Правління Нацбанку затвердило Стратегію пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу і повернення до інфляційного таргетування. Про це йдеться у повідомленні НБУ.
НБУ затвердив Стратегію пом’якшення валютних обмежень та повернення до інфляційного таргетування
►Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо про стратегію
Підготовка Стратегії є одним зі структурних маяків у межах програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом, виконання якого було передбачено до кінця червня 2023 року. Отже, затвердження Стратегії, попередньо погодженої з експертами МВФ, означає виконання Україною чергового структурного маяка.
Три напрямки стратегії
Це пом'якшення валютних обмежень, перехід до більшої гнучкості курсу та повернення до принципів інфляційного таргетування. Кожен напрям містить загальний опис послідовності етапів, ключових пріоритетів, принципів та належних передумов реалізації Стратегії.
Впровадження стратегії
Національний банк впроваджуватиме Стратегію послідовно та поступово, спираючись на наявність необхідних передумов. Так, наприклад, сформовані належні передумови дали змогу НБУ пом'якшити низку валютних обмежень у червні. Водночас передумови для наступних кроків ще формуються.
Крім того, під час реалізації відповідної Стратегії Нацбанк враховуватиме результати ретельного аналізу ефективності попередніх кроків та потенційного впливу змін, які планується реалізувати за одним напрямом, на зміни за іншими напрямами, а також на інші аспекти макроекономічної політики (зокрема, на фіскальну позицію та боргову стійкість).
Завдяки такому підходу повернення у перспективі до інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом відбуватиметься у впорядкований, консистентний спосіб, що дасть змогу мінімізувати ризики для цінової і фінансової стабільності та максимізувати потенціал для сталого економічного відновлення.
Відповідно Національний банк зберігатиме жорсткі монетарні умови шляхом підтримання достатньо високого рівня процентних ставок у реальному вимірі. Це забезпечуватиме високу привабливість гривневих активів і у такий спосіб дасть змогу мінімізувати ризики для курсової стійкості.
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 12
Зеленський очолює державу вже більше чотирьох років, а кінця війні й не видно.
Гірше ж точно не буде (с)
І загалом, Зеленський перед виборами надавав стільки обіцянок…, зе-електорат йому абсолютно все це пригадає.
https://tsn.ua/exclusive/skilki-sche-budete-krasti-yak-habarniki-i-korupcioneri-zbagachuyutsya-pid-chas-viyni-2360374.html
Виявляється, в укриттях дуже не вистачає електричних овочерізок за 130 тисяч гривень, а також електричної сковороди, яка коштує 720 тисяч гривень. Саме ці кухонні атрибути були закуплені чиновниками для використання в укритті.
Люди відверто дивуються новині про електричну сковороду та овочерізки. Дехто пропонує закупити до бомбосховищ м’які меблі, масажні крісла, кальяни та більярдні столи.
Слугам типу народу все по барабану.
Увага! Повітряна тривога! Візьміть зе-барабани за 900 тис грн і пройдіть до укриття!
«Гудуть підземні барабани, дрижить земля, мов змерзлий пес, це шостий Zе під час тривоги знімає стрес».