Частка українців, які користуються інтернетом щодня, за рік зросла з 72% до 80%. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного за підтримки UNDP і Швеції, передає Інтерфакс-Україна.
80% українців користуються інтернетом щодня — опитування
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Кількість українців, які щодня користуються інтернетом, протягом року зросла з 72% до 80%. Починаючи з 2021 року цей показник збільшився більш ніж на 10%.
Ще 11% українців у 2023 році користувалися інтернетом нерегулярно: 2−3 години на тиждень і рідше. Не користувалися інтернетом взагалі 9% респондентів. За два роки (2021−2023 роки) частка останніх зменшилася на 5%.
Всеукраїнське опитування тривало у вересні-жовтні 2023 року серед жителів України віком 18 років і старше, які проживали на підконтрольних уряду територіях. Опитування відбувалося методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI). Загалом провели 2014 інтерв'ю.
Читайте також: OpenAI оновила ChatGPT й знизила вартість підписки
Коментарі - 15
Якщо не заглиблюватись в кастомні частку ознаки та рівень значущості для дослідження, то на 2014 учасниках точність результату буде плюс-мінус 2.2%
Тобто оті висновки про збільшився на 10% та зменшився на 5% знаходяться на межі статистичної помилки, особливо менше значення.
Взагалі мобільні оператори мають значно більше точні дані про таке, а не оті дитячі опитування на 2000 респондентів.
Цікаво, скільки це опитування коштувало для UNDP і Швеції на папері?
Є формули розрахунку.
Нажаль, 0% девіації неможливо добитись.
Але коли оперують числами в межах десятка при +\-2.2% точності, це не схоже на точність.
Також ви перебільшуєте відсоток людей, що користуються виключно стаціонарним інтернетом. Більшість, а особливо під час війни, обмежується смартфоном. Дуже часта картина, коли вдома немає компʼютеру, якщо за ним немак ому працювати або навчатись. Плюс для старшого покоління простіше опанувати пару застосунків в смартфоні або на планшеті. Ну і мобільний інтернет в плані доступності в Україні поза конкуренцією.
Все це підтверджується багаторічними дослідженнями.
Не слишком согласовывается с вашим «большинство ограничивается исключительно смартфоном
Цитата з вашого ж повідомлення. Ви сам собі суперечіте.
Нащо вираховувати, в кого який пристрій, якщо є 70% відсотків пристроїв, які значний час висять на LTE або 3g інтернеті, або взагалі не мають доступу до інтернету.
Далі оператор може зробити аналіз щодо типу трафіку, який генерують пристрої. Відкидаємо меседжери та банкінг (бо ними часто користуються старі, які жодного сайта в житті не бачіли), врахуовємо HTTP та отримуємо прозору картинку використання або не використання інтернету.
Це буде більше реперзентативно, аніж опитування з 2000 людей.
Ну і фактор війни настільки суттевий, що одразу перетворює на тикву порівняння довоєнних років з повоєними, бо дуже багато зовнішніх чинників, які повністю спотворюють результат.
Ну і на останок, ви оперуєте невідомими даними з гугла. А я в цій сфері кручусь роками, в тому числі в дослідженнях користувачів.
Наприклад в 2022 році вдалося попрацювати на волонтерському проєкті над pwa-апкою для тих хто переїхав, або планує переїати в Європу. Версію для великого екрану навіть не робили, бо по всім дослідам та статистиці «материнської» установи, що замовляла застосунок, майже 100% людей покладалося на доступ через смартфон, а 60% мало труднощі з введенням емейлу, бо незвикли ним користуватись регулярно.
А мені зранку треба ще 4 інтервʼю з ентерпрайз-користувачами опрацювати. Може нагуглите, що я і тут все неправильно роблю, нешановний?
Ще і діагноз поставив, мамчін лікар =)
Но как это принято у дураков, последнее слово всегда должно быть за ним, вернулись
Вас никто не держит, право! Тем более что по существу родить вы неспособны (физически)
Все почалося з того, що я поставив під сумнів цінність висновків про 5 та 10 відсотків зростання при наявній точності опитування у 2.2%. Це вигадав не я, формула розрахунку даного значення, яка прекрасно відома всім, хто не гуглить, а дійсно займається дослідженнями.
Далі я сказав що в мобільних операторів є інструмент для більш точного аналізу. І такий аналіз ведеться постійно з ціллю оптимізації пакетів та обладнання. Ця бігдата скоріше за все, як в нормальних «людей» складається кудись в клауд, де є недорогі потужності, а потім за допомогою окремих запитів, які коштують грошей в залежності від складності, витягуються відповіді до якого-небудь зручного інструменту тіпа powerbi чи datastudio, де ними легко оперувати та будувати візуалізіції.
Можеш, отримавши нову інфомацію, гуглити далі та шукати до чого докопатись. Це ніяк не підвищує твою компетентність, бо ти докопуєш не по суті хибності описаних процесів, а якимись зайвими в пустій балачці деталями, що вичітав в гугл-підказках на першій сторінці видачі =)
Ти зараз схожий на тупенького HR в компанії середньої руки, який намагається провести інтервьʼю з кандидатом за допомогою гугла.
Бо конкурувати те що є - не може.
Поки електика є користуються проводним. Виключили Е Е — мобнет падає до 2G
Взагалі не факт. Проводний інтернет в основному використовують для роботи, навчання, ігр або смарт ТБ (тільки медіа, без серфінгу).
Поточні потреби в доступі до інтернету закриваються смартфоном у тих, кому нічого з переліченого не цікаве, або просто немає пристрою.
Навіть планшети майже здохли в частці користувацьких терміналів для доступу в інтернет, бо планшет не так зручно носисти з собою.
В наших опитуваннях та інтервʼю, навіть була цікава статистика — майже 20% перейшли з планшету на смартфон в побуті, бо розкоцали незручному планшету екран))))
Вам же по кабелю його в домівку приносять…