Європейський центральний банк (ЄЦБ) підвищив усі три ключові відсоткові ставки на 25 базисних пунктів (б.п.) за підсумками засідання у четвер. Як йдеться в повідомленні ЄЦБ, базову процентну ставку за кредитами збільшено до 4%, ставку за депозитами — до 3,5%, ставку за маржинальними кредитами — до 4,25%.
ЄЦБ підвищив усі три ключові відсоткові ставки на 25 базисних пунктів
► Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Рішення співпало з прогнозами аналітиків та учасників ринку. Інфляція в єврозоні сповільнюється, але ЄЦБ, як і раніше, очікує, що вона залишатиметься «надто високою надто довго», йдеться в повідомленні регулятора, опублікованому за підсумками засідання.
Читайте також: ЄЦБ всьоме поспіль підвищив ключову ставку
Індикатори базової інфляції залишаються високими, хоча вже видно сигнали ослаблення деяких із них, зазначають у ЄЦБ.
Експерти Центробанку підвищили прогнози для темпів зростання споживчих цін без урахування продуктів харчування та енергоносіїв на поточний та наступний роки відповідно до 5,1% з 4,6% та до 3% з 2,5%, зазначивши, що сильний ринок праці може уповільнити ослаблення інфляції.
Читайте: ФРС та ЄЦБ ухвалюють рішення щодо ставки: чи варто чекати обвалу євро
Раніше ухвалені європейським ЦП рішення поступово починають впливати на економіку: вартість запозичення суттєво збільшилася, а темпи зростання кредитування сповільнюються, йдеться у повідомленні регулятора. «Посилення фінансових умов є ключовою причиною очікуваного уповільнення інфляції, оскільки цей фактор дедалі більше стримує попит в економіці», — зазначають у ЄЦБ.
«Майбутні рішення ради керуючих забезпечать доведення ставок до рівнів, які дозволять обмежити економічну активність достатньою мірою для своєчасного повернення інфляції до середньострокового цільового показника ЄЦБ у 2% та її збереження на цьому рівні», — йдеться у пресрелізі.
Нагадаємо
Інфляція у країнах єврозони у травні прискорилася до рекордних за всю історію спостережень 8,1%. Європейський центральний банк (ЄЦБ) готується підняти вартість запозичень уперше з 2011 року.
Коментарі - 1