Більшість українців, хто приєднався до бета-тесту програми «Національний кешбек», уже бачать свій кешбек за 2−3 вересня в Дії. Наразі обробляються дані за інші дні та незабаром все запрацює повноцінно, повідомляє пресслужба Дії.
Національний кешбек: українцям почали зараховувати гроші
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
З моменту запуску бета-тесту минулого тижня до програми «Національний кешбек» вже приєдналися понад 400 000 українців. Більш як 880 000 українців відкрили картки, на які зараховується кешбек.
Також до програми через портал «Дія» приєдналися 713 українських виробників, які зареєстрували 130 000 товарів.
Зокрема, це найбільші торговельні мережі, АЗК та аптеки, серед яких: Епіцентр K, Нова лінія, Auchan, Comfy, Сільпо, Фора, АТБ-Маркет, Аврора, NOVUS, ЕКО маркет, VARUS, OKKO, WOG, UKRNAFTA, мережа аптек АНЦ та Аптека 3i. Ще близько 100 торгових мереж у процесі приєднання, уточнюють у Мінекономіки.
Учасники програми отримують 10% компенсації за купівлю товарів українських виробників. Максимум можна отримати 3000 грн підтримки від держави на місяць.
Кошти можна витратити на комунальні, медичні послуги, транспорт, мобільний зв'язок, спорт, кіно, книги, задонатити на Сили оборони чи інвестувати у військові облігації.
Щоб усе працювало коректно, необхідно оновити не лише застосунок «Дія», а й застосунок банку, який обслуговуватиме рахунок. Картку кешбеку необхідно «прив'язати» до Дії.
Коментарі - 47
Можна підключити хоч всі 70 банків якщо:
— ці банки приєднались до програми;
— і в людини є рахунки у всіх 70 банках.
Клієнт банку через застосунок надає банку згоду на таку передачу після чого банк починає пересилани ці данні. Якщо клієнт надав таку згоду в декількох банках то кожний з цих банків пересилає ці дані незалежно від інших.
Деякі банки дозволяють надати згоду без відкриття картки «Зроблено в Україні», деяки через якісь свої мотиви дозволяють це лише одночасно з відкриттям картки. Тож після цього в людини може бути аж декілька карток «Зроблено в Україні» наприклад якщо він робив це в банках А-банк, Ощад та Глобус які не дають клієнту права вибора. Але є інші банки в яких можна або самостійно (ПУМБ, Сенс, Аккорд, Кредит-Дніпро), або через звернення до служби підтримки (Монобанк, Приватбанк) надати згоду на передачу даних без відкриття картки «Зроблено в Україні». Може бути так що в людини взагалі немає жодної відкритої картки «Зроблено в Україні», але дані для нац.кешбеку передаються — я от наприклад зробив я.
Дані про кешбек передаються на якийсь умовний сервер (деталі можна почитати на сайт програми та в документах банку перед наданням згоди) і акумулюются у вигляді нарахованого кешбеку. Цю суму можна побачити в застосунку Дія у відповідному розділі послуг.
Наступного місяця відносно зроблених витрат робиться виплата кешбеку на картку яку людина вибрала в Дії. Тому дуже важливо не забути про цей крок бо якщо відкрити п’ять карток «Зроблено в Україні» але не обрати жодну в Дії то виплата не відбудеться і кешбек так і буде накопичувать на віртуальному балансі.
До якого банку відноситься обрана картка — не має жодного значення. Бо повторюсь що кешбек від усіх банків підраховується на одному балансі і немає окремих балансів для кожного банку. Тож цілком ймовірним є відкрити картки «Зроблено в Україні» наприклад в А-банку, також там надати згоду на передачу даних, а крім цього надати згоду без відкриття картки в Монобанку та банку ПУМБ. І тоді наступного місяця на картку «Зроблено в Україні» від А-банку буде перерахований кешбек по витратам в трьох банках: Монобанку, А-банку та ПУМБі.
— цей кешбек за рахунок примусово відібраний в тебе грошей тобто податків
— передачу цього кешбеку різним ніщебродам теж ніхто з тобою не согласовував
дуже важко людям дається розуміння того що просто відкриття карти ЗвУ ні до якого кешбеку не призведе
а також що не має значення картою якого банку оплачений товар що бере участь в НК бо весь кешбек нараховується на один баланс прив’язаний до ІПН (РНОКПП) і потім виводиться на одну обрану людиною карту
головне через те що ЗМІ не виконують роль інформаторів і у якогось блогера з ютубі/телеграмі можна знайти набагато більше корисної інформації про работу НК ніж на сайтах типу Мінфіна яки просто передруковують прес-релізи і іноді разбавляють їх фейками про работу НБУ
Налоговая уже очень давно по домам не ходит…
Но если всё-таки к вам прийдёт — угостите чаем…
В договоре Привата написано четко пункт 8.7 «підпісання цієї заяви кліент надає дозвіл банку на розкриття інформації що становить банківську таємницю щодо платеж операцій по усим діючим поточ рах«
Клієнти Привата мають страждати бо на цьому побудований цей банк, а за 30 років ці клієнти так і не вибрали щось краще — ну то хай страждають.
Подтверждение, о котором вы упоминаете даёт право программе «нац.кешбека»
анализировать фискальные чеки в базе налоговой по номеру карты и затем начислять кешбек, если была оплата через зарегистрированный терминал и за зарегистрированный в программе «нац.кешбек» товар.
Даже если кто-то принципиально отказался участвовать в программе «нац.кешбек»,
всё равно все его оплаты банковскими картами через терминалы укрбанков автоматически попадают в базу налоговой.
https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check
у США визнали винним у шахрайстві
з активами кліентів на $10 млрд.
За даними ФБР, у 2023 році американці втратили понад
$5,6 млрд через криптовалютні шахрайські схеми.
Взлом Indodax на $18 млн
https://minfin.com.ua/2024/09/11/135245313/
І користуйся більш відомими біржами…
Банки деруть з нас комісії тому ми винайдемо крипту щоб не платити цим ненажерам!
2024 рік
— заплатив біржі комісію за ввод
— заплатив біржі комісію за операцію (інша сторона платить теж)
— заплатив біржі комісію за вивід
— крипта на гаманці але будь який наступний рух коштів так само з комісією
здобули!
Як тобі такий поворот?
коштів та продовжуй співпрацювати з банками…
Неоднократно писал но, повторюсь:
— все транзакции через банковские терминалы по оплате товаров поступают в базу данных налоговой инспекции и уже не первый год.
Клиенты, кто подключался к нац.кешбеку всего-лишь дали
согласие на обработку этих
данных программой нац.кешбек.
Упрощенно схема выглядит довольно просто.
По БПК клиента, по которым было согласие на обработку данных, производится выборка всех его оплат за сутки конкретными картами, затем из массива данных выбираются только зарегистрированные в программе банковские терминалы и уже по оставшимся чекам анализируют наличие зарегистрированного товара в программе нац.кешбек.
Дальше производиться начисление кешбека, который отображается в Дие вместе с фискальными чеками.
Некоторые «умельцы» планировали покупать товар и затем его возвращать, но они не знали, а может и забыли, что возврат денег за уплаченный через банковский терминал товар, тоже проводиться через терминал да ещё и той картой, с которой был оплачен.
Так что тут ждёт их реальный облом и начисленный ранее кешбек будет аннулирован при возврате товара и фискализации возврата денег.
Всем, кто до сих пор панически боиться того, что налоговая узнает их секретный перечень покупок, рекомендую все покупки оплачивать наличкой…
До того ж нарахований не означає перерахований на картку.
с подтверждением фискальными чеками…
Внимательнее читайте правила программы — начисленный кешбек учитывается в ДИЕ
в разделе «Национальный кешбек», а перечисляется на банковскую карту участника
один раз в месяц.
можна побачити в додатку на наступний день після покупки»
Это даже не норма закона, а всего-лишь обещание от разработчика.
Кстати, только ИТ-сектор не несёт никакой ответственности, если
заявленные характеристики их ПО не совпадают с реальностью.
Кстати, в Конституции Украины есть чёткая норма, например:
Статья 67. Каждый обязан платить налоги и сборы в порядке
и размерах, установленных законом.
А нашему народу пофиг на чёткие нормы Конституции
и поэтому минимум 30% ВВП страны сейчас в тени.
И если люди плюют на Конституцию, то им тем более пофиг
какой-то текст в каком-то FAQ какого-то приложения ДИЯ.
Та й в будь-якому випадку така програма може бути лише тимчасовою доки людям не прийде в звичку купувати продукти сплачуючи за це карткою, а бізнесам виробляти та продавати в білу.
Може за три місяці роботи програми Нац.кешбек
хочь якісь звички зостануться на майбутнє…
В этой жизни все может быть, вот только выплаты
«нац.кешбека» и интернет-торговля через р2р-переводы
немного разные темы…