Національний банк знову збереже облікову ставку на рівні 25% на засіданні 8 грудня, прогнозує більшість банкірів, опитаних «Інтерфакс-Україна».
Банкіри очікують збереження Нацбанком облікової ставки на рівні 25%
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що кажуть банкіри
«Упевнений, що Нацбанк 8 грудня ухвалить рішення зберегти облікову ставку на поточному рівні 25%, оскільки немає підстав ні для її підвищення, ні для зниження. За підсумками жовтня інфляція дещо прискорилася, але залишається в межах прогнозної траєкторії НБУ. В будь-якому разі прямого впливу на інфляційні процеси рівень облікової ставки зараз не має», — сказав голова правління Юнекс Банку Іван Світек.
За його словами, здебільшого зростання споживчих цін провокується через логістичні обмеження і руйнування виробничих об'єктів. Отже, подальше збільшення облікової ставки не зможе істотно вплинути на інфляцію.
«З іншого боку, і до зниження ставки в поточних умовах НБУ навряд чи вдасться. Ефект монетарної трансмісії, на який розраховував регулятор, підвищуючи ставку до поточного рівня, ще не вичерпаний», — додав він.
Читайте:Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 25%
Світек зазначив, що підвищення ставок за вкладами фізичних осіб триває і дещо прискорилося в грудні через перегляд дохідності вкладів великими гравцями, проте зараз для досягнення поставленої регулятором мети немає сенсу знижувати облікову ставку цього місяця.
Збереження облікової ставки на рівні 25% прогнозує також аналітик стратегічного розвитку банку «Південний» Костянтин Хведчук.
«Доки інфляція продовжує наближатися до 30% р/р, а інфляційні очікування утримуються на високому рівні, для НБУ необхідно забезпечити зіставну вартість гривневих ресурсів в економіці. Тому прийматимуться рішення для прискорення перенесення попередньої зміни облікової ставки на ринкові ставки, наприклад, підвищення нормативів обов'язкових резервів або випуск термінових депозитних сертифікатів», — зазначив він.
Його думку поділяє начальник аналітичного відділу Sense Bank Олексій Блінов, який також очікує збереження облікової ставки на поточному рівні.
Той самий прогноз висловив і директор департаменту ризик-менеджменту Акордбанку Микола Войтків.
«Ми не очікуємо зміни облікової ставки, оскільки не сталося істотних змін у макросередовищі за останній місяць. Є стабілізація за курсом, при цьому інфляційні очікування залишаються високими», — зазначив він.
Він додав, що водночас імовірно, регулятор зменшить процентні ставки за депозитними сертифікатами (зараз 23% річних) і їх терміновість, з метою стимулювання вкладення банками коштів в ОВДП.
«Облікова ставка залишиться без змін у середньостроковій перспективі. По-перше, немає передумов до її перегляду, оскільки рівень інфляції залишається високим. По-друге, НБУ дав орієнтир, що не переглядатиме її до першого кварталу 2024 року», — зазначив голова ОТП Банку Володимир Мудрий.
Нагадаємо
20 жовтня Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних.
У червні Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 10% річних до 25%.
Що означає зміна ставки
Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками. Чим вище ключова ставка, тим дорожче кредити і депозити в нацвалюті.
Максимальна облікова ставка в Україні становила 300% (жовтень-грудень 1994), а мінімальна 6% (червень 2020 — березень 2021).
Коментарі - 3
в этом году не произойдёт…
Об этом неоднократно упоминалось
в разных интервью топ-менеджмента НБУ.
https://www.unian.ua/economics/finance/chi-gotova-grivnya-povernutisya-v-2023-roci-u-vilne-plavannya-12071034.html