З 1 серпня внести готівку через термінал можна буде лише після вказівки номера мобільного телефону платника. Цього вимагає від фінансистів Нацбанк. Для чого запроваджуються нові правила і чи зможе регулятор досягти поставленої мети, розбирався «Мінфін».
НБУ розпочав боротьбу із зарплатами «у конвертах»: як зміняться «сірі» виплати
Що сталося
На українському фінансовому ринку оцінили рішення Нацбанку, як оголошення війни із зарплатами у конвертах. У неофіційних розмовах фінансисти припустили: мабуть, чиновників окрилив позитивний досвід боротьби за легалізацію грального бізнесу, результатом якої стало активне придбання профільними компаніями гральних ліцензій та багаторазове зростання відрахувань до бюджету. Тож тепер у НБУ вирішили оголосити війну «сірим» виплатам зарплат.
Незважаючи на численні хрестові походи влади проти зарплат у конвертах, побороти це явище в Україні не вдалося. Наприклад, згідно з дослідженням, проведеним Центром Разумкова у 2020 році, 36% працюючих українців отримували всю зарплату або її частину неофіційно. CASE Україна оцінювала недонадходження до держбюджету та Пенсійного фонду через неофіційні виплати зарплат на рівні близько 100 млрд грн на рік.
Війна значно скоротила ринок праці, але й одночасно зменшила можливості/бажання роботодавців оплачувати працю персоналу офіційно. Тому і зараз все ще йдеться про досить солідні суми недонадходжень.
Щоправда, наразі процес виплати «сірих» зарплат став сучаснішим: гроші все частіше закидають на рахунок через платіжні термінали (ПТКС — програмно-технічний комплекс самообслуговування). Зазвичай, на великих підприємствах цим займаються бухгалтери, а в невеликих компаніях — керівники підрозділів.
Наприкінці минулого тижня Національний банк вирішив двома постановами (№ 89 та № 90) посилити контроль за платежами через ПТКС і зажадав від фінустанов (банків та фінансових компаній) із 1 серпня 2023 року так переобладнати їхню роботу, щоб вони через номери телефонів ідентифікували відправників грошей на будь-яку суму та збирали базу даних номерів. Раніше це потрібно було лише для платежів від 5 тис. грн.
Після 1 серпня людині потрібно буде вбити номер телефону, отримати одноразовий код і ввести його в термінал. Без цього поповнити банківський рахунок не вдасться. Саме на поповнення рахунків нова процедура і розрахована, вона не поширюється на решту термінальних платежів, на кшталт комуналки, стаціонарного телефонного зв'язку чи купівлі проїзних.
Читайте також: Банки починають збирати інформацію про клієнтів для обміну: що потрібно знати
Як це вплине на розрахунки компаній зі своїми співробітниками
Нові правила розраховані на те, що українці почнуть світити номери своїх телефонів, не лише коли кидають другу на допомогу декілька тисяч гривень, а й коли їм доручать розподілити зарплатний фонд компанії на декілька десятків людей. Це регулярні проводки від 400 тис. грн і більше. З цієї суми в нашій країні включається жорсткий фінансовий моніторинг, інформація передається до Держфінмоніторингу. Далі на людину можуть виходити правоохоронні й податкові органи та ставити їй питання щодо природи операцій та походження коштів.
Банківський фінмоніторинг теж жорсткий, але, зазвичай, починається з менших сум (150−200 тис. грн) і може закінчитися примусовим закриттям рахунку в односторонньому порядку. Але деякі банки все ще лояльно ставляться до клієнтів і дають обдурити себе. Клієнти розповідають їм неймовірні історії про те, що давали друзям позики (від яких тепер регулярно одержують кошти), і навіть надсилають копії боргових розписок від руки, які прирівняні в українському законодавстві до кредитного договору.
Наразі хочуть виявити відправників великих сум через термінали за допомогою мобільних телефонів. Зробити це можна, якщо їхні номери збігатимуться з фінансовими номерами людей або відправники будуть контрактними клієнтами Київстару, Vodafone чи Lifecell, і встановити їхню особу буде просто. Насправді це не так. Хоча б тому, що близько 2/3 наших мобільних абонентів користуються prepaid-симками, купленими без ідентифікації. Оператори не підписували з ними контракти та не знають їхніх імен.
Як фінансисти допомагають виплачувати зарплати «у конверті»
Цікаво, що чиновники перед збором геть усіх номерів мобільних телефонів через ПТКС спочатку не перевірили оптових відправників готівки, встановити яких набагато простіше. Адже з ними давно та тісно знайомі фінансисти. Саме під таких оптовиків вони на своїх сайтах створили послугу «реєстрові поповнення».
Послугу запускали по-різному: хтось для оплати кількох комунальних/телефонних рахунків махом, а хтось для перерахувань десяткам людей чи організацій, залежно від фінустанови. Відправнику грошей достатньо вбити реквізити їх рахунків у звичну табличку Excel, залити на сайт фінустанови та отримати одноразовий код. Далі все просто: вбив код у термінал, там з'являється таблиця одержувачів грошей і можна розподіляти готівку на потрібні рахунки.
Комусь такий варіант виплат може здатися клопітким. Але, виявляється, фінкомпанії почали активно встановлювати термінали, які приймають гроші пачками і дуже швидко їх перераховують. Саме під таких клієнтів. Розповідають, що оптовики мають адреси потрібних апаратів, цих людей знають поіменно і їхні проводки ніхто не світить фінансовому моніторингу. Співпраця взаємовигідна та ведеться не перший рік.
Послугу «реєстрових поповнень» запроваджують і банки. Наприклад, державний Приватбанк пропонує оптовим платникам за допомогою реєстрових платежів оформляти одночасно до 100 поповнень рахунків.
Але дорікати фінансистам немає чим: схема є законною і номери мобільних телефонів при таких оптових платежах вони запитують. Головне питання — що це були за номери та наскільки вони допомагали насправді ідентифікувати відправників грошей.
Усі розуміють, що оптові платники, які не хотіли світитись, ніколи не вводили свої особисті фінансові номери, прив'язані до рахунків. Для таких проводок у супермаркеті чи кіоску можна за 50 грн купити стартовий пакет Lifecell або Vodafone, а після відправки грошей викинути цю сімку та забути номер телефону. Він не дозволить нікого ідентифікувати, а марна база неробочих номерів телефонів, зібраних фінансистами, не допоможе реальному фінансовому моніторингу.
Великі відправники готівки працювали за цією схемою задовго до двох вищезгаданих постанов Нацбанку щодо ПТКС (№ 89 та № 90). Можна не сумніватися, що після 1 серпня досвід фінансистів масово перейматимуть бухгалтера невеликих підприємств або просто замовники, які розраховуються зі своїми виконавцями.
Що далі
Нові правила точно сподобаються мобільним операторам, які тепер продаватимуть більше стартових пакетів.
Прикрити схему можна було б, заборонивши в Україні prepaid-сімки без ідентифікації. Цю ідею вже намагалися втілити в життя за часів президента-втікача Віктора Януковича у 2014 році. Але в Україні вона не прижилася, оскільки була сприйнята, як прояв диктатури. Хоча такі правила діють уже в усіх розвинених країнах, навряд чи влада зважиться на аналогічну реформу в Україні зараз.
Читайте також: З серпня ФОПи залишаться без пільг: чи врятують бюджет порушені обіцянки бізнесу
Поки що регулятор обходиться напівзаходами, які мало допоможуть у тотальній ідентифікації готівкових платежів. Але всі чудово розуміють, що як тільки людям почнуть закручувати гайки щодо платежів у терміналах або у касах, вони почнуть більше покладатися на готівку в конвертах та криптовалюти в електронних гаманцях. Адже, які б плани не мали чиновники щодо скорочення обігу готівки, реалізувати їх буде неможливо без кардинального перегляду системи оподаткування зарплат.
Коментарі - 153
Поповнювати картку через термінал по номеру — це чому дурити банк ?
Як раз наслідки боротьби з зарплатами у конвертах, один відпочиває за всіх у Монако ) Іншим на фронт захищати відпочиваючих )
А от питання — хто платить за поїздки Бігуса на Лазурний берег і як його випускають з країни. І на це питання відповіді ви точно не отримаєте.
це той бігус , який розкривав злодіяння режиму порошенко — незаконну купівлю деталей до систем ПВО в росії (крали з російських складів і завозили сюди для ремонту наших систем. Після публікації - росіяни тих хто це робив зловили і пересаджали. Ми залишились без запчастин , але ніхто не порушує митні правила. Все чесно. але без ПВО.) і т.п.
Як йому після цього вірити ? мабуть і тут бреше як завжди.
і прощавайте грошики назавжди … :)
да потому что неоткуда больше взять.
уменьшить налог — да , для кого-то оптимизация потеряет смысл и он будет официально платить не минималку 6500 , а реальные 15000.
Но с другой стороны — есть куча людей , которые официально получают 30000. Они заплатят налога вдвое меньше. т. е. бюджет от этого всего — только потеряет.
Устраивать разные ставки для разных доходов — тоже отдельная проблема. есть же куча людей , получающих маленькую зарплату , но квартальные премии и т. п. Уплата налогов по ним очень усложнится…
они предприниматели. хотят работают — хотят нет. кто их лишил отпуска ? сами себя ? и кто им платит отпускные ? никто. Поэтому аргумент «они не платят налогов , зато и в отпуска не ходят» — немного странный.
вы наверное считаете что миллиардер и бомж должны платить налогов одинаково? но увы — так не работает.
причем здесь осуждение — просто ФОП получили несправедливые привелегии относительно других экономических субьектов. Только и всего. Государство когда-то в порыве привычного для Украины популизма и желания всех осчастливить — создало внутренний оффшор и инструмент неуплаты налогов. Сейчас оказывается что в результате — денег в бюджете нет (трудно было сразу догадатся :)). И гайки закручивают — но по всем нашим традициям делают это через задницу.
Ты с головой дружишь когда пишешь.
Я би Вам пояснив чому Ви дуже сильно помиляєтесь на рахунок ФОПів, але мій час дорого коштує, а бажання немає, бо не бачу сенсу. Тому можу лише порадити Вам канал Ціна Держави на ютубі. Там зрозумілими для Вас словами розказують базові принципи економіки.
100 000 грн це середній дохід досвідченого програміста.
є ТОВ ,яке платить 20 % податків. Що з мільйону доходу складає 200 000 гривень
І є ФОП , який платить 1300 гривень податків з того ж мільйона.
Окозамилювання у вигляді розповідей про ПДВ — ігноруємо.
Що маємо в результаті ? При конкуренції між ТОВ і ФОП у ТОВ немає шансів.
Це відповідь на питання - чому в супермаркетах , розетках і т.п. — одні ФОПи навкруги.
айтішніки з своїми офшорами , галерами , перекиданням валюти з офшору і розкиданням її бахгалтором галери на рахунки ФОПів — це просто дуже характерний приклад.
І не треба меня розповідати про «а ось айтішник коли пиво в АТБ купує , то акциз платить — не забудьте його добавити до всіх податків». Це надто дешево…
я розумію ваше бажання одночасно і буди «кормильцями держави» , які дивляться передачку «ціна держави» і вважають що це все вони платили — і при цьому не платити в бюджет нічого (бо кляті чиновники все одно вкоадуть , а ви ж не тєрпілы).
савайте ФОПом олігархом, у чому проблема? Давайте всі станемо ФОПами і все, нащо нам та Європа.
У нас мільйона півтора ФОПів.
І постійне ниття «чому держава така бідна ??? чому вона не німеччина ??? мабуть олігархи все вкрали!!!».
Будете платити 60 % доходу державі , як у Німеччині - буде багата. А поки — лайте чиновників і алєгархів далі…
«Будете платити 60 % доходу державі , як у Німеччині - буде багата.»
Ні, це так не працює.
Звичайно що це працює не так , а набагато складніше. Але суть не змінюється — якщо нічого не платити — нічого не буде. Якщо вимагати спочатку рай на землі , «а потім я щось заплачу» — нічого не буде.
Механізм складний . суть його — проста.
1300 грн податку з мільйону платять ЛИШЕ ФОПи 1 -2 групи, які торгують з населенням або за налічку на ринку та ще не мають права працювати з ЮО.
«просто ФОП получили несправедливые привелегии относительно других экономических субьектов». Вот опять про справедливость, хотя ответ я дал ранее. Почему это не справедливо при всех плюсах и минусах модели ФОПа? Может быть у ФОПа такая же отвестсвенность как у ТОВ? Или может быть ФОП единщик может списывать все на затраты как юрики? То есть выходит по налогам — тотальная несправедливость, а по возможностям, ответственности, лимитам дохода и рабочих, все прям очень справедливо.
так. податок платят ті хто має доход. І розмір залежить від розміру доходу. Його платять і безробітні , але набагато меньше ніж мільйонери. звичайно є виключення , але загалом — так.
Несправедливість у тому , що коли поряд стоять 2 кіоски — один належить ФОПу , а інший — ТОВ , то той , що належить ФОП має значні привілеї в податках.
Це вже призвело до створення сотень тисяч фіктивних ФОПів , розпадання компаній на «гназда» з десятків формально незалежних ФОПів і так далі. Економіка — живий організм і якщо хтось отримує привілеї - він витісняє інших.
у нас ФОПи витіснили в багатьох сферах ТОВки. Витіснили навіть фізичних осіб (ті самі айтішніки). А навіщо ? який у цьому сенс на рівні держави ? Чи для цього їі придумували ?
памьятаєте — рекламу по телебаченню , де людина йде по вулиці , а навколо — процвітаючі ФОПи — печуть хліб , щось ремонтують, розносять , прибирають… А що вийшло ?
«Несправедливість у тому , що коли поряд стоять 2 кіоски». Я уже написал ранее. Да, один ларек имеет привилегии по налогам, но в свою очередь ограничен в прибыли и количестве работников и может быть обанкрочен навсегда.
«Це вже призвело до створення сотень тисяч фіктивних ФОПів» — а по ТОВ и другим жуликолв нет? Какую часть экономики занимают ФОПы? Кстати, а сколько их на 37 миллионов?
«А що вийшло ?» А только у ФОПов так вышло? Может проблема не в них?
«За 2021 год количество фопов выросло на 83 257 или на 4%. Сейчас их почти 2 млн.»
если в ТОВ жулики ? безусловно. но случаев создания ТОВок , чтобы не платить налоги как ФОП — нету. И не слышал я , чтобы ФОПы обьединялись в фиктивную ТОВку для оптимизации налогообложения… странно , да ?
«Может проблема не в них?»
конечно не в них. Проблема в безудержном популизме государства , которое 30 лет пытается всех задобрить и закормить. бизнесу дают ФОПов безналоговых , льготы , кредиты , дотации. Населению — льготы (уже под 60 категорий льготников) , субсидии , выплаты , помощи.
Вы спросите — «ну и где же тот ,кого это государство закормило? «Правильный вопрос — если из пустого кошелька всем давать — он будет пустым всегда , а достанутся всем копейки , только подразнится.
Знаете какая единственная льгота была при СССР ?
герои советского союза имели право колбасу без очереди в гастрономе покупать. Все. никому ничего небыло больше.
А у нас — «внуки войны» (люди , которые получили в детстве психические травмы от рассказов родителей о войне) имеют скидку 25 % на оплату коммунальных услуг. Точка.
«но случаев создания ТОВок , чтобы не платить налоги как ФОП — нету» Так там же другая схема-мутка. Там кидать же проще, ответственности меньше чем у ФОП и лимитов толком нет, пока не поймают.
«конечно не в них.» Вот и славно. Оставьте в покое ФОПов ибо есть кто не доплачивает и поболее, или кто откровенно ворует. ФОП — отличная модель для малого бизнеса. А жулики? Так они всюду, в любой модели.
2 миллиона — это для вас мало ? много ? или о чем это ?
отнимите от 37 миллионов детей , стариков , госслужащих , армию , учителей , врачей и т. п. И получите что из оставшихся — 1 из 5 имеет ФОПа.
ФОП — задумывались как отличная модель для малого бизнеса. А по факту стали отличной моделью для оптимизации налогообложения большого бизнеса. но говорить об этом неполикорректно. У нас принято говорить о депутатах и прокурорах. кто в эту игру не играет (как я в этой теме) — вызывает тонны истерии и ненависти.
«Знаете какая единственная льгота была при СССР ?
герои советского союза имели право колбасу без очереди в гастрономе покупать. Все. никому ничего небыло больше.»
Воооооо… от тут то Ви і спалились. Чого ще очікувати від людини яка ностальгує за Совком…
У нашій країні все стає моделью для відмивання бабла, то можливо не у ФОПах проблема, а у чомусь іншому? Давайте спочатку вирішимо проблеми з верховенством права, податковою, митницею, а тоді вже візьмемось за ФОПів, бо як Вас послухати — після заборони ФОПів народ нарешті заживе приспівуючи.
«А что мешает решать проблемы верховенства права и отмывания денег ФОПами одновременно ?»
Тому що якщо одночасно то буде так як написали вище:
«Будем платить по 60% как в Германии, наши чиновники будут на 60% богаче»
Перехідний період буде завжди. Нам потрібно міняти менталітет, та «Совок» в головах у населення.
Але я навіть не був би проти одночасно, тільки впевнений що по факту вийде так — ФОПів ліквідують, а веховенство права так і не з’явиться. Як показує практика 32 років нежалежності.
Дякую, можливо так шановному yarg буде зрозуміліше що проблема не у ФОПах.
P. S. Щоб було зрозуміліше поясню: юр. особа (Ваша улюблена «безгрішна» ТОВка) щоб не «показувати» прибуток та не платити з нього податок купує собі різне майно (у даному випадку автомобіль, але може бути що завгодно, від нерухомості до незрозумілих «консультаційних послуг»). А ФОПи так не можуть, бо платять податок з доходу (обороту), а не з прибутку.
на воре шапка горит ?
И пока дядя -депутат не заплатит все налоги — пусть их не платят и все остальные. И мусор мимо урны кидают (хуле его носить как лохи).
Ви просто шукаєте виправдання собі. Звичайно — хто шукає - той завжди знайде. І завжди знайтеться депутат , чиновник , сусід , олігарх , який щось вкрав , когось вбив , колесо з машини скрутив — а значить і всім можна «бо шо ж я — терпила , я теж хочу!!».
Ви вважаєте що втратили 1500 доларів.
А що при цьому отримала держава ? підкажіть ?
«У вас в кармані лежало 20000 гривень. Ви вважали що це 2500 доларів (по курсі 8). Але в 2015 році обмінний пункт по наказу клятого порошенка дав вам за них лише 1000 доларів.
Ви вважаєте що втратили 1500 доларів.
А що при цьому отримала держава? підкажіть ?»
цей коментар чудово показує Вашу обізнаність у тому як працює економіка.
і я розумію що ви теж не напишете що з цього отримала держава. Бо не знаєте.
наприклад в 2014—2015 роках він змінювався тому , що почалась агресія росії - і не було зрозуміло де вона зупиниться , чи зупиниться взагалі і чи буде існувати наша держава і гривна.
Населення побігло забирати вклади і купувати валюту. Валюта моментально закінчилась і курс виріс втричі , а банки — обвалились. вся ця істерія закінчилась , коли ситуація в лютому 2015 стабілізувалась. Стало ясно що держава вистоїть — і курс стабілізувався.
Де в цій реальній ситуації «податок» ?
«курс стабілізувався.»
курс з 8 стабілізувався на 25… непогана така стабілізація. ВВП зменшився вдвічі, але курс підскочив втричі, як так? Як на мене тому що держава перенесла свої витрати на емісію.
Можете самі згадати — чому ви не хотіли здавати свої долари весною 2015 року по 8. Згадали ? Ну от і всі інші - також.
ВВП до курсу не має ніякого відношення. Взагалі.
простий приклад. В 2015 році наш ВВП був 90 мільярдів доларів. В 2021 — 199 мільярдів. Як змінився курс ? ніяк.
Курс - це на 80 % психологія , політика і новини.
емісія могла б вплинути на курс в одному випадку :
держава почала шалено друкувати гроші
зарплати і пенсії зросли в 2−3 рази , а товарна маса відставала.
ціни почали різко рости — а з ними і ціна долара.
я такого не пригадую у нас.
«Почему власть не считает оплаченными налогами ограбление населения за счет искусственного обвала гривни, особенно при парашенке?!».
населення державі давало гроші ? і держава їх відібрала собі ? Коли ? як ?
У населення була гривна - вона і залишилась. Інша частина населення раніше давала першій половині за цю гривну - валюту.
в 2013 році - давала по курсу 8 , а в 2015 — по 8 не захотіла , а захотіла давати по 25.
Що при цьому отримала держава ?
Человек 1960 года рождения , который хоть немного поработал при совке в 80-е и приобрел хоть какой-то менталитет — уже 3 года на пенсии.
Я здаюсь =) Чесно намагався Вам донести свою позицію але бачу що не вийде.
Мій батько 1966 року, йому десь так само важко щось пояснити як Вам.
Довгих літ Вам, бажаю застати Україну без «Совка» =)
ну , готуйтеся , і вас років через десять називатимуть совком :)
Рахувати чужі гроші - це «Совок» (як на мене).
Надіятись в першу чергу на державу (не на себе) — Совок.
Вірити у те, що розчерком пера щоб затвердити законопроект можна вирішити «бубу» в голові у 30+ мільйонів населення - Совок.
Через десять років я хочу подорожувати світом, мені байдуже як мене називатимуть.
P. S. Нажаль, Ваше покоління дійсно втрачене, бо воно на стику комунізму та (поганого) капіталізму. Тобто держава вже «всьо», а капітал ще «ні». З такою швидкістю реформ як у нас, навіть моє покоління (35+) скоріше за все також буде втрачене. Але я вже відкладаю на старість, щоб не залежати від подачок держави у вигляді пенсії, бо це виглядає скоріше як якесь знущання.
Надієтесь на державу — саме ви. І жалієтесь що вона мало для вас робить. Я ж — постійно закликаю до відміни льгот , до того , щоб не надіятись на державу.
Ваше покоління — це саме совок. Але совок не справжній , який був , а совок з інтернету. В якому всім давали безплатно квартиру і айфон :)
При Совку не було сенсу рахувати, бо гроші не були реальним мірилом успіху, більше цінувались знайомства та «ксіви». Нажаль, зараз у нас десь 50 на 50. Ми застрягли у перехідному періоді. Гляньте на Польщу, у неї вийшло.
Я хочу щоб держава забула про моє існування, це моя мрія)
У мене немає жодних «льгот», ФОП це не пільга, а модель організації бізнесу. Ви ж пропонуєте мені віддавати державі чесно зароблені на експорті послуг «долари» в замін на що? Це грабіж.
Квартири дійсно давали. Якості вони були дуже поганої, проте «на халяву». У нас народ досі хоче щоб їм дали бодай щось неякісне, головне «даром». Але мало хто розуміє, що насправді це «даром» обходилось дуже дорого. Мільйони людей працювали за ідею і ковбасу по 40 капєєк чи «самоє вкусноє» морозиво за 10.
я взагалі нічого не говорив про долари якісь… і держава їх у вас не бере , навіщо ви вигадуєте це ? Платіть податки , в гривні , та і все.
Якщо в США людина не буде платити податки то держава про неї не забуде.
Але ця новина взагалі не про падатки, щоб там не вигадували в редакції Мінфіна. Єдине для чього можна використати номер телефона в квітанції - це довести що саме ти був тією людиною яка за щось заплатила через термінал та операція якої не була виконана оператором мережі терміналів.
Пример с которым чаще всего сталкивается человек и который это показывает: чел работает на низкооплачиваемой работе, и из рук вон плохо её выполняет. На вопрос: почему? Ответ: мало платят. И вот пока не поймут что не так в этой схеме- будет любая власть плохой. Как ни судья или прокурор, налоговик, таможеник, мент, дснс, врач, чинушка из паспортного стола- так везде надо отбить что вложил в должность) как по-другому то?
«І у нас уже 30 років капіталізм. і вам ніхто не заважає гордитись грошима. просто ви ніяк до цього не звикните…»
я не звинувачую ФОПів у бідності інших (як Ви)
«я взагалі нічого не говорив про долари якісь… і держава їх у вас не бере , навіщо ви вигадуєте це ? Платіть податки , в гривні , та і все.»
Не придирайтесь до слів. Якраз держава у мене бере долари, бо я зобовязаний згідно закону їх продати, тоді зняти зі свого ФОП рахунку гривні, а тоді купити долари та чекати 3 місяці щоб мати можливість їх зняти готівкою.
«Якщо в США людина не буде платити податки то держава про неї не забуде.»
я сплачую всі податки.
«Єдине для чього можна використати номер телефона в квітанції - це довести що саме ти був тією людиною яка за щось заплатила через термінал та операція якої не була виконана оператором мережі терміналів.»
У нас можна купити стартовий пакет за 100 грн, без жодної ідентифікації.
і ви не зобовьязані ії продавати.
ви даєте банку заявку на продаж валюти — банк продає її покупцям. Не державі. Не хочете продавати — використовуйте долари з рахунку. Оплачуйте імпортний товар.
Відкриваючи рахунок ФОП ви знали .що це рахунок підприємства. І можливості знімати з нього готівкову валюту обмежені - лише на відрядження. Ви не розібрались в цьому і тепер звинувачуєте державу в вигаданих гріхах…
«чел работает на низкооплачиваемой работе, и из рук вон плохо её выполняет. На вопрос: почему? Ответ: мало платят.»
саме таку відповідь я начастіше чую. Навіть більше, у мене однокласник викладач у ВНЗ. Звісно бере хабарі і щиро вважає що його «змусила держава, ти ж знаєш яка зарплати у викладача, як на неї прогодувати сім'ю?» І все би нічого, проте його батько заступник ректора і він змалечку знав яка ЗП у викладача, але всеодно вибрав таку професію.
Хіба це спростовує мої слова? Купити стартовий пакет з чужим номером неможливо. Та навіть якби було можливо то дуже сумнівно що хтось зможе скористатись цим для того щоб повернути гроші яки переказала інша людина і які оператор на справді не переказав отримувачу і вони зависли.
Я так и представляю «серого бухгалтера», который в соседнем магазине АТБ пополняет карточки сотрудников пачками по 4990 грн, чтобы не спалиться…
для банка — это пополнение счета Дышкина Степана через терминал. Все.
вот так они это и проводят.
централізовані поповнення — сама звичайна операція. Компанія дає банку гроші , дає перелік рахунків і суми — і банк розкидає гроші по рахунках. Так виплачуються зарплати , розбяться різні виплати (наприклад за паї в сільському господарстві) і т.п. чим це заборонено ?
Від 1000+ баксів, витрачати їх безготівково потім стає вже трохи некомфортно.
Велика сіра зарплатня — та ще морока.
Уверен что депутаты и остальные Слуги народа с Вами не согласны когда получают конверты с баксами.
При наличии хороших денег всегда найдется хороший финансовый консультант.
Взагалі ніяк не можна покарати людину що через термінал поповнює чужий рахунок — тут немає складу злочину чи правопорушення.
вы переоцениваете наших чиновников.
Уже давно работает схема. Новый телефон и куча симок. Меняй хоть каждую неделю. И что они отследят.
Пока не сделают именные симки ничего не получится.
Після введення платником на екрані термінала свого номера буде виконано процедуру перевірки через відправлення повідомлення або телефонний дзвінок з передачею одноразового пароля. Останній потрібно буде ввести у термінал, підтвердивши таким чином згоду на виконання платіжної операції. Додатковий гемор! І «спрощення» від слуг типу народу…
К чему ты пишешь враньё, расскажи про 300−400гр податків в квартал, и сотні тисяч прибутків.
Друга група ФОП — єдиний податок 1340 грн, дохід до 5,5 млн на рік. До 10 найманих працівників. Тобто, легко можна мати до декількох сотень тисяч чистого прибутку на місяць і заплатити з них лише 1340 грн.
Так в чем проблема возьми и сделай будешь иметь 5.5 Млн грн в год станешь быстро миллионером а там и до миллиарда дотянешся, да и цена вопроса проста по твоей логике всего то 1340гр в месяц+ЕСВ.
Так иди и заработай 5.5млн гр в год как тебе позволяет государство, для тебя же это не является проблемой заплатишь как ты пишешь всего-то 1340гр, докажи на своем примере рискни деньгами, а не словами узнаешь как это работает или ты только на бумаге специалист-теоретик.
Зачем вы оба раздаете советы космической глупости в космических масштабах, на кого работаете?
вот без этого разрешения — просто кусок в горло не лез. доллар не зарабатывался… а сейчас-то я уж разгонюсь… Берегись илон маск…
кто тебе какие советы раздает , мил человек ? я тебе советовал ФОПом регистрироватся ? нет. советовал налоги не платить ? нет.
Ну так к чему эти комментарии ? поумничать ?
. Я же — наоборот. Призываю к ликвидации всех этих схемотоксикозов. К простым и понятным ставкам , налогам , условиям. К реальному дерегулированию , а не зелепуке.
За півтора року війни масштаб ЗЕ-корупції, рівень якої в Україні й раніше був космічним, тільки зростає. Цинічні чиновники дозволяють собі витрачати бюджетні кошти наліво й направо, не забуваючи покласти значну частину до власних бездонних кишень.
https://www.unian.ua/economics/finance/benket-na-krovi-chas-pripiniti-rozpil-groshey-pid-chas-viyni-12316545.html
Нет карты — нет перевода, какие проблемы?
Поповнення чужої карти це цілком легальна операція.
Яким боком тут зарплати в конвертах — не зрозуміло зовсім.
Обізвати операторів мереж терміналів фінансистами — теж якось дивно виглядає.
Зачем нести кеш в терминал, если можно его просто выдать на руки?