Міністерство цифрової трансформації представило дорожню карту з регулювання штучного інтелекту в Україні, яка має українським компаніям підготуватися до ухвалення закону-аналога AI Act ЄС. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.
Мінцифри представило дорожню карту регулювання штучного інтелекту в Україні
►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Регулювання ШІ
Розроблена дорожня карта з регулювання ШІ має допомогти українським компаніям підготуватися до ухвалення закону-аналога AI Act ЄС, а громадянам — навчитися захищати себе від ризиків ШІ.
Зазначається що завдяки розробленому підходу до регулювання ШІ український бізнес стане більш конкурентоспроможними й отримає доступ до глобальних ринків, а держава зможе інтегруватися до ЄС.
Важливий фокус — права українців у цифровому просторі. Штучний інтелект щодня розвивається, тому наша ціль — створити безпечне середовище, у якому ШІ допомагатиме суспільству, а не створюватиме додаткові загрози.
«Вже сьогодні в Україні ШІ активно використовують у різних напрямах. Особливо важливе використання штучного інтелекту у сфері військових технологій. Він допомагає фіксувати переміщення техніки та особового складу окупантів, збивати ворожі ракети, ефективніше наводити БПЛА на цілі тощо», — зазначив віцепрем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
В основі впровадження регулювання ШІ лежить bottom-up підхід, який передбачає рух від меншого до більшого: спочатку надання бізнесу інструменту для підготовки до майбутніх вимог, а після цього буде ухвалено закон.
Додається, що у розробці дорожньої карти брав участь профільний бізнес, науковці та освітяни з експертного комітету зі ШІ при Міністерстві.
Коментарі - 13
похлеще укладки брущатки…
какие «кошты» нужны для написания регулирования ?
отдел из 2 методологов , пишущих инструкции — в любом министерстве и так есть. И их зарплата (которая и так платится) — это и есть все «кошти» , нужние для этого процесса.
це ви просто не бачили регулювання в пост-нерадянських країнах :)
Приймуть Закон, яким:
1) визначать всі прилади що містять процессори або мікроконтроллери потенційними посібниками ШІ.
2) зобовяжуть мінцифри створити єдину базу цих приладів, виділивши на це декілька мільярдів.
3) пропишуть що використання цих приладів підлягає державній реєстрації та отриманню ліцензі.
4) для ввезення такого обладнання на територію. України потрібно отримувати сертифікат від Мінцифри.
5) введено штраф за користування ШІ особам, які не отримали відповідний атестат користувача ШІ від мінцифри.
6) для контролю буде створено Агенство по контролю над ШІ, поліцію, спецназ, та антиштучноінтелектний суд.
ну і т.п.
помню как мобильники в 90х регистрировали …