Україна піднялася на кілька позицій у рейтингу «Індекс сприйняття корупції» від організації Transparency International, проте продовжує залишатися серед сотні найбільш корумпованих країн. Про це пише DW.
Поряд з Монголією та Замбією: Україна піднялася у рейтингу «Індекс сприйняття корупції»
►Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Україна, посівши 116 місце зі 180 країн, дещо покращила показники у рейтингу «Індекс сприйняття корупції» за 2022 рік, який щороку оприлюднює міжнародна правозахисна організація Transparency International (TI).
При цьому показники України покращилися як у порівнянні з рейтингом за попередній рік (плюс 1 бал), так і за останні 10 років (плюс 8 балів).
Порівняно з минулим роком Україна піднялася у рейтингу на шість позицій. Рік тому Київ посідав 122 рядок. Місце у рейтингу Україна нині ділить з такими країнами як Монголія, Алжир, Ангола та Замбія.
На першому місці —Данія, на останньому — Сомалі
Лідирують у списку країни з усталеними демократичними структурами та сильною правовою державою. 90 балів та перше місце (як найменш корумпована країна) здобула Данія, друге ділять Фінляндія та Нова Зеландія, на четвертому — Норвегія, на п'ятому — Сінгапур. Німеччина посідає 9-е місце. Опитані експерти дали їй 79 балів. Україна отримала від експертів 33 бали.
Замикають Індекс сприйняття корупції країни, охоплені збройними конфліктами та в яких спостерігається ерозія державних структур — Лівія, Ємен, Сирія, Південний Судан та Сомалі.
До країн, які за останні 10 років втратили найбільше балів (по мінус 13), належать Туреччина та Угорщина.
Transparency International розглядає цю обставину в контексті заходів влади цих країн щодо обмеження незалежності судової системи, ЗМІ та структур громадянського суспільства, що, на думку правозахисників, ускладнює боротьбу з корупцією та зловживаннями службовим становищем.
З країн, які свого часу були частиною Радянського Союзу, найкращою є ситуація в Естонії, яка посіла в Індексі 14-е місце, отримавши 74 бали. У першій чверті списку, окрім неї, Литва та Латвія, а також Грузія (56 балів та 41-е місце).
Коментарі - 15
Нищеброди дорвалися до влади. По приколу і гірше ж точно не буде. ©
Рашистська федерація, до речі, на 137 місці
Актуален в том случае, если респонденты хорошо владеют ситуацией.