Румунія: чому одну з найбідніших держав ЄС ставлять за взірець Україні
Головне за тиждень: «Військове» ПДФО, законопроєкт про віртуальні активи та нова фінансова криза
Вступаючи до ЄС у 2007 році, Румунія мала статус найбіднішої та найкорумпованішої держави Союзу. Зараз вона ще повністю не вирішила ці проблеми, але членство в Союзі дозволило наблизитись до цього. Як Європа змінювала державу, і на що, за її прикладом, може очікувати Україна, розбирався «Мінфін».
Зеленський підписав закон про «військове» ПДФО
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає вилучення з місцевих бюджетів податків на доходи фізичних осіб (ПДФО), сплачених військовими.
У Раді зареєстрували законопроєкт про віртуальні активи
Сьогодні, 17 листопада, парламент зареєстрував альтернативний проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні».
Компанія NovaPay (входить до групи компаній «Нова пошта») планує відкривати рахунки фізичним та юридичним особам, повідомив «Мінфіну» СЕО NovaPay Андрій Кривошапко.
Нова фінансова криза: з чого може початися і як позначиться в Україні
Серйозне розширення бойових дій на Близькому Сході та виникнення нових воєн на планеті може спровокувати помітне погіршення глобальної економічної ситуації, і навіть спровокувати нову світову фінансову кризу. Про це вже відкрито говорять у найбільших банках світу. «Мінфін» дізнавався, як, навіть гіпотетично, потрясіння можуть позначитися на Україні та на обсягах допомоги від наших міжнародних партнерів.
Єврокомісія значно покращила прогноз для економіки України
Зростання валового внутрішнього продукту України у 2023 році може сягнути 4,8%. Про це йдеться в осінньому економічному прогнозі для країн Європейського Союзу, а також для України та інших країн-кандидатів на входження до блоку.
Чому насправді інвестори відмовляються позичати США на 30 років
Останній аукціон із продажу 30-річних держоблігацій США пройшов настільки погано, що 25% запропонованих паперів довелося викупити великим банкам США, які у таких випадках зобов'язані це робити. Кількість інвесторів, які були присутні на аукціоні, була найменшою з 2021 року. «Уряду США ніхто вже не хоче позичати», — відразу заявили прокремлівські ЗМІ. Чому ж, насправді, інвестори утримуються від купівлі одного з найнадійніших інвестиційних інструментів у світі, розповість «Мінфін».
Депутати хочуть підвищити акциз на автогаз у 3 рази: які ціни побачимо на АЗС
В парламенті пропонують підняти акциз на скраплений газ з 52 до 169 євро за 1000 л. Чи справедливе це рішення, як воно вплине на ціни та скільки принесе додатково у бюджет, розповів директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. «Мінфін» вибрав ключові тези.
Як розбомблені авто видають за викрадення та інші шахрайства зі страховками
Велика війна в Україні створює великі проблеми нашій економіці та фінансовим ринкам, у тому числі страховому. Люди намагаються викрутитись, щоб отримати виплату страхової компанії. Не гребують підтасовуванням та обманом. «Мінфін» з'ясовував у наших СК нові схеми шахрайства, які застосовують українці для отримання грошей від страхових компаній у воєнний час.
ЄС узгодив 12-й пакет санкцій проти росії
Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель разом із Європейською комісією представили державам-членам пропозицію щодо 12 пакета санкцій проти рф.
Чому малі банки знову почали різати дохідність валютних депозитів
Після невеликої паузи малі банки знову взялися переглядати дохідність за депозитами в гривні та доларі. Які умови зараз пропонують фінустанови з депозитними портфелями до 2 млрд грн — читайте у свіжому огляді «Мінфіну».
Нацбанк відновлює окремі операції з інвестиційними монетами. Деталі
Нацбанк відновлює окремі операції з інвестиційними монетами України, можливість здійснення яких з початку повномасштабного вторгнення була обмежена регулятором.
ОВДП та військові облігації: «Мінфін» порівняв їх фактичну дохідність
За останні декілька років інвестиції в ОВДП та військові облігації стали одним із способів розширення інвестиційного портфелю для багатьох українців. Обидва інструменти надають державі можливість залучення коштів на внутрішньому ринку, а от відмінності в рівні ризику та потенційної дохідності роблять їх цікавим об'єктом для дослідження. Порівняємо, яку фактичну дохідність можуть принести власнику облігації цих двох видів, аби допомогти інвесторам приймати зважені рішення.
Гроші та війна: в яких активах зберегти свої заощадження
В умовах невизначеності й постійної непевності доволі складно вирішити, як правильно розмістити свої заощадження так, аби вони не знецінювалися й були у «відносно безпечному місці». Про можливі варіанти, їхні особливості та переваги, «Мінфіну» розповіла голова БФ «Ліга банків» Олена Коробкова.
Україна та МВФ досягли домовленості на рівні експертів щодо пакету на $15,6 млрд
Представники влади України та співробітники МВФ досягли домовленості на рівні експертів щодо оновленого пакету заходів економічної та фінансової політики для другого перегляду чотирирічної програми Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility — EFF) обсягом близько $15,6 млрд.
МВФ покращив прогноз зростання ВВП України до 4,5%
МВФ покращив прогноз зростання економіки України до 4,5% до кінця цього року. Під час роботи над другим переглядом програми «Механізм розширеного фінансування» (EFF) експерти МВФ високо оцінили надзвичайну стійкість української економіки.
Коментарі