Державний борг США 15 червня становив $32,039 трлн, випливає з даних американського Мінфіну. Держборг США вперше в історії перевищив позначку $32 трлн.
Держборг США вперше перевищив $32 трильйони
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Зростання держборгу
Наприкінці травня президент США Джо Байден і речник Палати представників Кевін Маккарті домовилися про підвищення стелі держборгу. Це сталося після того, як у січні держборг перевищив колишню стелю, встановлену на рівні $31,4 трлн.
Міністр фінансів США Джанет Йеллен перед цим попередила, що у США 5 червня може настати дефолт, якщо Конгрес не підвищить або не призупинить дію стелі держборгу.
Байден раніше пообіцяв скоротити дефіцит федерального бюджету на $1 трлн протягом десятиліття. Однак держборг за нього продовжує зростати і в жовтні минулого року вперше перевищив $31 трлн.
Читайте також: ФРС зберегла ставку без змін на рівні 5−5,25%
Політика Байдена додала до дефіциту майже $5 трлн з початку його президентства, писала тоді The New York Times із посиланням на оцінки Комітету з відповідального федерального бюджету.
Уряд США постійно випускає нові боргові зобов'язання, що фактично означає, що вартість запозичень зростає та падає разом із відсотковими ставками, пише NYT.
У 2022 році ЦБ попередив про зростаюче боргове навантаження США і заявив, що інвестори можуть втратити впевненість у здатності уряду погасити свої борги.
Коментарі - 8
Это или, пока это возможно, постоянное откладывание большой катастрофы; или, будем надеятся, у них есть какой-то ну уж очень сильный туз в рукаве.
Але якщо борги ростуть пропорційно з доходами, тоді ця музика може грати вічно.
Також держборг у випадку з США — це дорога з двостороннім рухом. США також надає позики, купує чужі облігації. При міжнародному взаємозаліку ще треба дивитись хто кому винен
Другое дело, что в условиях повышения базовых ставок следует быть чуть более аккуратными с новыми займами. Но это уже другая история.