США попередили китайські банки та експортні компанії про наслідки за допомогу у зміцненні військового потенціалу росії. Про це заявила міністр фінансів США Джанет Єллен після завершення чотириденних переговорів у Китаї, передає Bloomberg.
Мінфін США прямо попередив Китай про санкції за допомогу росії
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Я наголосила, що компанії, включаючи ті, що знаходяться в КНР, не повинні надавати матеріальну підтримку війні росії, і що вони стикатимуться зі значними наслідками, якщо це зроблять», — сказала Єллен.
«Будь-які банки, які сприяють значним трансакціям за постачання товарів військового або подвійного призначення для оборонно-промислового сектора Росії, наражають себе на ризик санкцій США», — додала очільниця Мінфіну США.
Китай вже отримував подібні попередження від США, проте заява Єллен у Пекіні вказує на надзвичайний рівень загрози санкцій, зауважує Bloomberg. Вона пролунала у той же день, коли міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прибув для переговорів до Пекіна.
Адміністрація Байдена намагається вплинути на компанії по всьому світу, які допомагають росії обходити санкції, запроваджені у відповідь на вторгнення в Україну у 2022 році. Головною зброєю США проти фінансових установ є здатність Міністерства фінансів закрити їм доступ до доларів, що становить загрозу для міжнародних операцій будь-якого банку.
Нагадаємо, що раніше відразу декілька китайських банків припинили приймати платежі з росії навіть у юанях, кошти за такими трансакціями повертають російським клієнтам.
Коментарі - 9
Додаткову допомогу Україні від США в розмірі 61 млрд доларів буде схвалено у квітні цього року.
Про це американський дипломат, колишній спецпредставник Держдепу США щодо України Курт Волкер заявив в інтерв'ю РБК-Україна.
«Я вважаю, що додаткова допомога Україні становитиме 61 млрд. І я вірю, що її буде схвалено цього місяця. Я помилявся раніше. Я готовий знову помилитися. Але ви, можливо, пам’ятаєте, я був тут, у Києві, у травні минулого року, і мене запитали про запит адміністрації на 15 млрд, і я сказав: ні, буде 60, і це тому, що ніхто не хоче голосувати з цього питання двічі», — заявив він.
Волкер додав, що Вашингтон хоче домогтися схвалення допомоги Україні, а потім займатися президентськими виборами.
«Ми хочемо домогтися цього, а потім проводити президентські вибори. Це буде 60 мільярдів, і це буде тільки один раз голосуватися, а потім у нас будуть президентські вибори», — заявив він.
При цьому Волкер додав, що 80% членів Палати представників США підтримують допомогу Україні.
«Причина в базовій математиці. Вісімдесят відсотків членів Палати представників, як республіканців, так і демократів, підтримують допомогу Україні. Вони хочуть, щоб це сталося. Якщо ви винесете проєкт на розгляд Палати представників, ви отримаєте від трьохсот до трьохсот п’ятдесяти голосів», — припустив він.
Не все і одразу як би комусь не хотілося. США вміють затягувати зашморг на шиї своїх ворогів.
І допомога Україні буде.