Наші читачі повідомляють, що Ощадбанк перестав випускати електронні пенсійні посвідчення (ЕПП). Найбільші проблеми у зв'язку з цим виникають у переселенців. «Мінфін» спитав у банка, щому це відбулося і як бути в цій ситуації людям із статусом внутрішньо переміщеної особи.
Ощад зупинив випуск електронних пенсійних посвідчень: що робити ВПО
Проблеми з отриманням ЕПП
Про проблеми з отриманням електронних пенсійних посвідчень повідомили відразу декілька читачів. Так, користувачка під ніком NadiiaKharkiv розповіла, що її заява на виготовлення електронного посвідчення в статусі обробки вже понад встановлений законом термін у 30 робочих днів, і жодних перспектив.
«Наскільки я дізналась,
Загалом українські пенсіонери мають два варіанти на вибір — користуватися паперовим пенсійним посвідченням чи отримати його в електронній формі, що містить банківську платіжну програму. Але переселенцям, які стояли на обліку до 24 лютого 2022 року, при оформленні пенсії Пенсійний фонд видає виключно ЕПП, адже оформити традиційне паперове пенсійне посвідчення неможливо.
«Портал фізично не дає зробити заяву на паперове посвідчення, якщо був статус ВПО станом на 24.02.2022», — додає NadiiaKharkiv.
Найбільша проблема у тому, що пенсійне посвідчення обов’язково мати для виїзду за межі України. Без нього жоден інвалід чи пенсіонер ВПО не має права перетнути кордон.
Люди губляться у роздумах, куди їм звертатися і як знайти вихід із даної ситуації.
Чи чекати відновлення випуску ЕПП
У пресслужбі Ощадбанку наголошують, що ЕПП — складний мультифункціональний продукт, у випуску якого задіяно багато учасників. Крім повноцінного банківського рахунку з випуском платіжної картки і можливістю користування всіма банківськими сервісами, він містить пенсійне посвідчення, КЕП клієнта, доступ до електронного кабінету Пенсійного фонду України.
«У зв’язку з військовою агресією росії проти України та запровадженням на всій території України воєнного стану, з технічних і незалежних від Ощадбанку причин випуск ЕПП призупинено. На жаль, відновити випуск ЕПП наразі неможливо», — прокоментували «Мінфіну» у фінустанові.
Читайте також: В Мінсоцполітики пояснили, які послуги доступні для внутрішніх переселенців в «Дії»
Що радить банк пенсіонерам
На період зупинки випуску ЕПП Ощадом банк пропонує клієнтам отримати окрему повнофункціональну банківську картку.
«Для отримання пенсійного посвідчення в паперовому вигляді необхідно звертатись до територіального органу Пенсійного фонду України з відповідною заявою», — наголошують у пресслужбі банку.
Щодо діючих ЕПП, то в Ощаді кажуть, що вони є чинними до закінчення їх терміну дії. Опісля клієнтам буде випущено звичайні банківські платіжні картки.
Про відновлення проєкту з випуску ЕПП буде повідомлено додатково.
Коментарі - 15
Их просото нужно было закупить в нужном количестве.
Ми батькові отримували документи, то був цілий скажений квест з брехнею з боку ПФ на кожному кроці. Врешті решт готове посвідчення лежало в районному відділенні, тому що тупі нікому не потрібні на іншій роботі «наташки» просто не хотіли його знайти, коли ми телефонували та запитували. А як батько особисто приїхав, годину шукали та нарешті віддали.
І ще вони дуже наполегливо посилаються на постанову 26−1, яку більшість співробітників не читала, але свято впевнені, що паперове посвідчення теж робиться 30 днів. Хоч в законі два тиждні вказано.
Проте дані Державної податкової служби України станом на січень 2023 року такі: «З початку кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб задекларовано 6 млрд. гривень (150 млн. доларів). Сума задекларованого до сплати збору склала 372 млн. гривень».
Так виглядає класична схема «очікування-реальність». Податкова амністія, яка, за задумом її ідеологів, повинна була вивести з тіні значні кошти, не спрацювала повною мірою.
Тож задекларовані в Україні 6 млрд. грн за майже півтора року дії податкової амністії можна вважати провалом.
https://www.unian.ua/economics/finance/podatkova-amnistiya-chi-buv-shans-na-pozitivni-rezultati-12148665.html