При Міністерстві оборони України створили координаційний дорадчий орган для Департаменту внутрішнього аудиту — Аудиторський комітет, до якого, зокрема, увійшли внутрішні аудитори із держав-членів НАТО. Про це повідомляє пресслужба міністерства.
При Міноборони будуть працювати аудитори з держав НАТО
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Комітет є однією зі складових нової моделі реформи фінансового контролю в Міністерстві оборони України. До складу комітету входять сертифіковані внутрішні аудитори із держав-членів НАТО та України з багаторічним досвідом надання послуг із внутрішнього аудиту.
Аудиторський комітет створюється для консультацій та розгляду питань, пов’язаних із провадженням діяльності з внутрішнього аудиту, підготовки рекомендацій щодо вдосконалення його роботи в Міністерстві оборони, підтримання високої довіри суспільства до Міністерства, як державної інституції. Він підсилюватиме функцію внутрішнього аудиту, й водночас буде органом, який розбудовуватиме його функціонал.
Коментарі - 3
Офіційний Берлін заявляє, що надав Україні військову допомогу на 28 млрд євро. Проте, як виявилося, значна частина від цієї суми повернулася до німецького бюджету.
Детальніше про це пише видання Вild.
Депутат Бундестагу від опозиційного блоку ХДС/ХСС Інго Гедехенс направив владі запит із вимогою пояснити ці цифри. За словами Гедехенса, насправді гроші платить ЄС, а не Німеччина.
Канцлер Шольц обіцяв у 2024 році укласти подальші контракти на шість мільярдів євро. Але ці гроші включають не лише військову допомогу Україні, але також заходи в інших країнах і заміна озброєння Бундесверу. За словами Гедехенса, інші країни не мають жодного відношення до України, а переозброєння Бундесверу вже включено в інше місце на 5,2 мільярда.
«Тому обидві позиції повинні бути усунені», — каже депутат.
Гедехенс оцінює цю різницю ще 2,6 млрд євро. З урахуванням цих та інших недоїмок виявляється, що реальна обіцяна військова допомога для ЗСУ становить лише 21,7 млрд. Це на 23% менше, ніж запевняє німецька влада.
«Канцлер створює враження, що Німеччина вже надала Україні військову підтримку на 28 млрд євро. Насправді ми ще не виділили навіть половину цієї суми. Канцлер насамперед переймається підвищенням власного авторитету. І, на жаль, замало — Україною», — сказав депутат Бундестагу.
Експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Репке назвав ситуацію «креативом при бухгалтерському обліку» та «начаклованими мільярдами».