Рішення про збільшення тарифів на електроенергію доведеться ухвалити, інакше енергосистема не зможе підготуватися до наступної зими. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» сказав заступник міністра енергетики Фарід Сафаров, передає Укрінформ.
Міненерго: Тарифи на електрику доведеться збільшити
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Зростання тарифів
«Будь-які зміни тарифів в піки зростання — це важкі та вимушені рішення. Наразі уряд і НКРЕКП опрацьовують питання, щоб зрозуміти, наскільки потрібно збільшувати тариф. Але все одно доведеться таке рішення ухвалити, оскільки інакше енергетика не зможе не те що відновитися, а й підготуватися до наступної зими, яка може бути набагато складнішою, ніж попередня», — сказав Сафаров.
Він додав, що міжнародні партнери надають підтримку і сфері відновлення української енергетики. Це і обладнання, і кошти. Так, на цей час Україна вже отримала 150 млн євро від ЄС для фонду підтримки енергетики, 200 млн гранту від Світового банку. Але, за словами Сафарова, цих ресурсів недостатньо.
Читайте: Тарифи на електроенергію для населення можуть зрости майже вдвічі, а для бізнесу — на третину
Сафаров зазначив, що для вразливих категорій населення буде надаватися допомога, щоб вони могли сплачувати за електроенергію. Джерелами фінансування цієї допомоги можуть бути надходження від експорту електроенергії, фінансова допомога партнерів, про що зараз ведуться перемовини.
Поки кінцевого рішення про те, яким має бути тариф на електроенергію, немає, наголосив Сафаров.
Нагадаємо
Як повідомив керівник однієї з енергетичних компаній, на нараді в Офісі президента у квітні обговорювали підвищення тарифу на електроенергію:
- для населення з 1,44−1,68 грн/кВт-год до 2,88 грн/кВт-год,
- для бізнесу — з 3,3 грн/кВт до 4,5 грн/кВт.
Він наголосив, що підвищення тарифу для населення дасть додатково 39 млрд грн тарифної виручки — це дозволить збалансувати «Енергоатом» та теплову генерацію, які торік мали великі збитки.
Наразі в Україні діє тариф 1,44 грн/кВт-год при споживанні до 250 кВт-год за місяць, а понад цей обсяг — 1,68 грн/кВт-год.
Дія чинних тарифів закінчується 1 травня.
Конференція «Invest Talk Summit» Дізнайтеся, як заробити на інвестиціях у 2023−2024 роках! Подробиці на сайті.
Промокод на знижку 10%: minfin10.
🕵️ Ми створили невеличке опитування, щоб дізнатись більше про наших читачів.
💛💙Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 37
Приватиза́ція — політика чи процес продажу або передачі державної чи суспільної власності (особливо націоналізованої промисловості) у руки приватних інвесторів.
Націоналіза́ція — процес переходу приватної власності до державної.
в реальности у нас ахметову принадлежит около 20 % производства электроенергии и 5 распределительных сетей (обленерго) из примерно 25.
по логике дуралеев — мы круче Франции…
А помню я времена, когда все было государственным. Все программисты сидели в НИИ *** и пыхтели на государство. Но был ПОРЯДОК!
Ну так надо попросить, точнее потребовать, чтобы платили больше. А возвращать будет РФ репарациями после того, как Украина победит.
С оружием такая история прокатывает, почему не прокатит с энергетикой?
¯\_(ツ)_/¯
це дуже погано для споживачів, побутових та слабкого (некорумпованого) бізнесу.
згідно торгів як що в 21 році, оптова середня ціна покупки обленергами грн/МВт.год була 0,8грн то в 2024 це вже 2,95грн
https://www.oree.com.ua/index.php/pricectr