Кількість зареєстрованих інвесторів у цінні папери в Україні станом на кінець 2023 року досягла майже 166,2 тис., збільшившись за рік на 34%, або 46 тис., повідомив Розрахунковий центр із обслуговування договорів на фінансових ринках (РЦ, Київ) на своєму сайті, передає Інтерфакс-Україна.
Кількість зареєстрованих інвесторів у цінні папери в Україні зросла на 34%
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Облігації
Згідно з його інформацією, обсяг угод із гривневими облігаціями внутрішньої держпозики (ОВДП), опрацьованих РЦ, у грудні становив 29,6 млрд грн, що менше листопадового показника на 32,5%, а кількість операцій зменшилася на 5% — до майже 20,9 тис.
Уточнено, що з доларовими ОВДП за минулий місяць було проведено 4,5 тис. операцій, що на 41% більше, ніж у листопаді, проте їхній обсяг значно знизився — з $167,4 млн до $99,4 млн.
Кількість угод з ОВДП у євро в грудні-2023 становила 350, а їхній обсяг — EUR5,4 млн, тоді як місяцем раніше таких операцій було 310 на EUR10,6 млн.
Читайте також: Мінфін минулого року залучив від продажу облігацій 566 млрд
Щодо операцій з облігаціями іноземних емітентів, то їхня кількість у грудні знизилася з 42 до 31, проте обсяг збільшився з 713,6 млн грн до 1,13 млрд грн. Також було проведено 303 операції з облігаціями українських емітентів на 1 млрд грн (у листопаді — 352 операції на 1,45 млрд грн).
Обсяг оброблених операцій з українськими облігаціями зовнішніх держпозик збільшився з 29,3 млн грн до 52,5 млн грн, хоча кількість операцій знизилася на сім — до 79.
Акції
Обсяг угод із акціями українських емітентів у жовтні досяг 16,1 млн грн, це більше за листопадовий показник на 1,45 млн грн. При цьому кількість угод із ними в грудні зменшилася з 29 до 16.
Також проведено 20 операцій з акціями іноземних емітентів на 513 тис. грн, тоді як місяцем раніше таких було лише чотири на 57 тис. грн.
Рейтинги
Рейтинг брокерів — учасників клірингу за грудень, як і в попередні два місяці, очолило ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». На другому місці, як і в листопаді, залишився Універсал Банк (mono), а на третьому — ТОВ «БТС Брокер». На четверте місце з 12-го перемістилося ТОВ «Кінто, Лтд», відсунувши на п'яте місце Приватбанк.
У другій п'ятірці ТОВ «Універ Капітал», Укрексімбанк, Укргазбанк, банк «Глобус» і ТОВ «Профі-Т Цінні папери».
Нарешті третю п'ятірку сформували Сенс Банк, ТОВ «МА-2», ТОВ «Навігатор-Інвест», ТОВ «Спайк-Інвест» і Скай-Банк.
Коментарі - 2
Объем соглашений с акциями украинских эмитентов в октябре достиг 16,1 млн грн, это больше ноябрьского показателя на 1,45 млн грн. При этом количество сделок с ними в декабре уменьшилось с 29 до 16.
Также проведено 20 операций с акциями иностранных эмитентов на 513 тыс. грн, тогда как месяцем ранее таких было всего четыре на 57 тыс. грн.
Рівень обєму країна чи місцевий хутір?)
Может народ становится хоть чуть чуть более финансово грамотным? Глядишь и следующим шагом станет резкое сокращение закредитованности украинцев в МФО? А в идеале — банкротство МФО из-за отсутствия клиентов)
Понятно, что чересчур оптимистично, но надо стремиться