Біржова ціна газу на відкритті торгів на майданчику ICE Futures перевищила $1350 за 1 тис. куб. м. Вартість квітневого ф'ючерсу на хабі TTF у Нідерландах зросла на 7%, досягнувши €128 за 1 МВт·год, або $1390 за 1 тис. куб. м з урахуванням поточного курсу свідчать дані біржі ICE.
Ціни на газ у Європі зросли на 11% і перевищили $1450 за тис. кубометрів
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Станом на 11:00 вартість газу зросла на 11,9% і піднялася до 133,9 євро за 1 МВт·год, або $1452 за 1 тис. куб. м.
Вартість газу в Європі зростає на тлі попереджень Газпрому про можливе обмеження транзиту газу через Україну та плани ЄС щодо обмеження біржових цін.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» повідомляв, що Європейська комісія розробила механізм обмеження вартості газу, який запускатиметься автоматично при екстремальному зростанні цін.
Пропонований поріг цін — 275 євро за МВт-годину (трохи нижче за $3000 за тисячу куб. м за нинішнім курсом).
За орієнтир взято ф'ючерси на нідерландському газовому хабі TTF.
Механізм обмеження ціни запускатиметься автоматично за двох умов:
— ціна два тижні перевищує 275 євро;
— ціна на 58 євро перевищує базову вартість зрідженого газу протягом 10 торгових днів поспіль.
Коментарі - 7