Українці почали звикати до стабільного електропостачання. Але з зими в країні залишились сотні тисяч генераторів. Чи можуть вони ще знадобитися і що з ними робити зараз, в колонці для The Page розповів співзасновник Fibermix та Savex Minerals Віктор Андрухів. «Мінфін» публікує ключові тези.
Що робити з купленими взимку генераторами: 4 варіанти на них заробити
Що робити з генераторами далі
За даними Митної служби, у 2022 році до України завезли понад 500 тис. генераторів, із них більша частина — від листопада. Це рекордна кількість енергоустаткування, яка сама за себе каже: «ми готові до будь-яких реалій воєнного сьогодення».
Взимку світло відключали часто, тому автономне енергоустаткування неабияк рятувало підприємців. Але нині, за повідомленням Міненерго, Україна збільшила обсяг власного виробництва електроенергії, її дефіцит суттєво знизився. Тож, за оптимістичними прогнозами, відключення світла мінімізуються, а з часом — повністю припиняться.
Саме тому українські підприємці зіткнулися з іншим питанням — що робити з генераторами, які придбали про запас.
Варіант перший — здавати в оренду
Багатьом підприємцям набагато вигідніше заплатити за оренду генератора, аніж придбати його за $20−30 тис. Деякі підприємці вже зараз здають в оренду малопотужні генератори на декілька діб і більше. Це допомагає поступово компенсувати витрати на устаткування. Таким чином, вже зараз заморожені кошти перетворюються на бізнес.
Варіант другий — тримати генератор «у коморі»
Потрібно лише дотримуватися умов зберігання. Наприклад, тримати в окремому приміщенні з гарною вентиляцією та відповідною вологістю. Крім того, необхідно періодично вмикати генератор, згідно з його технічним паспортом.
Варіант третій — перепродати за кордон через постачальника, у якого генератор був придбаний
Це більше підходить для генераторів із великою потужністю. У таких продавців є свої клієнтські бази й вони можуть зберегти гарантійні умови. Звичайно, ви втрачаєте близько 25% від вартості енергоносія, але отримаєте «живі» кошти.
Варіант четвертий — віддати генератор ЗСУ
Я вважаю такий варіант інвестицією у наші збройні сили, які кожну хвилину оберігають наш спокій. Де-де, а там устаткування необхідне завжди у максимальній кількості.
Війна не закінчилася
Без сумніву, скорочення відключень світла — це важливі та гарні новини. Проте, навіть за відсутності нових ракетних атак українська енергосистема все ще перебуває в дефіциті, який необхідно компенсувати.
Читайте також: Автогаз подешевшав на 20%: як рф заправляє наші авто
Існує багато варіантів щодо того, як розпорядитися закупленими генераторами. Але, аби убезпечити себе, гадаю, варто почекати з продажем устаткування. Безперебійно працюючий бізнес тримає економічний фронт. Країні потрібні ресурси та сили, а генератори допоможуть працювати, платити податки й донатити на ЗСУ.
Коментарі - 19
В 2014 году пришлось немало пожить в условиях отключения света (хоть я тогда и работал контролёром энергонадзора). Был генератор, но пришлось продать в связи с грядущим отъездом из Донецкой области…
ба більше! вже йдуться промовини про відновлення експорту до ЄС.
сходіть на офсайт Укренерго й нарешті прочитайте актуальну інформацію, ось повідомлення від сьогодні - 08.03.2023
ДЕФІЦИТ потужності в енергосистемі відсутній вже 25 день поспіль і наразі не прогнозується. Знижене споживання, відновлення роботи деяких генеруючих потужностей, забезпеченість ресурсом гідрогенерації та сезонне стрімке зростання ВДЕ дозволило сформувати в енергосистемі певний резерв потужності, що підвищує рівень надійності електропостачання та операційної безпеки енергосистеми.
а там пишуть «По данным „Укрэнерго“, сейчас в энергосистеме нет дефицита, а рост потребления не прогнозируется.»
Заголовок гласит «Что делать с купленными зимой генераторами: 4 варианта на них заработать». Ключевое слово «заработать».
Варианты:
1. сдавать в аренду — Вариант не плохой,
2. держать генератор «в кладовой» — тоже неплохой вариант, хоть прямой прибыли здесь и нет, но зато техника остаётся при тебе как актив и в случае чего ты можешь, что пожелаешь.
3. перепродать за границу через поставщика, у которого генератор был приобретен — хороший вариант когда техника уже не нужна, по сути является возвратом товара, но с потерей некоторого процента стоимости.
4. отдать генератор ВСУ — я давно так не смеялся. Статья предлагает нам 4 способа заработать на генераторах, но извините как я должен заработать на том, что бесплатно отдам свой генератор ВСУ? Ответ прост — никак. Автор статьи заявляет: «Я считаю такой вариант инвестицией в наши вооруженные силы, которые каждую минуту оберегают наш покой. Где-где, а там оборудование необходимо всегда в максимальном количестве.». Раз уж это инвестиция, то она должна предполагать прибыль, то есть дивиденды, но что-то я в этой схеме прибыли не вижу. Кто-то может мне возразить сказав «прибыль в том, что генератор будет помогать защищать страну» и будет прав, но он будет прав только в том случае если этот генератор действительно попадет по месту назначения и он не исчезнет по пути (все же помнят как в запорожской области гуманитарку сотнями вагонов разворовывали? Где гарантии что генератор не постигнет та же участь?)