Кабінет Міністрів прийняв фундаментальну постанову, яка на державному рівні визнає порядок виробництва, закупівлі та постачання боєприпасів до БПЛА. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Кабмін дав старт масовому виробництву в Україні боєприпасів для БПЛА
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Уряд дав старт масовому виробництву в Україні боєприпасів для БПЛА. Ми вже досягли значних результатів у кількості БПЛА вітчизняного виробництва на фронті. Але з їх збільшенням зростає і потреба у боєприпасах», — написав він в Telegram.
Федоров зазначив, що зараз українські військові часто використовують саморобні конструкції, щоб обладнати дрони гранатами, мінами й іншими неспеціалізованими боєприпасами. За його словами, це не завжди надійно й ефективно.
«Тепер ситуація зміниться. Приватні компанії зможуть легально виробляти боєприпаси для дронів. А українські воїни отримуватимуть якісні та інноваційні рішення. Це великі можливості для розробки й масштабування технологічних продуктів», — заявив він.
Постанова визначає порядок отримання статусу виробника боєприпасів для БПЛА та встановлює чіткі вимоги компаніям з їх виробництва.
Нагадаємо
«Мінфін» писав що турецька компанія Baykar почала в Україні будівництво заводу з виробництва дронів Bayraktar.
Коментарі - 20
Постанова додає одну милицю що не змінюючи підходу в цілому частково знімає обмеження: «Приватні компанії зможуть легально виробляти боєприпаси для дронів. А українські воїни отримуватимуть якісні та інноваційні рішення. Це великі можливості для розробки й масштабування технологічних продуктів.
Постанова визначає порядок отримання статусу виробника боєприпасів для БПЛА та встановлює чіткі вимоги компаніям з їх виробництва.»
Не зрозуміло до чого тут Федорів, він не міністр оборони і саме Резніков мусив би робити цей анонс.
Я не розумію про яку масовість може йти мова, коли:
1. виготовлення боєприпасів це досить складний і специфічний процесс, який завжди був під суворою забороною, то ж ніхто в цій сфері немає ані досвіду, ані технологій, а ні обладнання.
2. отримати дозвіл на покупку 1 мисливської рушниці, займає місяці, невже дозволи на виготовлення мін та гранат будуть видавати швидше ?
На коленке можно разве что порох в консервную банку закатывать, но толку с таких боеприпасов. :(
У государства то есть технологии производства взрывчатки, правда скорее уровня 70−80х годов прошлого века, но откуда они могут взяться в частных компаниях?
Составы и технологии производства современных ВВ отрабатываются десятилетиями и есть гос.тайной, потому не понятно за счет чего планируют эту массовость? За счет примитивной кустарщины?
Недавно читал статью, как МО в 2015 заключило контракт с каким то ООО на покупку снарядов, но даже от этой коррупционной схемы отказались, т.к. изготовленные снаряды, при взрыве практически не оказывали поражающего эффекта, т.е. выточить болванку и залить её ВВ недостаточно.
Я так полагаю, для конкретной формы боеприпаса, конкретного (по скорости взрыва) ВВ, конкретной хрупкости стали, существует некая толщина стенок, при которой поражающий КПД будет максимальным. Если в трубу с металлобазы напихать ВВ, то оно то тоже конечно рванет, но поражающая способность будет в разы ниже, чем т той же Ф1, которая легче и содержит в разы меньше ВВ и металла. Я об этом.
На большие надо годы исследований и испытаний.
:(
С ДНВ еще в 2006ом работал на симуляторе по ТБ перекрытий и динамических нагрузках разных температур.
Подобных симуляторов, которые имеют свои ЦОДы- сейчас достаточно много, и БД на них оч легко нынче пополнять, благодаря raytheon, boston и прочим ребяткам. Один из знакомых по делу, в Украине делает ПО корректировки элементов, вот как раз говорил что работает с raytheon и всё ок. Так что- тут скорее вопросы к нашим ребяткам, которые хотят мутиться. Военка и мутки, ещё и в военное время- так себе идея.
Оно конечно можно и в Excele проектировать, деды вообще в тетрадках на счетах спутники собирали, но речь шла о «старте массового производства»
а массовое производство, исключительно зависит от частных компаний, и от их желания работать по международным нормам.
И не нужно забывать, что речь идет об Украине, тут любой научно-технический прогресс с экономической точки зрения невыгоден, проще, дешевле и намного эффективней предложить заказчику больший откат-и хоть китайские питарды сойдут за бомбы.
Ну, если что-то не устраивает с властями, вперёд, майдан и всё такое