Уряд України ухвалив постанову про індексацію пенсійних і страхових виплат. Перерахунки проводяться Пенсійним фондом без додаткових звернень пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ. Про це йдеться у повідомленні пресслужби ПФУ.
У кого та на скільки зростуть пенсії з 1 березня
►Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Згідно з постановою, розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії з 1 березня не може бути меншим за 100 грн та більшим за 1500 грн.
Індексація пенсій
Пенсії, призначені відповідно до законів перераховуються із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,197.
До пенсій, призначених до 31 грудня 2022 року, розмір яких не підвищився з 1 березня 2023 року, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 100 грн.
Індексація пенсій військових
Розміри пенсій, призначених відповідно закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім осіб з-поміж військовослужбовців строкової служби), підвищуються на коефіцієнт збільшення 1,197. Підвищенню підлягає розмір пенсії без урахування надбавок.
Пенсії по інвалідності військовослужбовцям та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи
З 1 березня підвищенню на коефіцієнт 1,197 підлягають:
- мінімальні розміри пенсій по інвалідності особам з інвалідністю внаслідок війни з-поміж військовослужбовців строкової служби;
- мінімальні розміри пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Підвищення мінімальних пенсійних виплат
З 1 березня встановлюються доплати до мінімальних розмірів виплат пенсіонерам:
- які досягли віку 65 років, не працюють та мають повний страховий стаж 30/35 років, — до 3120 грн.
- яким виповнилося 80 років та які мають страховий стаж 20/25 років, — до 3120 грн.
- віком від 70 до 80 років, які мають страховий стаж 30/35 років, — до 3120 грн.
- віком до 70 років (працюючим), які мають страховий стаж 30/35 років та особам з інвалідністю І групи, — до 3000 грн.
- іншим категоріям пенсіонерів, які не працюють (незалежно від віку та закону, відповідно до якого призначено пенсію), — до 2520 грн.
Індексація страхових виплат
Щомісячні страхові виплати потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого, відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» перераховуються із застосуванням коефіцієнта збільшення у розмірі 1,197.
Перерахування проводиться у межах максимального розміру щомісячної страхової виплати, що становить чотири мінімальні заробітні плати — (6700 грн х 4 = 26800 грн).
Розмір збільшення в результаті перерахування щомісячних страхових виплат не може перевищувати 1 500 грн.
Крім того, працюючим пенсіонерам, які на 1 березня 2023 року набули право на проведення перерахунку пенсій, з урахуванням не менш як 24-х місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії або якщо після призначення (попереднього перерахунку) пройшло не менше 2-х років, перерахунки пенсій проводяться з 1 квітня 2023 року.
Також з 1 липня підвищенню на коефіцієнт 1,197 підлягають розміри пенсій, призначених відповідно до законів «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність».
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що у березні відбудеться індексація пенсій, виплати для понад 10 мільйонів пенсіонерів зростуть на 20%.
Коментарі - 16
На папері цифри одні, а в реальності — рівень життя тих, хто на мінімалці, там жахливий, навіть по нашим міркам.
не зря поговорка про *** ходит, такие *** среди нас и живут
Если Вам или кому либо было так хорошо в рф или дыныры, почему Вы туда не выехали.
Ведь абсолютно всегда можно было абсолютно свободно продать квартиру скажем в Харькове и купить такую же в Белгороде, или 5 таких же в Донецке (ну после 2014). Язык Вы знаете, в чем проблема? Это ж не в Германию, где за харьковскую квартиру купишь шалаш в селе, языка не знаешь, гражданство не дают.
Вот возьмите Израиль, он же не «освобождал рф от нацистов», а просто разрешил всем желающим евреям переехать с рф, все кто хотел-переехали, хотя это В РАЗЫ сложней чем с Харькова в Белгород.
Возможно это звучит непатриотично, но если б у меня была возможность продать квартиру здесь и купить такую же в США, я отлично знал их язык-я бы ещё лет 20 как переехал туда на ПМЖ. У Вас же такая возможность всегда была и есть, но вместо того чтобы ею воспользоваться Вы постоянно кому то рассказываете как там хорошо.
Была б моя воля я сам бы их депортировал за «поребрик». Но ситуация такая какая она есть, к сожалению
Извините ни коем образом Вас не хотел как-то обидеть.
Просто ситуация абсолютно идиотическая, я здесь родился и вырос, тут никогда не было ГДР или СССР, любой желающий мог свободно выехать на ПМЖ, в случае с рф это было вообще без проблем, это практически то же самое что с Горловки переехать в Краматорск. Более того, можно было в любой момент, сесть на маршрутку и за час вернуться назад. Это же так просто.
Аналогично со стороны рф, не нужно «освобождать пенсионеров родом с СССР», дайте им по квартире и 1000$ пенсии, они сами к Вам передут, думаю даже Украина будет только рада. Это же в тысячи раз дешевле чем «освобождать» руины с мертвыми пенсионерами.
на 13,5 % а как же на 19.7?
уже есть на портале пенсійний фонд