11 липня Кабінет міністрів прийняв постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Про це повідомляє пресслужба Міністерства соцполітики.
Зміни у виплатах для ВПО: хто втратить допомогу від держави
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
За даними відомства, допомога на проживання для ВПО — один з найбільш важливих інструментів для підтримки внутрішньо переміщених осіб.
При цьому, це — одна з найбільших за розміром фінансування з державного бюджету програм. На поточний рік на неї передбачено в держбюджеті 57 млрд грн. Наразі відбувається фінансування виплат для понад 2,6 млн осіб.
Уряд ухвалив постанову, якою уточнено параметри надання цієї підтримки.
Зокрема, для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 року буде автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 місяців, до кінця січня 2024 року.
Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у розмірах для осіб з інвалідністю та дітей — 3 тис. грн та для інших осіб — 2 тис. грн.
Хто втратить допомогу
Виплати не продовжуватимуться особам, які:
- перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
- повернулися до покинутого місця проживання.
Крім того, виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.
В міністерстві зазначили, що громадянам для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично.
З 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.
А саме, з 1 вересня 2023 року виплату буде припинено тим ВПО, які від моменту ухвалення даної Постанови:
- придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше ніж 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони краіни;
- придбали на суму більше ніж 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
- мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше ніж 100 тис. грн;
- придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше ніж 100 тис. грн;
- мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м² на одного члена сім'ї.
Читайте також: Усі ВПО зобов'язані знову пройти ідентифікацію інакше виплату пенсій та соцдопомог буде припинено — Ощадбанк
Якщо за результатами перевірки отримувачів через державні реєстри буде прийняте рішення про припинення допомоги, громадянина про це буде повідомлено. У разі незгоди, він може оскаржити таке рішення органу соцзахисту або, можливо, надати підтверджуючі документи, та продовжувати отримувати виплати.
Крім того, Постановою надано можливість отримувати допомогу внутрішньо переміщеним особам, у яких народились діти після переміщення.
«Це врегулює проблему, яка виникала з отриманням допомоги на дітей, які народились у ВПО після переміщення і, відповідно, їхнє зареєстроване місце проживання співпадало з місцем задекларованого місця проживання їхніх батьків (місця, куди переїхали ВПО)», — йдеться в повідомленні.
Також відтепер особа зможе дистанційно відмовитись від статусу внутрішньо переміщеної особи, без особистого звернення до органу соціального захисту населення.
Виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватись 15 та 28 числа кожного місяця.
Мінсоцполітики зазначило, що нові критерії для отримання допомоги не впливають на отриману допомогу до 1 серпня 2023 року.
Виплати родинам ВПО, які вперше звернуться за отриманням допомоги після 1 серпня 2023 року
Допомога призначається на шість місяців, на сім'ю, та буде виплачуватися щомісячно одному з членів сім'ї (далі — уповноважена особа) з розрахунку на кожного члена сім'ї:
- для осіб з інвалідністю та дітей — 3 тис. грн;
- для інших осіб — 2 тис. грн.
Для таких родин допомога може бути призначена сім'ї ще на 1 шестимісячний період, якщо в родині є:
- діти з інвалідністю,
- особи, які доглядають за особою з інвалідністю,
- пенсіонер,
- ті, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років,
- неповнолітні та малолітні дітям, які прибули без супроводу законного представника,
- якщо сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.
Але допомога не призначатиметься, якщо протягом трьох місяців перед зверненням член родини здійснив суттєві витрати чи оплатив послуги на суму від 100 тис. грн одним платежем.
Коментарі - 49
За полтора года для ВПЛ не было сделано фактически ничего.
Потерял дом/квартиру — получи 100 000 грн компенсации.
Люди продолжают или снимать за свои деньги или жить в каких то общагах.
Может стоит начать строить ЖК для ВПЛ? Может стоит дать ипотеки под 0% для ВПЛ потерявших жильё. Хоть что-то !!!
Моей маме выбило стекла. Пришли выдали пленку. Сказали денег нет.
Пришлось бегать в мерию. Писать заявления. Жаловаться. И таки дали 70% от того что нужно на замену.
Соціальна політика щодо ВПО побудована вкрай ганебно, а останні додаткові обмеження — це як плювок у переповнену вигрібну яму.
100 тысяч не такая уж большая сумма на депозите. У многих беженцев она может быть . Опять же со 100 тысяч депозита прибыли то всего лишь 800−1200 гривен в месяц . А отберут у человека ежемесячную помощь 2000−3000 гривен. И это у людей в их и так бедственном положение .
Про автомобили менее 5 лет возрастом тоже некрасиво получается. Люди могли их еще до войны купить , когда все в порядке было. Они на нем , скорее всего , и эвакуировались. Он, может быть, сейчас единственное , что осталось и единственный кормилец (таксуют на нем например, что бы хоть как-то выжить .
А теперь из-за него у несчастных людей те крохи помощи государство отберет
П.С, А об ОВГЗ наши власти просто забыли ? Или исправят и у тех у кого на счету более чем на 100 тысяч ОВГЗ тоже отберут помощь? Или это касается только банковские депозиты?
Основной вопрос -если вы так ратуете за порядок в коммунальной сфере и ЖКХ и очень переживаете за наполнение бюджета и затратную часть в социальной сфере, то где ваши требования о внесении изменении в налоговый кодекс Украины в разделе налогообложения арендодателей жилья ? И где ваши требования о возврате криминальной ответственности за преступления в налоговой сфере? Где ваши требования о увеличении ответственности за нарушения правил временной регистрации места проживания? Где ваши требования о принятии нового таможенного законодательства? Где ваши требования о необходимости введения «плавающего» налога на доходы физ лиц?
А так, отыграться на определенной группе граждан… это круто!
«Дружино моя! В цей нелегкий час де мій смачний обід з трьох страв? Де твоя відповідальність за калорійне та збалансоване харчування громадянина України в моїй особі?»
Не дай боже…
Мне как здоровому ментально человеку, в голову не приходило узнавать что там скручиватеся, а что нет. Но я точно знаю что можно потреблять ресурсы без учета потребления это либо магниты либо обход счетчика либо какие-то другие нанотехнологии. И знаю лично людей которые этим гордятся, ясно что они об этом не кричат кому попало, но в доверительной беседе не тонко намекают.
Людина з секти божої роси.
Почитай, що Лолік у відгуках про банки пише, зрозумієш.
С ±2015 «помогало» государство по 800 гривен на человека, а потом задним числом оказалось, что тот, кто держал в банке более 40к гривен не имел на это право. Были суды и потом гонялась исполнительная за этими несчастными. Ну и позорище, тогда, думал я. И вот дубль-2 от псевдослужанок народа. Жаль, что тут вечно бег по кругу. Заезженное унылое… кино:)
Вроде бы как серьезное постановление . Целый кабинет министров решал, но такой важный фактор, как время действия прекращения выплат не определен.
Дальше можно не читать, полное беззаконие! Ни в УК ни в УИКУ ни слова нет о таких действиях. Хотите лишать осужденных гос выплат -начните с пенсий, пособий по инвалидности. декретных и т. п.
Ну, а лучше сразу перейти к формулировке Вышинского (Сталина) лишение гражданских прав и осужденного и членов его семьи.
Такое решение можно назвать «социальным и законодательным тупиком».
Даже по «делопроизводству» и законодательным нормам НЕ может решение отдельно взятого министерства вносить изменения в ранее принятые ВР (Законодателем) Законы. Не говоря о нарушении международных Конвенций по правам человека и заключенных — Только Суд высшей инстанции может принимать решение ухудшающие положение заключенного.
И сразу, что бы убрать «манипуляции» — не важно какое преступление совершил гражданин, или против Конституционного строя или против собственности граждан или жизни и здоровья. Главное положение гражданина после вступления приговора в силу. именно это и есть основное — режим содержания, срок отбывания наказания ( тяжесть совершенного преступления) и соответственно наличие возможности быть амнистированным или освободится на условиях УДО.
А як засуджений до відсидки може законно перебувати в статусі ВПО?
Він у вʼязниці сидить, а не переміщена особа.
Шо там у ного в довідці ВПО має бути вказано — адреса виправного закладу?
Дай мені відповідь: як увʼязнений в місцях позбавлення волі може набути статус ВПО?
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 1, ст.1)
Стаття 1. Поняття внутрішньо переміщеної особи
Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.
…
Президент України П.ПОРОШЕНКО м. Київ 20 жовтня 2014 року
№ 1706-VII
Якщо увʼязнений з пропискою в Запоріжжі сидить в Тернопільскій зоні, це дає йому право називатись ВПО? Він туди потрапив не через бойові дії, а тому що скоїв правопорушення, був засуджений та увʼязнений.
Завжди цікаво сперечатись з людиною, що має лише теоретичні знання та роздуте ЕГО.
А те що списки виплат давно треба було чистити, це факт. Там купа жадібних х*хл*в отримують ці гроші по приколу, маючи нормальні заробітки в конверті або бізнес, який працює, але не полатить податки.
Одна нахабна худоба за кермом таксі у Львові мені особисто з гордістю та посмішкою розказувала, як на ці гроші заправаляє машину, яку пригнав з Европи без мита. Причому за півхвилини до того він хвалився, що працює 3−4 години на добу, бо бере тільки замовлення з коефіціентом 2.5.
И вопрос по поводу «худоби за кермом» — а когда это у нас в стране можно было завести авто с ЕС …без мита…
Так что хватит фантазировать… или продолжать стравливать, своей антигосударственной риторикой граждан Украины.
Багато хто скористався, а потів лавку прикрили.
Я не кажу що ВПО жирують, але серед них повно є тих, хто не потребує тої допомоги фактично, а отримують її по приколу, бо вважають що держава їм винна апріорі.
А щодо фантазії, куди мені до зграї зрадофілів =) Бач, вже мене звинуватив в антидержавній риториці. Основний прийом демагогів — вигадати провину та звинуватити співбесідника. З такими захисниками державності як ти не треба зовнішнього ворога — самі вигадаете ворога внутрішнього.
Я аналогічно приїхав 1 березня з Харкова у Львів та перші місяці платив за номер в апарт готелі по 35 тисяч гривень. І особисто спілкувався з тими прекрасними людьми, що вимагали по 2 тисячі доларів за однушку у Львові та просили ще депозит і оплату за 2−3 місяці.
А ще роздав за перші тижні війни вартість Нісана Ліф, який хотів купити якби не почалась війна. І продовжував роздавати гроші тим хто їх потребував — і військовим, і цивільним.
90% місцевих «захисників державності» вдавилися б роздати стільки власних коштів. Краще в облігації та конвертаційні депозити вкласти.
У меня теща в2014 году часть пенсии отдавала на помощь ВСУ не говоря о СМС за пять гривен, а в это время нам подымали тарифы, а импортеров угля с рф освобождали от уплаты НДС на импорт. И тут же со всех «утюгов» рассказывали о патриотизме.
«В кита немає шерсті, але якшо б була, він мав би блохи. А блохи це…»
Тобто якщо у чоловіка нова машина, великий депозит, він придбав в Ужгороді на себе для родини будинок, та сидить у тюрмі за містом своєї реєстрації, а дружина оформила допомогу ВПО в Ужгороді, то все гаразд, допомога буде їй виплачуватися і після 01.08