Національний банк рекомендує населенню звертатися за послугою інкасо щодо прийняття старої готівкової інвалюти до 7 українських банків із 65 діючих.
Нацбанк назвав 7 банків, які приймають стару інвалюту на інкасо — комісії від 10% до 50%
► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
НБУ надав на запит «Мінфіну» список цієї 7-ки, а ми продзвонили їх контакт-центри і дізналися розміри комісій при прийнятті зношеної валюти:
- Райффайзен Банк — 10% суми;
- ПУМБ — 12% суми;
- Акордбанк — 15% суми;
- Кредобанк — 15% суми (мінімум 350 грн);
- Перший інвестиційний банк — 15% суми;
- Укрексімбанк (послуга припинена) — 20% суми;
- МТБ Банк — 50% суми.
У цьому деякі банки (Кредобанк) висувають додаткові умови — це відкриття людині рахунки, оскільки послуга інкасо входить у них пакет. А в державному Укрексімбанку менеджер під час консультації повідомив, що кілька днів тому його структура тимчасово призупинила прийом ветхої інвалюти і цінник у 20% діяв раніше. Проте запевнив, що держбанк відновить роботу з інкасо протягом кількох днів.
Як видно з цінового рейтингу, найменша вартість інкасо опинилася у Райффайзен Банку (10%), а максимальна в одеського МТБ Банку (50%). Середня — 12−15%.
Експерти повідомили, що у фінансових компаній середня комісія з інкасо знаходиться на рівні 20−30%, а максимальна сягає 50%.
У Нацбанку повідомили, що на 10 липня валютні ліцензії в Україні мали 42 небанківські фінустанови і 32 з них — на торгівлю готівковими валютними цінностями.
Проблемна інвалюта поділяється на дві категорії:
- Стара — випущена в 90-ті роки XX століття або раніше. Ці банкноти перебувають у світовому грошовому обороті, але інколи їх однаково відмовляються приймати фінустанови зарахування на рахунки чи валютообміну.
- Стара/зношена — пошарпані, затерті, порвані, мічені (печатками, написами) банкноти. Ознаки зношеності описані Національним банком та можуть дублюватися на сайтах банків. Такі купюри повинні прийматися на інкасо під комісію згідно з тарифами банку і вивозитися за кордон.
Коментарі - 23
Внедрим первые в мире деньги со сроком действия, как QR-код в метро.
І чому тут нема державних банків — вони настількі очманіли, що не приймать взагалі?
денежной единицей Украины, поэтому
для госбанков такие услуги
не являются обязательными…
Вчера в одном банке выдали «зелеными», в другом их без проблем сдал, купюры «випущена в 90-ті роки XX століття» была и не одна, никто и слова не сказал и комиссий не требовал. Речь идет о «убитых» банкнотах, которые ни в Украине ни в Турции принимать не хотят и так было всегда.
«Зеленые» последние пол года не хотят брать менялы, т.к. $ в избытке и курс падал, банки по критерию «зеленые» не отшивали.
с этого года тотальные проблемы и везде чуть ли не в микроскоп рассматривают каждую купюру и говорят то грибок, то бумага не того цвета им, то с минимальными потертостями хотят 5−10% откинуть.
в турции я 1976 года купюры, которяе были как из жопы сдавал только с проблемами, это когда еще нормально выпускали из страны год 4−5 назад
с 93+ годами там вообще в любом состоянии купюры принимали особо не смотря на них, в машинке проехало и гуд,
а тут цирк какойто ей богу, который ужасно бесит
Галя стала балована-хочет $ с под пресса-законом это не поменяешь.
Банки и без закона ей завезут $ с под пресса, но зачем им тогда принимать Васи «зеленые», если в Украине всем надо «с под пресса», а в США «зеленые» меняют на «с под пресса» только если «зеленые» ветхие, а не потому что Галя хочет «с под пресса».
Т. е. если Законом это поменять и можно, то Законом США, который обяжет казначейство США просто менять б/у $ на «с под пресса». :)
Ну или устроить девальвацию, процентов 100% в год, тогда люди перебирать $ перестанут.
Аналогично в любой сфере.