Віцепрезидентка США Камала Гарріс під час зустрічі із Володимиром Зеленським у рамках Саміту миру у Швейцарії оголосила про виділення понад $1,5 мільярдів для енергетичного сектору та гуманітарних потреб. Про це повідомляє пресслужба Білого дому.
Саміт миру: США оголосили про виділення понад $1,5 млрд для енергосектору України
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
Гроші будуть виділені через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Державний департамент на підтримку народу України.
Як повідомляють, з боку USAID це включає $500 млн нового фінансування на енергетичну допомогу та перенаправлення $324 млн раніше оголошених коштів на надзвичайні енергетичні потреби в Україні. Ці кошти підуть на ремонт енергетичної інфраструктури, пошкодженої під час війни, розширення виробництва електроенергії, заохочення інвестицій приватного сектору та захист енергетичної інфраструктури.
Крім цього, віцепрезидентка Гарріс оголосила, що, працюючи з Конгресом, Державний департамент планує надати додатково $300 мільйонів на підтримку цивільної безпеки України для забезпечення життєво необхідним обладнанням українських прикордонників та правоохоронців
Ці кошти є частиною більшого пакету зовнішньої допомоги, ініційованого президентом США Джо Байденом.
Коментарі - 6
Про це йдеться у щоденному зведенні Міністерства оборони Великої Британії.
Зазначається, що податкові зміни 2025 року забезпечать додаткові надходження до бюджету РФ у розмірі близько 2,6 трильйона рублів ($29 млрд). Ставка корпоративного податку зросте від 20% до 25%, а також в рамках нової податкової системи будуть введені додаткові стягнення.
За даними розвідки Британії, максимальна ставка податку на прибуток у Росії зросте від 15% до 22%.
«Зростання видатків майже напевно продовжиться у 2025 році, оскільки витрати на оборону, ймовірно, зростуть разом із соціальними та інфраструктурними витратами», — йдеться у повідомленні.
За даними аналітиків, збільшення податкового навантаження на бізнес майже напевно обмежить майбутні інвестиції та зростання невійськових секторів.
«Економічне зростання Росії, найімовірніше, забезпечується високими державними інвестиціями у військові сектори економіки. Однак інвестиції у невійськові сектори, швидше за все, стагнують», — йдеться у звіті розвідки.
Також військові сектори із великою ймовірністю монополізують значну частину наявних трудових ресурсів у Росії.
У Міноборони Британії також вважають, що додаткові прибутки, отримані насамперед коштом підвищення корпоративного податку, майже напевно будуть використані для фінансування зростаючих державних видатків рФ.