Кабінет Міністрів схвалив проєкт міжурядової угоди для отримання кредиту від США на майже $7,9 млрд. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Україна отримає від США безвідсотковий кредит на майже $7,9 мільярда
►Читайте телеграмм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
«Це кошти в межах нового пакета американської допомоги, які будуть спрямовані наш державний бюджет», — написав прем'єр у Telegram.
США надаватимуть кошти на умовах безвідсоткової позики, яка не передбачатиме жодних коригувань на інфляцію. Українська влада зобов’язується повернути позику в обумовлені терміни: одним платежем у доларах через 40 років після 30 вересня 2025 року (тобто 30 вересня 2065 року).
Водночас після 15 листопада 2024 року президент США може списати до 50% суми кредиту, а після 1 січня 2026 року президент США може анулювати будь-яку суму боргу.
Крім того, Кабмін підтримав рішення про залучення до 100 млн євро від Європейського інвестиційного банку.
Шмигаль нагадав, що загалом цьогоріч Україна вже отримала $11,8 млрд міжнародної фінансової допомоги. Це, зокрема, кошти МВФ, кошти Євросоюзу за програмою Ukraine Facility, а також кошти інших партнерів: Японії, Канади, Великої Британії.
Нагадаємо
Від початку повномасштабного вторгнення рф Україна отримала від міжнародних партнерів $85,4 млрд для фінансування видатків державного бюджету.
Коментарі - 8
Вместо того, что бы реформировать систему — просто берут даже и беспроцентные, но кредиты.
Не им же возвращась.
И как по мне война не причина не проводить реформы.
Ми зараз живемо в солідарній пенсійній системі. Це повний абсурд який працював 40 років тому, коли населення росло і тривалість життя було малим. Тобто на 1 пенсіонера припадало 2 пряцюючих. Зараз ми йдемо в сторону 2 пенсіонерів на 1 працюючого. Це означає що треба переходити до накопичувальної системи, або гібридної, де принаймі 50% від сплоченої ЕСВ буде направлено в акцїі і облігації. Таким чином і рівень пенсій в перспективі зросте і дотаційність системи зникне.