Надання або продовження українським біженцям тимчасової посвідки на проживання в Німеччині не передбачає неодмінної наявності в них чинного паспорта. Про це заявив представник берлінського сенату, тобто уряду Берліну, що має статус однієї з 16 федеральних земель ФРН, у відповіді на запит Deutsche Welle.
Українці можуть залишатися у Німеччині і з недійсним паспортом
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
За його словами право на перебування в країні та всі пов'язані з цим можливості залишаються чинними незалежно від рішення МЗС України тимчасово призупинити надання консульських послуг для українських чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном.
Крім того, якщо українське посольство або консульство відмовить громадянину України у видачі або продовженні його паспорта тільки на підставі непройденої ним служби в армії, то берлінське земельне управління у справах іноземців (Landesamt für Einwanderung) може видати йому для поїздок за кордон проїзний документ, що замінює паспорт.
Щоправда, додає представник сенату, робитиметься це лише у виняткових випадках, оскільки правила перебування іноземців у Німеччині дозволяють імміграційним відомствам видавати німецькі документи, що замінюють документи, особам призовного віку, якщо вони можуть довести наявність для поїздки вагомих причин. Військовий обов'язок сам по собі вважається в Німеччині цілком прийнятним громадянським обов'язком.
«Відповідні платні клопотання про видачу німецького проїзного документа будуть ретельно перевірятися і, як правило, відхилятися», — відверто попереджає представник сенату.
Коментарі - 1
Но в реальности даже здесь написано:
Відповідні платні клопотання про видачу німецького проїзного документа будуть ретельно перевірятися і, як правило, відхилятися.
То есть судя по всему временные проездные документы (они ещё и короткого срока действия) — будут даваться скорее в исключительных случаях. А даже если некоторые страны продлят ВНЖ без паспорта (допустим Германия) — то без паспорта или проездного документа: это как минимум запрет на выезд за пределы страны, даже в пределах шенгена, ограничение доступа к многим услугам (подписать договор аренды, открыть банковский счёт и т. п.).
Конечно, это все равно лучше чем «идти на мясо» как предлагает Кулеба, которому неважно в какой человек ситуации.
Так как судя по всему оставили какую-то «лазейку» для получения определённым группам «с справками» или же через консульство, например, то не исключено что останется лазейка для коррупции, как всегда.
Но в целом понятно что никакого массового решения для мужчин 18−60 судя по всему не будет, а кто уже это понял — не будет ждать когда «толпа найдёт решение», а самостоятельно изучать все варианты какие возможны способы легализации и как хотя бы получить уже тот же временный проездной документ в крайнем случае.
В любом ситуации — надо не ждать, а искать решения и рассчитывать больше на себя.