Reuters: Зеленський сподівається залучити близько 100 країн на саміт у Швейцарії
Зеленський збирає новий саміт миру, НАТО хоче усунути США від лідерства у постачанні зброї: що писали західні ЗМІ про Україну
Президент України Володимир Зеленський заявив у суботньому виступі, що сподівається, що він і президент Швейцарії протягом кількох днів призначать дату світового саміту миру у Швейцарії за участю 80−100 країн.
росія заявила, що така зустріч буде безглуздою, якщо вона в ній не бере участі.
СNBC: Столтенберг пропонує створити фонд для України на $100 мільярдів
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пропонує створити фонд внесків на суму $100 млрд протягом п’яти років для України в межах пакета, який мають підписати лідери країн-членів Альянсу на саміті у Вашингтоні.
Bussines Insider: В НАТО занепокоєні новим ймовірним строком Трампа
У генерального секретаря НАТО є план передати Альянсу контроль над групою, що постачає Україні зброю, — зараз цю роботу виконують США.
Така ідея виникла через занепокоєння, що переобрання колишнього президента Дональда Трампа може спричинити проблеми для майбутньої підтримки України.
Bloomberg: У Франції обдумують призов до війська на тлі продовження війни на порозі Європи
Франція є однією з кількох країн, які з тривогою спостерігає за українським фронтом і обговорюють, чи настав час повернути старі способи призову чи обов’язкової військової служби.
Коментарі - 9
Радник Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що Сполучені Штати Америки повинні ухвалити рішення, чи будуть вони далі глобальним лідером, чи хочуть ізолюватися та займатися внутрішньою політикою. Якщо ж країна обере перший варіант, то має перестати зволікати з ухваленням законопроєкту про допомогу для України. Про це він сказав в ефірі телемарафону «Єдині новини».
За його словами, якщо Росія переможе у цій війні, то світ стане зовсім іншим.
«Якщо ти хочеш бути глобальним лідером, ти повинен у це інвестувати. Якщо ти до цього не готовий, потрібно вийти і сказати — ми трохи менше, ніж постійно про себе говорили. Тому що сьогодні це виглядає трохи дивно. 61 млрд доларів — це зовсім небагато по відношенню до військового бюджету, вже зафіксованого. І це інвестиція у свою репутацію як глобального лідера. Ми чекаємо, поки США все-таки зрозуміють, що репутація дуже важлива. Якщо ви хочете виглядати так, як ви постійно про себе говорите, то бажано інвестувати в це відповідні гроші», — пояснив Подоляк.
Також радник ОП наголосив, що наразі основну допомогу надають Україні не США, а європейські країни, тому наша держава планує розширювати цю співпрацю. Крім того, Подоляк запевнив, що Україна має і свої ресурси для ведення цієї війни.
Політик зауважив, що наразі є дві речі, які відпрацьовує Україна. Перша — інвестиція у свої власні виробництва дронів, далекобійних ракет, друга — отримання ресурсу від європейських союзників та спільне виробництво з ними.
Україна розглядає варіант отримання від США військового пакету допомоги в кредит. Про це в інтерв'ю українському телемарафону повідомив президент Володимир Зеленський.
«Розглядається дуже багато варіантів. Один сенатор нещодавно був. І він каже: „А ти погодишся на кредитні гроші? Якщо, наприклад, скажуть, що гроші кредитні, або ти не отримаєш?“ Я відповів: „А для чого ці вибори, якщо немає вибору? Ми погодимося на будь-який варіант“. Я вам скажу більше, якби ви запропонували дати пакет у кредит сьогодні, або безкоштовно все через рік, то ми сказали б тільки сьогодні. Тут немає жодного вибору. Ми хочемо вижити та перемогти. Ми це намагаємося робити різними шляхами», — сказав Зеленський.
Він також прокоментував можливу передачу Україні заморожених активів Росії на території ЄС.
«Коли британці кажуть, давайте дамо українцям усі ці заморожені активи. Це сотні мільярдів доларів. Чудово, ми їм дуже вдячні. Але давайте, щоб це не було просто публічним сигналом, давайте це зробимо. Просто дуже конкретно — та чи інша держава ЄС, особливо Бельгія, там 250 мільярдів заморожено, Британія, у них є ці гроші. Просто хай візьмуть ці гроші та передадуть. Взяти всі гроші та передати Україні», — сказав Зеленський.
«Заморожені активи іноді держави не хочуть передати, тому що гроші там, вони працюють, це як депозит у банку. Воно лежить і дає відсоток. А якщо воно буде лежати не там, а у нас, то воно не буде давати відсоток», — пояснив Зеленський.