Суд першої інстанції Дубая визнав законною виплату заробітної плати у формі цифрових активів. Це рішення ухвалили під час розгляду позову співробітника однієї з місцевих компаній, який звинуватив колишнього роботодавця в невиплаті частини зарплати в токенах EcoWatt (EWT), пише Cointelegraph.
У Дубаї суд визнав законною виплату зарплати в криптовалюті
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
За наявною інформацією, між фірмою та експрацівником було укладено трудовий договір. У рамках документа частина щомісячних виплат належала фахівцеві у вигляді 5250 EWT. Співробітник подав до суду на компанію через те, що вона заборгувала зарплату в криптовалюті за шість місяців.
Зазначається, що 2023 року суд уже визнавав включення токенів у заробітну плату. Однак тоді влада не змогла забезпечити належну виплату через відсутність конкретного методу оцінки криптовалюти у фіатному вираженні.
Тепер суддя постановив, що компанія зобов’язана погасити заборгованість перед колишнім співробітником у натуральній формі. Іншими словами, вона повинна виплатити криптовалюту відповідно до трудового договору, не переводячи її у фіат.
«Це рішення відображає ширше визнання криптовалюти в трудових договорах і підкреслює визнання судом еволюційної природи фінансових операцій в економіці Web3», — заявила партнер юридичної контори NeosLegal Ірина Хівер.
Фахівець зазначає, що постанова свідчить про прогресивний підхід влади ОАЕ до галузі цифрових активів. Суд у своєму рішенні спирався на закон про цивільні угоди та федеральний декрет-закон № 33 від 2021 року.
Хівер вважає, що дії влади створили прецедент, який сприятиме подальшому проникненню криптовалют у сектор фінансових операцій. Усе це дасть змогу адаптувати наявні бізнес-моделі відповідно до актуальних технологічних можливостей, наголосила юристка.
«Це рішення підтверджує, що якщо трудовий договір містить певні умови, то і компанія, і співробітник повинні їх дотримуватися. Суд визнає, що заробітна плата, незалежно від того, виплачується вона у фіаті чи криптовалюті, є законним правом працівника отримати кошти за обумовлений обсяг роботи», — зазначила Хівер.
Коментарі - 20
во всех торговых точках…
А банки никуда не денутся…
В РФ хоть добывают нефть и производят ракеты… В Украине — устроили конц-лагерь… Уркоину…
И не факт, что будет обходиться дешевле…
платить комиссии криптовалютчикам…
Только и всего…
«крипту тебе напрямую на бакс обменяют»
Обменяют, но не задаром — заплатишь меняльщикам
их комиссию — или с сегодняшнего дня
все криптовалютчики стали вдруг альтруистами.
Сами же и подтвердили наличие просто конских
комиссий при работе с криптовалютой…
На их фоне банки просто отдыхают…
даже в виде общепринятых налогов — это так симптоматично
для эгоистов всех мастей и окрасов…
Прожитковий мінімум можуть замінити спеціальною соціальною виплатою, розповіла міністр соцполітики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону. «Ми хочемо відійти від прожиткового мінімуму. До цього прив’язані штрафи, посадові оклади тощо. Для нас дуже важливо це роз'єднати», — сказала чиновниця.
Член Кабміну підкреслила, що нинішній розмір прожиткового мінімуму замалий. Також вона поділилася, що спеціальна соцвиплата, яка може його замінити, буде визначатися індивідуально, зокрема, залежатиме від складу родини.
Міністр додала, що таку соцвиплату можуть надавати, у тому числі у разі бідності та для догляду через втрату працездатності.