Європейська комісія 15 вересня скасувала обмеження щодо імпорту українського зерна. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.
Єврокомісія скасувала обмеження на імпорт українського зерна. Польща, Угорщина та Словаччина з цим незгодні
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Єврокомісія вирішила не подовжувати заборону на ввезення українських зернових до Польщі, Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини. Однак Україні необхідно дотримуватись певних правил.
«Україна з 16 вересня має запровадити заходи з контролю за експортом чотирьох груп товарів, щоб запобігти будь-яким спотворенням на ринку сусідніх держав-членів. Україна представить платформі план дій не пізніше закінчення робочого дня в понеділок 18 вересня», — заявили в Єврокомісії.
Єврокомісія та Україна будуть відстежувати ситуацію навколо експорту зерна. При цьому в ЄК зауважили, що не будуть запроваджувати обмеження доти, доки «повною мірою діятимуть заходи, вжиті Україною».
«Європейська комісія утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень, поки дієві заходи з боку України діють і повністю працюють», — додали у Єврокомісії.
Польща, Угорщина та Словаччина вирішили й далі блокувати імпорт українського зерна
Польща та Угорщина продовжать заборону на ввезення українського зерна, попри рішення Європейської комісії скасувати обмеження з 15 вересня. До них приєдналася і Словаччина, уряд якої заявив про запровадження односторонніх обмежень на імпорт сільгосппродукції з України до кінця року.
«Угорщина збирається закрити свої кордони для 24 українських товарів», — заявив у Facebook міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь.
За його словами, цей крок спрямований на захист інтересів угорських фермерів. Він зазначив, що заборона включає зернові культури, насіння ріпаку та соняшнику, борошно, олію, мед, певне м’ясо та яйця.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький також заявив, що Варшава з 16 вересня запроваджує ембарго на українське зерно, повідомляє РАР.
Читайте також: Україна офіційно попередила Польщу про намір судитися через зернове ембарго
Портал Dennik N з посиланням на заяву уряду Словаччини повідомляє, що країна до кінця року заборонить імпорт українських пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику.
Нагадаємо
Євросоюз запровадив заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини 2 травня. Після чого 5 червня заборона була продовжена.
«Мінфін» писав, що Угорщина планує розширити ембарго на імпорт української агропродукції після 15 вересня.
Коментарі - 26
А толку от этого?
А те що робить Польща це не захисть, це популізм до виборів!
Вряд ли . Поэтому закономерно защищают своих фермеров , своих граждан.
Ось тут ти хвалив таке рішення: «Вот это правильная политика правительст, защищают своих производителей, а наши „правители“ всегда защищают интересы зарубежных…». Але нащо поляку купувати польське збіжжя якщо є гарне українське яке ще й дешевше.
Ну небольшие магазины типа «продукты из Европы», в котором торгуют контрабандными продуктами, в том числе и сыром польским, в основном на Западной Украине.
На той же Днепропетровщине магазинов такого формата нет, зато в «Варусах» польский сыр составляет процентов 30−40 от общего ассортимента сыров. Не думаю, что в «Варусах» торгуют сплошной контрабандой, как в магазинах «Продукты из Европы»
Ну это личное дело каждого. Вы можете устраивать свой личный бойкот польским товарам. А мне , лично, польский сыр больше нравится — и вкуснее и дешевле чем у большинства украинских производителей
Почему В Ы все время позволяете себе «тыкать»? Мы с вами на брудершафт не пили. Я то себе не позволяю с Вами разговаривать в такой манере.
Теперь конкретно по вопросу темы — не надо путать действия государства и действия отдельных граждан и мешать в одну кучу. Государство ОБЯЗАНО заботиться прежде всего о своих гражданах.!!! А гражданин может на свой выбор решать покупать или не покупать ему тот или иной продукт.
Поэтому если, что касается польских продуктов — то это ГОСУДАРСТВО должно заботиться о своих производителях и запретить ввоз польского сыра, пива и т. д.
А если ввоз польской продукции не запрещен законом, то я, как простой потребитель, буду выбирать, что мне покупать как мне заблагорассудится, а не так как меня призывают бойкотировать польское.
зі своїми дітьми та дружиною ти теж пив на брудершафт?
Так же как и от любви до денег . То «любовь до гроба» , то каждую копейку делят