Новий, 14 пакет санкцій Євросоюзу уточнює введені раніше обмеження на імпорт алмазів російського походження, випливає з повідомлення Єврокомісії.
ЄС пом'якшив заборону на імпорт алмазів російського походження
►Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Деталі
Зокрема, Євросоюз пояснив, що заборона не поширюється на алмази, які знаходилися на території ЄС або в третій країні, окрім росії, до набрання ним чинності. Також під обмеження не підпадають алмази, які були огранені або виготовлені в третій країні до початку дії відповідних санкцій у грудні 2023 року.
Крім того, було дозволено тимчасове ввезення чи вивезення ювелірних виробів, наприклад, для торгових ярмарків чи ремонту.
Пакет також продовжує на шість місяців до 1 березня 2025 року період ранньої реєстрації. Тільки після закінчення схема повного відстеження імпорту необроблених і природних алмазів стане обов'язковою.
Відкладається і заборона на ювелірні вироби з російськими діамантами, опрацьованими в третіх країнах, крім росії.
Як обіцяє Єврокомісія, Єврорада може активувати міру у світлі дій, вжитих G7 для її реалізації.
Нагадаємо
Імпорт російських алмазів був обмежений 12-м пакетом санкцій. Більшість його заходів набула чинності відразу після опублікування, 18 грудня 2023 року, частина — наступного дня, 19 грудня.
Російські алмази та діаманти від 1 карата із січня 2024 року заборонені до ввезення до країн G7, на які припадає 70% світового роздрібного ринку діамантів. З 1 березня заборона поширилася на діаманти від 1 карата, ограновані в третіх країнах із російських алмазів. З 1 вересня ембарго розшириться і торкнеться діамантів від 0,5 карата.
Коментарі - 4
І тоді ЄС стане заручником ситуації, котру самостійно ЄС і утворили, а саме тоді, коли забути про Україну ЄС не може, бо тоді пукін буде накопичувати сили і піде далі, плюс Китай зрозуміє для себе, що ЄС і США послаблені і їм хочеться більше торгувати, не боротися за демократію, ну і після Китай забере Тайвань, а потім в світі всі хто поза НАТО і ЄС будуть захоплені більшими країнами військовим шляхом, а продовжувати фінансувати Україну ЄС теж не може, бо це негативно впливає на економіку всього блоку, можливо будуть незадоволені країни, котрі на цьому фоні взагалі зажадають вийти з блоку, звісно наслідки для цих країн будуть такі ж, як і для Великої Британії, де спочатку люди хотіли самостійно вирішувати всі внутрішні питання і при цьому торгувати на ринках ЄС, але потім виявилося, що так не буде, і через пару років після брексіту британці змінили свої настрої і готові переглянути свої погляди, щодо присутності Великої Британії в ЄС.