ставати підприємцями в Україні та сплачувати податки в держбюджет.
Під час роботи «е-резидент» сплачуватиме 5%-й податок від доходів у межах ліміту ФОП 3-ї групи, а понад ліміт — 15%, але тільки за зовнішніми контрактами з експорту послуг.
Коментарі - 20
Дядьку, оскільки я на відміну від тебе працюю в українському айті то чудово знаю що у українських ІТ спецов умови такі самі.
хотели намекнуть что у своих ит спецов условия хуже чем тех кого хотят заманить
Мало де знайдеш настільки привабливі умови для роботи іт як в Україні. Саме тому українські айтішники навіть виїхавши за кордон прагнуть залишитися на українській 5% схемі сплати податку. Хоча зазвичай це не дуже легально з точки зору місцевого законодавства не кажучи вже про те що абсолютно всюди платити податків доведеться більше.
А, в цьому сенсі. Ну так, тоді дійсно зрада
Це не податкове резиденство, читай хоча б про таку сами ініціативу в Естонії де вона працює вже не один рік.
Так і португальське і хорватьське податкове резиденство не позбавить таку людину від обов’язку сплатити податки у себе вдома. Як і естонське е-резиденство не позбавить від обов’язку сплатити податок на дівіденти. В українське е-резиденство працює так само як і естонське, різниця лише в тому що опадатковується при самій бізнес-діяльності.
все так само як в Естонії
а якщо переїде то зможе зареєструватись ФОП-ом, хоча зараз дійсно не кращій момент для того щоб приїзжати в Україну
однак десь в Ужгороді чи Чернівцях чи на Гуцульщіні він дуже добре може себе почувати і сплачувати лише 5% податку
1. Своїх душим, а іншим дозволяев
Це брехня, у айтішників умови саме такі, принаймі зараз. Якщо навіть додадуть їм 1% військового це не робить великої різниці — айтішники точно не платять податок на дівіденти ци дохід як це будуть змушені платити е-резиденти в себе вдома.
2. Десь в інших резиденціях це вигідніше
Ну тут треба дивитись на кожну. В Естонії вцілому може бути вигідніше по початку якщо це хоч якийсь стартап з командою бо там податок на виведений капітал. Але 20% віж прибутку для фрілансера це 20% від доходу, а в Україні це лише 5% — тож для одинака з апворка тут мабуть краще ніж в Естонії плюс немає витрати на аренду віртуальної адреси, на реєстрацію естонського ТОВ і відкриття рахунку буде точно легше ніж так як з цим зараз в Естонії де більшість банків е-резидентів розвертують на вході.
Я б наприклад краще б обрав Велику Британію де можно зареєструвати фірму за копійкі, за копійки арендувати віртуальну адресу і платити податок з прибутку який як на мене для стартапа не гірше за податок на капітал.
Краще б Мінцифри думало що робити щоб українське IT не йшло з країни.