«Енергоатом» готується до реалізації раніше занедбаного проєкту Чигиринської АЕС, уже зроблено перші кроки в цьому напрямку. Про це повідомляє пресслужба енергокомпанії.
Енергоатом візьметься за занедбаний проєкт Чигиринської АЕС. Перші кроки зроблено
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що відомо
«Команда „Енергоатому“ активно працює над пошуком нових майданчиків для будівництва (нових потужностей АЕС). Найбільш перспективним з них є Чигиринський, поблизу містечка Орбіта на Черкащині. Там планується зведення чотирьох нових енергоблоків за технологією AP1000», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що вже зроблено перший крок. Так, під час засідання позачергової 51-ї сесії депутати Чигиринської міської ради ухвалили рішення щодо:
-
надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування АТ «НАЕК «Енергоатом»;
-
передачу земельних ділянок загальною площею 38,1493 га в постійне користування АТ «НАЕК «Енергоатом».
«Енергоатом має намір відродити Орбіту, зробивши її одним із найсучасніших містечок на кшталт Нетішина, Южноукраїнська чи Вараша. Успішна реалізація цих планів, безумовно, є вагомою інвестицією у повоєнне відновлення та підтримку енергетичної безпеки держави», — наголосив керівник Енергоатому Петро Котін.
Нагадаємо
Чигиринська АЕС — недобудована атомна електростанція, розташована в Черкаському районі Черкаської області, на схід від Чигирина, на території, прилеглій до берега Кременчуцького водосховища, між селами Стецівка і Вітове. Для співробітників станції будувалося селище Орбіта.
Коментарі - 10
1. Енергоатом будує ці об'єкти в партнерстві і за кошти американських інвесторів. В статті згадується проект AP1000 це будується з компанією Westinghouse. Вже таке реалізовується на ХАЕС і в планах на РАЕС. От ще знайшли одну площадку і це чудово.
2. Термін експлуатації старих енергоблоків побудованих при совку скоро вже всьо. Можете почитати про це у Вікіпедії. І виходячи з цього їм потрібно вже будувати заміну, щоб потім не було запізно. Такі проекти не реалізуються за рік.
3. Даний вид генерації найдешевший і найбільштехнологічний.
На постройку такой АЭС надо 20−25 млрд.$ и лет 10 времени. У Энергоатома есть всё это???
Вообще, к этой компании очень много вопросов:
1. Вы в курсе, что Westinghouse с 2017 года находится в стадии управляемого банкротства???
2. С 1979 года, в течении 30 лет эта американская компания не построила ни одного реактора. Как думаете, почему???
3. Как эта стройка согласуется с Энергетической стратегией Украины до 2035 года?
Продолжать можно долго, но лучше 100 раз подумать.
Кому интересно, почитайте на досуге: Westinghouse и пустота
Что не так с планом строительства американских ядерных энергоблоков в Украине?
https://www.epravda.com.ua/rus/columns/2021/10/20/678878/
Вестінгхаус не банкрот і не зможе їм стати. Це як Боінг їх будуть перевикуплять дофінансовувата, але ніколи не дадуть відкинуть ласти. Виторг за 23-й 4.4 млрд звучить солідно. Плюс виторг Енергоатома під 200 млрд грн з яких 120 були витрачені на соціалочку. Нехай краще в інфраструктуру вкладають. Плюс в це будівництво кладуть гроши ЄБРР, ЕІБ, уряд США і тд. Грошів там точно вистачає. Було б невигідно не інвестували б.