З ранку міжбанк відкрився в діапазоні 37,80−37,83 грн/$, до обіду курс перевищив 38 грн/дол. Попит на долар США зростає на тлі закриття контрактів на кінець року.
Долар зростає, курс міжбанку перевищив 38 грн/дол
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Сьогодні, 28 грудня, торгівля на майданчику Bloomberg починалася з 37,85 грн/$, а за перші півтори години котирування досягли 37,97 грн/$. Перед обідом (12.50) угоди укладалися по 38,07 грн/$. При цьому обсяг торгів досяг $240 млн — що більше добового показника 26 грудня ($185 млн), але поки що менше підсумкового обсягу 27-го ($340 млн).
Обсяг торгів на основному майданчику міжбанку Bloomberg 26 грудня становив $184,5 млн (середній показник останніх місяців). Вже 27 грудня — $339,4 млн. Пропорційно зросли й обсяги продажу Нацбанку із золотовалютних резервів — 70−80% торгів.
Станом на 12 годину Національний банк встановив довідковий курс гривня/долар на рівні 37,9404 грн/$.
Нагадаємо, що раніше керівництво Нацбанку прогнозувало передноворічне зростання попиту на американську валюту — говорило про сезонний чинник.
«Справді, наприкінці кожного року зазвичай спостерігається підвищений попит на долар, оскільки бізнесу потрібно встигнути закрити річні контракти і може навіть зробити якісь платежі наперед, щоб отримати товари у січні. Проте сьогодні ще зіграв і емоційний чинник. Коли курс пішов вище 38 грн/$ рівня, багато хто почав купувати долар на емоціях», — пояснили «Мінфіну» ситуацію в одному з банків.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 86
https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/201333/
Ці «кабанчики» зараз в кімнаті з вами?
А те что есть деньги у меня — не в гривне и не в украинских банках, если Вам интересно. Но те кто сейчас покупают доллары — считаю, что поступают правильно, жалеть точно не будут, особенно как помощь от ЕС и США или не будет принята, или в минимальном объёме и будет включён печатный станок.
Но вопрос не в этом.
Вопрос в том какой менталитет формируется при подобном «инвестировании». Вы сейчас, допустим, урвали какой-то кусок прибыли — вложившись в ОВГЗ. Окей. При этом Вы не учитываете почему это произошло — а просто видите что залили деньгами страну, эти деньги тратились НБУ на поддержание курса и поэтому курс не рос, а даже несколько упал.
Хорошо. Что дальше?
На следующий год вы посчитаете что ОВГЗ — замечательный инструмент, гривна будет стабильной. И снова вкладываетесь. Тут предположим оказывается, что условный Орбан ставит палки в колёса, а ситуативный Трамп резко отказывается выделять средства (вполне реальный, а не гипотетический сценарий).
Правительству нечем заткнуть дыры — они или перестают выплачивать пенсии/зарплаты, или включают печатный станок чтобы всё-таки выплатить и не спровоцировать социальный хаос. Естественно — курс идёт в гору, цены тоже, инфляция зашкаливает, гривна обесценивается.
Вы верите в лучшее, потому что правительство рассказывало какая «крепкая экономика и железобетонная банковская система», но оказывается что инфляция уже перевалила условно за 50%, банки рушатся, недовольство растёт.
Через год Вы забираете свои ОВГЗ и остаётесь в -70% в $. Зато дальше кричите про «кабанчиков»)
Ну це нісенітниці. Якщо зараз замість купівлі долару по 39 я куплю Євпаторію, через рік матиму еквівалент курсу 39*1.18=46.02. Щоб я був у -70% курс має стати 46.02*10/3 = 153.4 грн за долар (щоб мої 46.02 грн стали 30 центами). Ви взагалі в адекваті?) Тому і кажу, що перший пункт у плані підвищення фінансової грамотності населення — це хоча б банально навчитись правильно рахувати фінансовий результат.
Я не знаю какой курс будет в конце года. Одно мне понятно — в случае печатного станка может быть большая инфляция и даже гиперинфляция, что приведёт к обесцениванию гривны.
Вот один из примеров потенциально возможных.
Если вы сейчас купите вместо 100$ - 3900 грн ОВГЗ, то это ОВГЗ вырастет до 4600 грн (при 18% годовых). Если же курс упадёт примерно в два раза до 80 грн/$ (что не исключено при печатном станке — двойное падение уже было в 2015) — то при продаже ОВГЗ и покупке $ вместо 100$ у вас на руках останется 57.5$ - что на 42% ниже, чем если бы вы просто держали 100$ купюру под матрасом, купленную сейчас. И то нет гарантии что в критический момент власти не заморозят возврат средств по ОВГЗ, а решат сделать какую-нибудь отсрочку.
Если же будет гиперинфляция — то не исключён курс и 150−200 грн за доллар и так далее.
Сейчас это кажется малореальным, но это падение всего в 4−5 раз, даже в рост курс с 2 грн до 8 грн за $ мало кто верил, а с момента введения гривны в 1996 году — за 17.5 лет — считайте курс упал уже почти в 20 раз.
Так что посмотрим. Считать я умею, а цифры Вам привёл только для примера одного из возможных сценариев при гиперинфляции, т.к. все Ваши прогнозы основаны исключительно на вере, что нас будут заливать десятками миллиардов и экономика стабильная.
А если нет?
Ну як завжди у вас нереалістичні цифри, але ваша головна помилка у методології. Наприклад, кабанчики часто верещать щось про «збитки» тих, хто був у гривні на початку 2022, але вони не враховують, що за попередні роки за рахунок гривневих інструментів вони вже заробили такий величезний плюс, що вони все рівно далеко попереду девальвації https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193727/
За 2 роки стабільності ви маєте 1.18*1.18=+39%, за третій рік ви маєте 1.39*1.18=1.64, тобто +64%, тому навіть якщо чисто теоретично буде якийсь мегаобвал на 50% - ви все рівно в плюсі.
На третий раз вы можете оказаться в большом минусе, потому что поверили в такой же раздутый актив, поддерживаемый только внешними вливаниями и не поняли реальных причин удержания курса.
И можете оказаться по итогу даже не в небольшом плюсе, а потерять всё, особенно если ОВГЗ перестанут выплачивать, а вы туда вдохновившись вложили все деньги, хотя на бумаге было всё «так красиво».
Тут только глубинное понимание экономических процессов поможет сделать правильные выводы, а если надеяться на удачу «дадут / не дадут денег» — то далеко с таким подходом не уехать.
Можете действовать так как считаете нужным, я просто пишу что в своих бы решениях не руководствовался бы только верой в то, что если давали деньги 2 года подряд — то и третий год столько же будут давать.
О, нарешті ви зрозуміли чому неправильно вірити у силу долара по поодиноким випадкам накшталт було 27 стало 37. А якщо рахувати правильно, то гривня далеко попереду і це факт)
Так, а до чого тут влада, якщо така інфляція є наслідком девальвації, яку спричинили олені своєю купівлею валюти? Банки так руйнуються, що їм ввели 50% податок на прибуток?)) Вкотре переконуємось, де кабанчики і де елементарна логіка) Менше читайте странуЮа, повертайтесь у реальність.
Посмотрим как будет, всё увидите сами
И убедитесь в том может ли «финансово безграмотное население» (как вы считаете) настолько сильно сдвинуть курс гривны, которая поддерживается такой «железобетонной экономикой», а спекулянты всё портят. Даже если они бы могли сдвинуть — то лишь ситуативно и вероятно даже по итогу остаться в минусе, если реально обоснованный курс иной — опыт уже не раз показывал, курс все равно устанавливается в зависимости от спроса и предложения на длительной основе.
А если же курс падает стабильно и длительно — то никакие «кабанчики» неспособны этого сделать, а значит есть существенные экономические и другие факторы.
Ви плутаєте готівковий сегмент і МБ.
>А если же курс падает стабильно и длительно
Так такого і не буває. Це лише під час форс-мажорів накшталт революцій коли населення в паніці обвалює курс. У звичні часи ніяких девальвацій нема.
>И убедитесь в том может ли «финансово безграмотное население» (как вы считаете) настолько сильно сдвинуть курс гривны
Звісно може, і саме так і трапилось, я ж давно вже розбирав усе тут: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193412/
Саме так, уже зараз видно, що кабанчики як завжди у мінусах, надалі буде те саме.
8 січня 2023, 13:45
Ага, мрійте, мрійте, 42 вже не за горами
20 грудня 2022, 11:52
А курс 42 буде, не довго ще чекати.
12 грудня 2022, 14:05
Ще не довго залишилося, скоро значний підскок буде.
8 грудня 2022, 10:56
Зсув до 45 назріває. Ох як же ви будете пищати. Хочу на це подивитися
10 жовтня 2022, 12:19 (курс був 40.85)
Да да, ось зараз ще є можливість купити дешево долар, хто встигне, той молодець. Дешевше вже не буде. Йдемо вверх
4 жовтня 2022, 16:44
Ну 42 це мінімум, спад вже був, нижче вже нікуди. На тлі чергових заяв бункерного знову буде підскок. Грудень прогнозую буде по 43
27 вересня 2022, 19:33
Та що там 39.5, говори вже до 37. Скоро будеш мріяти про 42, коли долар буде по 45.
19 вересня 2022, 14:54
Йдемо до кінця року на 45
Готові до такого чи лише теоретик?)
Яким це чином, можете пояснити? Бо збитки кабанчиків лише зростають якщо девальвація нижче рівня гривневих інструментів (наразі 18% річних). Мені здається, що ви щось невірно порахували, поділитесь розрахунками?)
>А вот те, кто купил облигации, читают новости про международную помощь и теряют остатки волос, потому что вообще не контролируют свои вложения, разве что могут зафиксировать убыток и выйти с дисконтом.
Що за нісенітниці? Усе нормально з облігаціями, який збиток якщо вони наразі мають еквівалент курсу 43+? Схоже ви абсолютно не вмієте рахувати, раз таке пишете. Ну чи просто намагаєтесь заспокоїти себе після збитків від купівлі долару.
Ну я знаю одного такого, накупився долару по 42.65, ще й публічно про це тут заявив. Коли курс був 40.5 — я йому радив злитись і відкупитись через депозит, на що він заявив, що його курс виходу — не нижче 45. Чекає на ті 45 й досі, щодня намагаючись залякати оленів, щоб ті бігли піднімати йому курс: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/230482/
>Подскажите пожалуйста, если я захочу выйти из овгз конкретно сейчас, с сочетанием факторов нового закона о мобилизации и падением курса
А до чого тут падіння курсу? Чим вище курс — тим навпаки вигідніше заходити в облігації. Євпаторія завершується влітку 2025, ви б і так ці кошти не отримували до того часу при нормальному розкладі, що дасть їх зняття зараз? Купити долар у збиток?
І хто ж там що «інвестував», якщо більшість гребе валюту «для збереження заощаджень» і тримає готівкою вдома? Ану давайте покажіть ваші «інвестиції»)) По 25% у доларі з мінімальними ризиками))
Нажахані чудо законом побігли знімати кеш з карток, невже ціллю було обнулити банківські рахунки?
От реально, дорогі законотворці, невже це не було очевидно?
Alex2006
26 грудня 2023, 1:01
#
Дивна річ карма. З початку війни ти нагрібав долар, який був потрібен волонтерам для купівлі броніків, касок, тепловізорів та дронів, через що обвалився курс, зросла інфляція і у людей стало залишатися менше грошей на донати. Через менше забезпечення бійців на фронті ми втратили більше військових, тепер військових недостатньо і щоб покрити втрати мобілізують тебе. Коло замкнулось. То чи варто було нагрібати валюту? Не кажучи вже про те, що це і в фінансовому плані виявилось збитковим: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/201333/
Тобто вони самі ще й інвестують в те, щоб їх мобілізували скоріше? Л-логіка, звісно)
https://minfin.com.ua/2023/12/27/118609922/
https://minfin.com.ua/2023/12/28/118653577/
https://www.epravda.com.ua/rus/news/2023/12/27/708175/
И вся эта накачка говна на вентилятор увы работает
Max55
10 апреля 2023, 14:37
#
Я ДАЖЕ НЕ СОМНЕВАЮСЬ , когда согласно меморандума с МВФ , уже летом 2023 года НБУ откажется от фиксированного курса , и USD перевалит за отметку может 40 , а может и 42 , а может и 44 (ВЕДЬ В БЮДЖЕТ 2023 ГОДА ЗАЛОЖЕН СРЕДНЕГОДОВОЙ КУРС 42,20) — ты Лёня исчезнешь с форума так же внезапно , как и на этом форуме появился …Ты исчезнешь — а народ с грЫвневыми инструментами , которые ты постоянно рекламируешь — останется …