Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгострокові суверенні кредитні рейтинги України в іноземній валюті з «CCC+» до «CCC» з негативними прогнозами. Про це повідомляє пресслужба S&P.
S&P знизило кредитний рейтинг України в іноземній валюті
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Рейтинг CCC означає, що емітент зазнає труднощів із виплатами за борговими зобов'язаннями та його можливості залежать від сприятливих економічних умов.
«Рейтингова дія відбулася слідом за офіційною заявою України про те, що вона реструктуризує свій зовнішній борг в іноземній валюті, щоб відновити стійкість державного боргу, у рамках нещодавно погодженої чотирирічної угоди про розширену кредитну лінію на суму $15,6 млрд із МВФ», — пояснило агентство.
Негативний прогноз за довгостроковим рейтингом в іноземній валюті відображає ризики для обслуговування комерційного боргу України з огляду на план уряду щодо його реструктуризації.
Читайте також: S&P підвищило рейтинг Укрзалізниці до максимально можливого в умовах війни
Водночас агентство підтвердило рейтинги України в національній валюті на рівні «CCC+/C» і «uaBB» за національною шкалою, оскільки державний борг у гривні не входить до плану реструктуризації. Прогноз за рейтингом у національній валюті стабільний.
В S&P зазначили, що агентство може ще знизити рейтинги протягом наступних 12 місяців, якщо вважатиме майже напевно, що комерційні боргові зобов'язання буде включено до реструктуризації державного боргу.
Читайте також: Держборг перевищив $116 млрд: про що має говорити Україна з кредиторами
Крім того, агентство може підвищити рейтинг, якщо комерційний борг буде виключено із запропонованої реструктуризації, наприклад, завдяки значному покращенню економічних результатів та позитивній оцінці стійкості боргу МВФ.
Коментарі - 10
https://focus.ua/amp/auto/559397-kultovyy-toyota-land-cruiser-poluchil-idealnuyu-versiyu-dlya-ukrainskih-usloviy-foto
При нарощуванні зовнішнього боргу завалюють внутрішній ринок валютою.
Ну для населення це зараз звісно добре, але з точки зору держави це якийсь абсурд.
Так я розумію, що якщо фін.допомоги спрямовувати на погашення боргів, допомогу уріжуть,
але ревальвація в воюючій країні з падаючим ВВП це теж нонсенс.
З точки зору держави, правильним було б «допомоги» тратити на критично важливий імпорт і потроху опускати гривню і відповідності до реального стану речей. Всі «допомоги» дають для допомоги, а не для того щоб її розтаскали під матраси за посередництва НБУ.
Ціни ростуть, внутрішні і зовнішні зобов'язання держави ростуть, росте гривня і валютні матраси українців. Утопія якась.
Ну якщо локально, то це десь так:
В людини згоріла хата, йому сусіди допомогли, дали 100 тисяч, він на 20 купив плівки й вкрив згарище, а 80 віддав дітям. Все наче й гарно, але прийде зима і що далі? «Діти» це мільйони українців, так вони з тими грошима, але ніхто їх повертати «батьку» державі не буде. В результаті нема ні хати ні допомоги.