Рада з фінансової стабільності (РФС) обговорила ризики для окремих українських банків через присутність їх материнських установ у РФ. Про це йдеться в спільній заяві НБУ та Мінфіну.
Україна ухвалила рішення щодо Райффайзен, OTP, Креді Агріколь, Правекс, та ІНГ Банк
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
«Ураховуючи вагому роль банків з іноземним капіталом у забезпеченні фінансової стабільності й підтримці економіки України, а також їхній вкрай обмежений вплив на рішення материнських установ, члени РФС погодилися продовжити пошук шляхів підтримки цих установ в Україні», — йдеться в повідомленні.
Також РФС створила робочу групу з питань розвитку внутрішнього боргового ринку за участю представників НБУ і Мінфіну. Робоча група створена на виконання Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ.
Відповідно до меморандуму, Україна взяла на себе зобов’язання уникати емісійного фінансування державного бюджету та розвивати внутрішній борговий ринок шляхом розширення та диверсифікації кола інвесторів у державні цінні папери, в тому числі за рахунок повернення нерезидентів на внутрішній ринок облігацій.
Читайте також: НБУ прокоментував заяву Raiffeisen Bank щодо його діяльності у РФ
Учасники засідання РФС
Голова НБУ Андрій Пишний, міністр фінансів Сергій Марченко, директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут, перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, заступник голови НБУ Дмитро Олійник, заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма, інші керівники установ — члени РФС.
Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року указом президента України і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.
Коментарі - 18
А почему вы не возмущаетесь , что 90%фирм, компаний , предприятий из США и ЕС продолжают работать в России и , как вы выражаетесь , «финансируют войну против Украины» ? Чем они отличаются?
«Не помогают фронту «
А обязаны ? Или может обязаны вам отчитаться об этом ? А вообще — лучшая помощь фронту , это официально работать и платить налоги, а не «ныкаться» по черно — серым схемам , налоги не платить, но бить себя гордо в грудь и орать «как я задонатила 100 гривен фронту»
Вы очень похожи на такую категорию- они больше всех орут о «помощи фронту» и больше всех скрывают от государства свои налоги
От саме задяки публічним висловлюванням, ми ще живі і на плаву.
Добре, що є такі як Бутусов.
А ви із тих, хто в п*рашці мешкають, типу мовчіть і нех *** тут
Як повідомляє російський РБК з посиланням на в прес-службу банку країни-агресора, вже випущені зарплатні карти продовжать обслуговуватися до закінчення їхнього терміну дії.
Повідомляється, що рішення було ухвалено на основі «аналізу переваг клієнтів і ринкової кон’юнктури».
«Раніше підключені до ПП „Зарплатний“ будуть обслуговуватися як зазвичай до закінчення терміну дії карток», — відзначили в банку.
Нагадаємо, у березні 2022 року Raiffeisen Bank International заявив про готовність піти з росії, однак продовжив роботу на території агресора.
У січні 2023 року Raiffeisen Bank визнав, що надає пільги російським окупантам. Австрійський банк запевняв, що російські закони нібито заважають йому піти з рф і примушують допомагати військовим.
У російський бюджет у 2022 році банк заплатив у 4,8 рази більше, ніж за весь довоєнний рік. російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету рф 559 млн євро.
У лютому 2023 року США почали перевірку Raiffeisen Bank через роботу в рф. Американське санкційне відомство зацікавилося підозрілими транзакціями банку, який залишається в рф.
23 березня 2023 року НАЗК внесло Raiffeisen Bank International до список міжнародних спонсорів війни.
российский банк Альфа (Сенс-банк).
Ведь российский банк однозначно не может быть
спонсором войны россии против Украины…
Банк нахапал за счет Рашни последниее время. Так или иначе банку будет *** в ближайшем будущем.