Влада рф готується до запровадження нових санкцій США, які можуть призвести до припинення торгів на московській біржі доларом США та євро. Про це повідомила голова Центробанку Ельвіра Набіулліна у інтерв'ю для РБК.
В росії готуються до санкцій проти мосбіржі
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Набіулліна заявила, що російські регулятори розробляють сценарії на випадок запровадження таких санкцій.
«Ми живемо в умовах санкцій вже з 2014 року. Тому ми завжди оцінювали ризик посилення санкцій і в усіх напрямках працювали», — сказала голова Центробанку.
За її словами, російська влада має план дій на випадок припинення торгів доларом США та євро на московській біржі.
«Ми маємо і позабіржовий валютний ринок, який забезпечує валютні торги. До речі, частка його вже більш як половина — 53% валютних торгів. Щодо курсоутворення, ми ще минулого року, розуміючи різноманітні санкційні ризики, випустили вказівку, де пояснили, як тоді визначатиметься курс. Він встановлюватиметься на основі даних про позабіржові торги, і в тому числі використовуючи банківську звітність», — розповіла Набіулліна.
Читайте також: Центробанк рф не планує різко знижувати облікову ставку
Вона запевнила, що в такому випадку курс російського рубля відчутно не впаде.
«Ні, я не думаю, що ми бачимо такі ризики. Це залежить від попиту та пропозиції. Ми маємо досить великий обсяг позабіржових торгів, багато учасників у ньому. Скоріше питання саме отримання інформації про позабіржові угоди, тому користуватимемося різними джерелами. Але я не думаю, що це серйозно саме собою може вплинути на курс», — додала Набіулліна.
Московська біржа є найбільшою фондовою біржею у росії. Запровадження санкцій проти неї може призвести до різкого падіння цін на російські акції та облігації, а також до продовження відтоку іноземного капіталу.
Нагадаємо, що на початку листопада США запровадили санкції проти санкт-петербурзької біржі. Як пише Комерсант, санкції призвели до заморожування вкладень росіян в іноземні цінні папери на загальну суму близько $3 млрд.
Коментарі