Національний банк зацікавлений в тому, щоб курс долара повертав собі стабілізуючу функцію для економіки. Коливання будуть відбуватися в обидва боки. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю виданню «Економічна правда».
Що відбувається з курсом: Голова НБУ назвав причини коливань
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відбувається з курсом
«Ми не толеруємо девальвацію. Ми толеруємо гнучкість — помірні коливання курсу, під впливом попиту і пропозиції, у який бік вони не відбувалися б, якщо вони не загрожують ціновій стабільності», — сказав він.
За його словами, НБУ зацікавлений у тому, щоб рух курсу відбувався в обидва боки, адже це повертає відчуття валютного ризику, покращує адаптивність економіки, дозволяє уникати накопичення дисбалансів.
Читайте: Курс долара та євро на 12−16 серпня: що робити, аби «не влетіти» з курсом
«Курс повинен повертати собі функцію поглинача внутрішніх і зовнішніх шоків. Але в той момент, коли курс перетворюється на генератор шоку, Нацбанк, звісно, вживає відповідних заходів. Тим більше, що золотовалютні резерви на це є. Ми „зрізаємо“ піки небезпечної волатильності та підтримуємо конструктивну невизначеність», — додав Пишний.
Відповідаючи на питання, чи зважає НБУ на потреби Міністерства фінансів у своїй валютній політиці, Пишний відповів: «Ні. У них свій мандат, а у нас — свій».
«Але ми не функціонуємо у вакуумі, беремо до уваги і зовнішні, і внутрішні фактори, окреслюємо та аналізуємо ризики. І враховуємо їх при визначенні оптимальної моделі монетарної і курсової політики, що найкращим чином забезпечують реалізацію мандату НБУ», — додав голова НБУ.
Нагадаємо
З початку року офіційний курс долара зріс на 8% до 41 гривні. НБУ фактично контролює курс за допомогою інтервенцій на міжбанку. У липні курс стрибнув до 41,50 грн/долар, після чого НБУ заявив, що це вже загрожує ціновій стабільності, та почав знижувати курс.
Коментарі - 17
отсюда главная причина колебаний — НБУ. Все остальное сказки.
Дальше только вопрос — кто зарабатывает на этих прогнозируемых колебаниях? «руки шо не крали». Чинуши НБУ, их друзья и т.д.
Первый кто придумал — был кролик. Он сделал на таких «колебаниях» состояние.
Кролик сделал капитал одинм из самых чистых методов . Просто зная действия НБУ накрысячил 2 млн долл чисто на курсе . Остальные воровали тупее .
Но все равно я не понимаю о чем я типа не помню .
И вопрос только кто ворует сейчас , кто устанавливает курс мы знаем .
Во всем мире за инсайдер-трейдинг сношают жесточайшим образом, а у нас такие трейдеры управляют страной :)
А курс у нас на 75% это валюта от НБУ (валюта партнеров в долг). И он решает будет 40,50 или 41,50 . И экспорт импорт вообще к этому никак потому как он только 25% . И им пофиг на все твои рассуждения будет дорого или дешево , они живут сейчас . Ну не продашь ты больше на экспорт сеялки — да пофиг , война все спишет . Зато народ может недорого семгу и виски купить . Стабильность , спокойствие .
Ты в рассуждениях упускаешь что рынка нет . Вообще . И им пофиг на все твои стегнания . Им важнее стабильность и их личный заработок .
Еще раз , 75% ВСЕЙ ВАЛЮТЫ — это продажи НБУ и он решает какой будет курс . Если бы не война то он бы не был бы главным продавцом и возможность украсть была бы меньше .
Вы все верите в то что все изза войны … они тырят потому что война …
Еще раз , 75% всей валюты — это валюта НБУ . Что вам не понятно ?
мы не в обычном состоянии экономики где 100% валюты это бизнес . Мы на полном содержании наших партнеров . Что вы хотите считать ?
Только НБУ устанавливает курс . Он решает отправит он сегодня 74% валюты или 76% чтоб поднять или опустить курс .
Есть резервы у многих банков , но они не делают никаких правил «валютного регулирования» , в США для платежа не нужно ни контракта ни инвойса . Не разделяются внутренние и внешние платежи по смыслу . Тоже самое ЕС . Когда я делаю платеж в ЕС то я не приношу ни одной бумаги в банк . Вообще . Я просто заполняю платеж на сайте , и в назначении платежа из допустим латвии в германию указываю абракадабру понятную получателю. В Украине я а) вообще не смог бы сделать платеж б) должен принести максимум документов .
Далее чтоб понять как банки регулируют ЗВР , изучи что такое ставка центробанков , например ФРС . И почему все инвесторы ждут заседание ФРС в сентябре . Почему сейчас растет курс евро . Для тебя будет загадкой , а я знаю что ЦБ ЕС понизил ставку .
Никто нигде не вмешивается в платежи клиентов . В США есть одно ограничение — санкции . Все .