Доходи у розмірі понад 1 мільйон гривень минулого року задекларували 12 374 особи, за рік кількість офіційних мільйонерів зросла на 16%. Дані про підсумки декларування отриманих у 2022 році громадянами доходів оприлюднив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Другий рік війни: Кількість офіційних мільйонерів в Україні зросла на 16%
► Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
В Україні побільшало мільйонерів
«Таким чином кількість мільйонерів рік до року зросла на 2863 особи. Податкові зобов’язання по податку до сплати в бюджет такими „мільйонерами“ визначено у сумі 2,76 млрд грн, по військовому збору — 526,5 млн гривень», — уточнив Гетманцев.
Загалом минулого року українці подали 266 тисяч декларацій про майновий стан та доходи за 2022 рік. Сума задекларованого доходу склала 147,92 мільярда гривень.
«Значна частина декларацій — 112 тисяч була подана у зв’язку із використанням права на податкову знижку. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету становить 444,08 млн гривень», — зауважив Гетманцев.
Скільки сплачено податку
За результатами декларування доходів фізичними особами у 2023 році сплачено:
- податку на доходи фізичних осіб — 4,54 млрд грн;
- військового збору — 946,09 млн грн.
Коментарі - 32
Правда в магазин придется хоть с чемоданом денег))
«Правда в магазин придется хоть с чемоданом денег))»
Сначала надо купить чемодан для ношения наличных денег,
а с такими ценами он не для всех миллионеров будет доступен.
Кстати, банковская карта с кредитным лимитом хотя-бы в 100тыс грн
обойдётся значительно дешевле, чем покупка чемодана для налички…
а з ростом курсу долара мінімум на 25% відносно початку 2022 року кількість гривневих мільйонерів автоматично збільшилася.
а не про декларації фізособи-підприємця…
Цитую:
266 тисяч декларацій про майновий стан та доходи за 2022 рік
Трішки більше платять резиденти дія-сіті: 50'000 з кожного мільйона зарплати та 21'120 грн в рік ЄСВ.
https://st.violity.com/auction/big/auctions/12/70/27/0/127027054.jpg
можем повторить?
Чийого воєнкома, депутата, голови ради, голови військової адміністрації, митника…
Як малі діти пишуть статтю про кількість та податки.
Айтішники, військові на фронті, реальні бізнесмени — це добре, їх не рахую.
Але у мене сумніви стосовно штучного курсового стримання, таке враження що його стримують за для хабарництва, для своїх. Моя думка: потрібно іноді приспускати курс на користь бюджету, зборів та оподаткування, потім зміцнювати гривню після поліпшення ситуації.
і вони звітують перед податковою не один раз на рік…
У лютому, порівняно з груднем 2023 року, частка українців, які вважають, що справи в країні розвиваються в правильному напрямку, знизилась з 54% до 44% Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). «Більш критично налаштовані мешканці Заходу України, де 55% вважають напрямок справ неправильним, проти 35%, які вважають його правильним», — йдеться у повідомленні. В інших регіонах, як зазначили соціологи, трохи більше тих, хто вважає напрямок справ правильним.
А стаття як і назва — крива. Схоже то рахували тільки тих, хто подав декларацію (ні ФОП ні військові її не подають) — тобто ті, в кого доходи не проходять через податкових агентів