Директорат з питань імміграції Норвегії (UDI) розпочинає індивідуальний розгляд клопотань українців про надання притулку, які на момент початку повномасштабного вторгнення рф не проживали в Україні. Про це заявила міністр юстиції та надзвичайних ситуацій країни Емілія Енгер Мель, повідомляє NRK.
Сотням українців у Норвегії можуть запропонувати залишити країну
► Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Ми починаємо з індивідуального розгляду справ. Це робиться шляхом оцінки ситуації людини. Серед іншого, звідки вона приїхала», — заявила вона.
Після повномасштабного вторгнення рф, уряд Норвегії швидко запровадив схему колективного захисту для переселенців з України.
Схема колективного захисту надає дозвіл на проживання без індивідуальної оцінки потреби в захисті. Відтоді понад 77 000 українців звернулися за колективним захистом у Норвегії, свідчать оновлені дані UDI.
Українці, які жили в інших країнах, коли почалася велика війна, не підпадають під цю схему, проте їм дозволили залишитися в Норвегії, оскільки для українців скасовано обов’язок виїзду.
Зараз UDI починає індивідуальний розгляд заяв про надання притулку. Йдеться про 800−1000 українців, яким можуть наказати покинути Норвегію.
Зазначається, що серед українців, чиї справи про надання притулку розглядаються сьогодні, 370 (47%) — це чоловіки призовного віку.
Водночас міністерство юстиції у своєму листі журналістам заявило, що ризик мобілізації не є підставою для проживання в Норвегії.
«Призов і служба у зв'язку з війною не є обставинами, які самі по собі дають підстави для отримання притулку в Норвегії. Однак це має оцінюватися конкретно в кожному окремому випадку», — йдеться в повідомленні відомства.
За словами Мель, Норвегія приймає набагато більше біженців, ніж її сусіди.
«Тому ми посилили контроль. Зараз ця пропорція знизилася з 60% до близько 35%, і ми все ще розглядаємо можливість його подальшого посилення», — додала вона.
Нагадаємо
«Мінфін» писав, що в січні 2024 року уряд Норвегії оголосив про посилення заходів контролю за прибулими з України, покликаними зменшити їхню кількість, адже у країні не вистачає ресурсів, щоб забезпечувати всім належні умови.
Коментарі - 4