Українці починаючи з 30 січня можуть обміняти у відділеннях Укрпошти 5 ламп розжарювання на стільки ж енергоощадних LED-ламп. Про це оголосила міністр економіки Юлія Свириденко.
В Україні стартувала програма обміну старих ламп на LED. Як обміняти
►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Ми дуже раді, що Євросоюз першим підтримав нашу ініціативу, надав нам таку можливість, і сьогодні ми розпочинаємо програму обміну старих лампочок розжарювання на LED-лампочки. Кожен українець, який досяг віку 18 років, має можливість прийти до Укрпошти або залишити заяву в „Дії“ і зробити обмін старих лампочок розжарювання на нові лампочки абсолютно безкоштовно, тим самим зробивши свій внесок у те, щоб допомогти енергетикам збалансовувати дефіцит в енергетичній системі, спричинений масованими ударами росіян», — сказала Свириденко.
Вона висловила сподівання, що програма дасть поштовх до того, що українці і надалі в побуті використовуватимуть енергоощадні технології. Проєкт триватиме кілька місяців, його метою є надання українцям 50 млн ламп безкоштовно. Наразі 30 млн лампочок надав Євросоюз, ще 5 млн — уряд Франції.
Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський поінформував, що тисячі відділень, де обмінюють лампи, сьогодні розпочали роботу в обласних центрах, а також Краматорську, Кривому Розі та Покровську.
«Далі в середині місяця будуть великі міста, а до кінця місяця плануємо, щоб у селах теж мали можливість замінити свої лампочки і допомогти країні боротися на енергетичному фронті», — сказав Смілянський.
Як зазначив віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, в «Дії» послуга вже доступна, і користувачі можуть оновлювати додаток для подання заявки, яка діятиме 5 днів.
Нагадаємо
- Уряд 10 січня затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні за підтримки ЄС.
- Відповідно до постанови, українці зможуть обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED). Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС.
Коментарі - 41
Одна світлодіодна лампочка економить 50 Вт. Відповідно, 30 млн лампочок економлять 1.5 ГВт потужностей. Що в теперішніх умовах, коли вся країна споживає близько 10 ГВт — дуже суттєво.
Но путь правильный. Не важно как, нужно всем поставить светодиодные лампы и энергоэффективную бытовую технику.
Навіть не пам’ятаю де останній раз бачив лампу розжарювання.
Тому думаю ті лампочки просото ляжуть на поштах на полицях з туалетним папером та іншим непотрібом що вони торгують. А «фішка» обміну в тому, щоб їх на місцях не розікрали, а таки продали і гроші по максимуму пішли кому треба в центральний офіс, ЕС же умови не ставив «повернути разжарювання», тому перед ЕС відзвітують-роздали за тиждень давайте ще.
Идёте в АТБ и покупаете на всю семью лампочек с вольфрамовой нитью по 15грн за штуку.
И меняете на светодиодные.
Пока еще в АТБ лампочки есть ;)
GO!
Закрывать нужно завод по производству галогенок (производитель указан на упаковке), а не раздавать показушно лампочки…
И холодильники поменять на А++.
Ну может кто-то и сделает ее, но очень мало.
1.attralux е27, 13вт, 1521 люм, 2700кельв (A+)
2. Philips master value e27, 3,4 ват, 470 люм, 2700 кельв.(D)
Проблема в том что пока непонятно какие будут менять и на какие.
Вот если с цоколем E27 вкручивать некуда, а те что скажем GU5.3, то они накаливания только галогенки, т. е. это даже дороже чем лед.
В Дие написано, что меняют любые на выбранные.
Завтра зайду в ближайший все-по-три.
Поспешите, там не дураки, с началом «акции» думаю маржа между лед и накаливания станет гривен 5, а не 30 как сейчас. :)
Эпицентр, за деньги, предоставит свои площади. И возьмет процент от реализованного, если такая реализация будет, в чем я лично сильно сомневаюсь.
Ну и документы, тоже деньги стоят.
Проведите расчеты и вперед.))
Какие документы? ЕС дал лампочки чтоб их раздали, он взамен старые не требовал. Укрпочта отчиталась что раздала и всё, выдумка со старыми сугубо отечественная, никому старые не нужны, это просто чтоб не так массово крали на нижнем уровне, соответственно больше осталось верхушке.
Товар не появляется из неоткуда.
Или у компании есть свое производство или таможенные документы о ввозе этого товара. Иначе только на стихийном рынке.
Эпицентр оценил рынок в 100 тыс. шт. и заключил договора на эти 100 тыс. шт. И тут приходит кто-то и предлагает купить 1 млн. шт. И куда Эпицентр денет этот 1 млн. На склад, в надежде распродать в течении 10 лет?
На 5 Вы не тяните, в 5 дети уже хорошо читают.
«купить в ФОП „Смелянского теща“»
А вот те кто в седьмом уже могут посчитать, что 1 млн лампочек (даже в упаковках), влезет в 2 фуры.
Бо у нас сейчас в магазинах процентов 20% ассортимента гуманитарка, а весной так все 70% были. Не слышал чтобы кого-то посадили за то что он купил пачку польской мивины.
Давайте конкретно, название сети, товарная позиция и аргументы, что ворованный товар куплен этой сетью.
И не нужно рассказывать что это импорт, до войны почему то они не импортировали, да и сейчас «импорт» поубавился как и гуманитарка. Совпадение.
Если у Вас есть информация где можно БЕСПЛАТНО забрать один из десятков тысяч генераторв переданных Украине в качестве гуманитарки-буду очень признателен. :)
Не подарить, не продать, заменить.
Если через определенное время потребление электроэнергии не сократится +/-, будет расследование. И следующей помощи может и не оказаться.